اخباراخبار جهان

فدرال رزرو با تغییر سقف تورمی خود میتواند بر نرخ ارز های دیجیتال تاثیر گذار باشد

اخیرا پس از افت و خیز های پی در پی بیت کوین در یکس از مشاوران ارشد اقتصادی گروه Allianz به نام محمد عبدالله العریان (Mohamed A. El-Erian) موضوی را عنوان کرد. که به بحث ارز های دیجیتال و تغییر نرخ این گروه از دارایی ها به ویژه بیت کوین دلالت داشت. او که خود یک اقتصاددان مطرح و یکی از تاجران حرفه ای در حوزه کاری خود است به نکته ای مهم و تاثیر گذار بر روی نرخ ارز دیجیتال عنوان کرد.

سقف تورمی

تغییر سقف تورمی فدرال رزو میتواند بر نرخ دارایی های دیجیتال تاثیر مثبت بگذارد


طبق اظهارات این تاجر اقتصاددان پیش بینی میشود که فدرال رزو با توجه به شرایط کنونی خود مجبور به تغییر سقف تورمی خود شود. و احتمال تغییر 2 یا 3 درصدی دور از انتظار نیست. چرا که هم اکنون دستیابی به اهداف اولیه دو درصدی برای فدرال رزرو نا ممکن می نماید. و به نوعی عدم دستیابی به این سطح میتواند بر اعتبار آن آسیب وارد کند.

اما با این حال او متعقد است که تغییر سقف تورمی میتواند بر نرخ ارز های دیجیتال به ویژه بیت کوین و ارزش هایی نظیر طلا موثر باشد.

CNBC تاکنون اغلب در خصوص بیت کوین اظهار نظر کرده است. تا دیگر دارایی ها. از طرفی بیت کوین چون تنها دارایی است. که تورمی به حساب می آید. میتوان این طور برداشت کرد. که روی صحبت CNBC با بیت کوین بوده است.

اینفلونسر ها

پس از افت ناگهانی نرخ بیت کوین و افت و خیز های دور از انتظار این دارایی اینفلوئنسر های زیادی سفارش خرید بیت کوین ثبت کردند. یکی از آنها رابرت کیوساکی است. که به عنوان نویسنده کتاب “پدر پولدار پدر فقیر” شهرت دارد.

او که خود از مدت ها قبل املاک را شایسته سرمایه گذاری میدانست. اخیرا با تغییر عقیده سرمایه گذاری تلاش میکند. تا با نگاهی مثبت دارایی هایی نظیر بیت کوین به عنوان ارز برتر جدول کریپتوکارنسی و بعد طلا و… را به سبد سرمایه گذاری خود بی افزاید. او با توییت اخیر خود به طرفداران و دنبال کنندگان خود گفت که “بیت کوین به عنوان یک گزینه سرمایه گذاری مهم است”. و در ادامه اوراق قرضه را به عنوان دسته سرمایه گذاری با ریسک بالا خواند.

سقف تورمی

پیتر شیف از اینفلوئنسر های مخالف بیت کوین:

یکی دیگر از اینفلوئنسر های ارز های دیجیتال به عنوان پیتر شیف که از آغاز سرمایه گذاری خود منتقد صد در صد بیت کوین بود. امروز هم مانند سابق در تلاش است. تا با توییت های منفی خود کاربران را از سرمایه گذاری بر روی بیت کوین منصرف کند.

او در عنوانی در توییتر خود گفت:

با این که از روز گذشته بازار طلا و سهام جان گرفت و رشد را تجربه کرد. اما امروز بیت کوین در کمترین نرخ ارزشی خود به سر میبرد. و سقوط اخبر این دارایی نرخ آن را به 38500 دلار تغییر داد.

منبع: U.today

مطالب بیشتر:


تاثیر عرضه و تقاضا در بازار ارز های دیجیتال/بررسی دارایی ضد تورمی
چرا دوج کوین تورمی است؟ آیا تورمی بودن دوج کوین مشکل ساز است؟
این بار بیت کوین تا 100000 دلار رشد خواهد کرد/روال رشد بیت کوین

نوشته های مشابه

0 0 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx