اخباراخبار جهان

ترس از تورم، و در مقابل رشد پذیرش کریپتوکارنسی از طرف مردم

DappRadar به عنوان یک گروه فعال در زمینه تحلیل شاخص های دارایی های دیجیتال گزارشی را منتشر کرد. که در آن شاخص های رفتاری مهم سرمایه گذاران و کاربران خانواده مالی کریپتوکارنسی در زمینه پذیرش دارایی های دیجیتال و تعداد کاربران جدید که به این خانواده مالی پیوستند در شرایط اقتصادی های متعدد بررسی و نتایج آن منتشر شد.

بر اساس اطلاعات درون بلاک چین به ویژه در بخش های مرتبط با وب 3 و متاورس در ایالت متحده آمریکا میتوان روند سرمایه گذاری را به نوعی مثبت دانست. این نمودار ها احساسات مثبت را در بازار های مالی را روایت میکنند.

کریپتوکارنسی

با مشاهده این نمودار ها همبستگی بالایی در میان یک پویایی نامطلوب اقتصادی در زمان کاهش نرخ ارز را به وضوع نمایش میدهد. و این طور میتوان برداشت کرد. که در زمان کاهش قیمت ارز علاقه کاربران و حتی جامعه مالی که هنوز به خانواده کریپتوکارنسی ملحق نشده اند بیشتر میشود.

چرا که تعداد سفارش های خرید در زمان افت نرخ ارز به طور چشمگیری در میان کاربران بالا میرود. در ادامه تعداد کاربرانی که برای نخستین بار در فضای مالی کریپتوکارنسی سفارش خرید ثبت میکنند نیز بالا میرود.

به عنوان نمونه کاهش217 درصدی چشمگیر ارز برزیل (BRL) در برابر دلار آمریکا یکی از عوامل مهم و دخیل بود که 45 درصد از کاربران را مجاب کرد. گرایش بیشتری به خانواده کریپتوکارنسی از خود نشان دهند.

این آمار راوی این موضوع است که کاربرانی که به این خانواده مالی نوین پیوستند از مدت ها قبل در حال فکر به این بستر جدید هستند.

همین موضوع به طور مشابه برای هند نیز اتفاق افتاد. زمانی که ارز هند کاهش 58.58 درصدی را به خود گرفت. 40 درصد افزایش تمایل از سمت هندی ها به ورود به خانواده کریپتوکارنسی مشاهده شد.

کشور هایی با بالاترین شاخص تمایل به خانواده مالی کریپتوکارنسی


در میان کشور ها و با استناد به آمار و اطلاعات مندرج برای رسانه های نوین وب 3 و متاورس ایالت متحده آمریکا بالاترین امتیاز را دارد. و اندونزی و هند از دیگر کشور هایی است که بالاترین تمایل را به دارایی های دیجیتال از خود نشان دادند.

تعداد زیادی از پلتفرم‌های متاورسی مانند دیسنترالند (MANA)، سندباکس (SAND)، Somnium Space (CUBE) و Roblox بخش اعظمی از کاربران خود را در کشور ایالات متحده جذب کرده‌اند.

منبع:cointelegraph

مطالب بیشتر:


کوین مارکت کپ شیبا اینو را پر بازدید ترین ارز خود در سال 2021 معرفی میکند.
بیت کوین 13 ساله میشود/13 سال از ورود ارز های دیجیتال به فضای مالی میگذرد
هایپرلجر چیست؟ و چگونه اجرا می‌شود؟/بررسی مفهوم و نحوه اجرایی آن

نوشته های مشابه

0 0 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx