اخباربازارهای سرمایه

ارزش ارز های دیجیتال برای سرمایه گذاران خرد با سرمایه گذاران بزرگ تفاوت دارد

پیرو چالش های اخبر که در دنیای مالی دیجیتال گریبان گیر استیبل کوین ها شد. در جدید ترین رویدادی که از سمت وال استریت ژورنال برگذار شد. معاون رئیس بانک انگلستان (BoE) به نام جان کانلیف (Jon Cunliffe) از ارزش ارز های دیجیتال . بازار های مالی و همچنین بستر های معاملات این گروه از دارایی های نوین سخن به میان آورد.

او در عناوین خود گفت. که سرمایه گذاران خرد که فعالیت خود را در حوزه مالی کریپتوکارنسی آغاز کرده اند. ارزش فعالیت آنها با فعالیت سرمایه دارانی که به صورت کلان در این حوزه هستند متفاوت است.

این گروه از سرمایه گذاران با ریسک بالاتری نسبت به سایر فعالان این حوزه کار میکنند. چرا که ممکن است کل دارایی های خود را در این بخش از دست بدهند. واقعیت این است که این وضعیت به دلیل خاصیت سفته بازی ارز های دیجیتال است.

هم اکنون نیز با رخداد اخیر بری دارایی ترا اتفاقات چندان مناسبی برای ارز های دیجیتال رقم نخورد.  با صفر شدن ارزش ترا آن هم تنها در مدت زمان چند روز عده زیادی از سرمایه گذاران مال باخته شدند. و با دست خالی از این میدان به در شدند. تعداد بالای سرمایه گذاران مال باخته که اغلب آنها از گروه سرمایه گذاران خرد بودند یکی از موضوعات مهمی است که باید آن را مد نظر قرار داد.

در ادامه

کانلیف در ادامه صحبت های خود بر روی ارزش ارز های دیجیتال دست گذاشت. و افزود که این گروه از دارایی ها مانند طلا و… به صورت ذاتی دارای ارزش نیستند. و تنها با عرضه و تقاضا به ارزش رسیدند. از این رو وابستگی بالایی به احساسات دارد. که طبیعتا این عامل یکی از اصلی ترین عواملی است که باعث نوسان مکرر بازار میشود.

وی افزود که با این که سرمایه گذاران خرد بسیاری در بازار مالی کریپتوکارنسی در حال فعالیت اند. اما این فعالیت نمیتواند به عنوان یک سرمایه گذاری برای آنها حساب شود. چرا که ارز های دیجیتال جزو دسته دارایی هایی هستند که ریسک بالایی دارد. باید آنها را در گروه اوراق بهادار پر خطر تعریف کرد.

منبع:utoday

مطالب بیشتر:


پیش بینی سرمایه گذاری و رونق خرید و فروش در سال 2022
مراقب تله های خرسی در مسیر معاملاتی خود باشید
رئیس جمهور السالوادور پس از سقوط بازار بیت کوین رابه سبد خرید خود افزود
ماینر در شرکت بورس/ توضیحات رییس اسبق بورس
یکی از اعضای پارلمانی هند بلاک چین و متاورس را نیاز روز هند دانست

نوشته های مشابه

0 0 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx