اخباراخبار بیت کوین

هش ریت بیت کوین پس از افت اخیر مجددا افزایش یافت و به سطح جدید رسید

روز گذشته در تاریخ دهم دسامبر سال 2021 بیت کوین با تجربه جهش بی سابقه در هش ریت خود اتفاقی تاریخی را در عملکرد خود ثبت کرد. و توانست شاخص آن را به ۱۸۱ EH/s  برساند.

نرخ هش ریت بیت کوین توانسته در مدت زمان کوتاه به رقم ۱90 EH/s دست پیدا کند. این رقم در وضعیتی برای بیت کوین محقق شده که ممنوعیت استخراج از سمت دولت چین به  بیت کوین تحمیل شده است. هم اکنون این دارایی با در دست داشتن شاخص  190 EH/s از آستانه ممنوعیت گذر کرده است.

هش ریت بیت کوین

اوایل ژوئیه 2021 بود که دولت چین به طور جدی با فعالیت در حوزه ارز های دیجیتال به صورت سرسختانه مقابله کرد. از آن جایی که حجم بالایی از ماینر ها را کاربران چینی تشکیل میدادند. این تصمیم تاثیر بسزایی در کاهش نرخ هش ریت شبکه بیت کوین گذاشت.

و این دارایی پایین ترین شاخص هش ریت خود یعنی 84 EH/s را در کارنامه عملکرد خود ثبت کرد. در ادامه این دارایی با گذشت مدت زمان پنج ماهه توانست بر فشار های وارده فائق آید و حمله تاریخی خود را شکست دهد.

این در حالی است که هم اکنون چین در موضع خود قرار دارد و به طور جدی از فعالیت های مرتبط با دارایی های دیجیتال و تعاملات بانک ها جلوگیری میکند.

تاثیر چینی ها بر فرایند استخراج و نرخ هش ریت بیت کوین


پس از صدور قوانین جدید و موضع گیری های منفی ماینر ها و شرکت های مرتبط به توسعه و تعلیم دارایی های دیجیتال چین را ترک کرده و به کشور هایی نظیر ایالات متحده، قزاقستان، مغولستان و روسیه پناهنده شدند.

در ادامه اکثر فعالان این حوزه برای انجام فعالیت خود به ایالت متحده پناهنده شدند و مجددا کار خود را از سر گرفتند. و سایر کشور ها با وضع قوانین در این بخش محدودیت های خود را بیشتر کرده و در نهایت از فعالیت در این حوزه پول ساز عقب ماندند.

منبع: u.today

مطالب بیشتر:


متاورس چه کاربردی دارد؟/موارد استفاده متاورس در دنیای فناوری
همه چیز در مورد طرح DAO + رد پای هکر ها در سازمان های خودگردان
متاورس Metaverse چیست؟ و چه ارتباطی با دنیای ارزدیجیتال دارد؟
تاثیر توسعه دهندگان در تمرکز و عدم تمرکز متاورس
نهنگ ها بر روی این دو توکن متاورسی سرمایه گذاری کرده اند
با متاورس ورزشی کسب درآمد کنید/بازی مانکی بال MonkeyBall

نوشته های مشابه

5 1 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx