آشنایی با ارز دیجیتالارزهای دیجیتالمنتخب سردبیر

پیش بینی سرمایه گذاری و رونق خرید و فروش در سال 2022

نگاهی اجمالی به عملکرد دارایی های دیجیتال و سرمایه گذاری در سال 2021


با مشاهده کارنامه عملکرد دارایی های دیجیتال و توجه به دو نوع سرمایه گذاری یعنی سرمایه گذاری خرد و سرمایه گذاری کلان روند عملکرد ارز های دیجیتال مثبت و رو به رشد ارزیابی میشود.

و با نگاهی وسیع از دید پذیرش کاربری به نسبت سایر سال های فعالیت این دارایی ها، سال 2021 رکورد دار روند تغییرات سرمایه گذاری کاربران محسوب میشود.

در این سال به سبب عملکرد های گوناگون حاصل از تلاش دو مجموعه از سرمایه گذاران خرد و کلان اقتصاد ارز های دیجیتال روندی پر چالش داشت. به طوری که در این سال بسیاری از  دارایی ها اوج تاریخی خود را تجربه کردند.

در ادامه تمایل موسسات و کمپانی های مطرح به سمت سرمایه گذاری بر روی ارز دیجیتال اول یعنی بیت کوین و بعد از آن بر روی اتریوم معطوف بود.

در کنار این رفتار سایر معامله گران با استفاده از سیاست های مالی گوناگون سرمایه گذاری های خود را بر روی آلت کوین ها ادامه دادند. و از این طریق به سوددهی دست پیدا کردند. بخشی از این سود دهی با جدی گرفتن پلتفرم هایی که به تازگی وارد فضای مالی کریپتوکارنسی شدند میسر شد.

چشم اندازی به عملکرد سرمایه گذاران در سال 2022


کارشناسان فعال در حوزه مالی کریپتوکارنسی از چند بعد این دارای ها را مورد بررسی قرار دادند. یکی از آن ها سیاست کاری انواع گروه های سرمایه گذار در سال آینده است.

تغییر رویکرد آن ها و به نسبت تاثیرات حرکاتشان بر روی بازار کریپتوکارنسی است. در ادامه موضوع عملکرد و تاثیرات اینفلوئنسر های فعال در این حوزه مالی و مشارکت های آن ها در رشد دارایی ها مطالبی است که در این بخش عنوان خواهیم کرد.

این مقاله برگرفته از مطلب منتشر شده از وب سایت کریپتو نیوز به پیش بینی روند تغییرات وضعیت عملکرد این دسته از دارایی ها میپردازد. با ما همراه باشید تا در ادامه به نتایج مورد نظر دست پیدا کنیم.

تطابق پیش بینی ها با واقعیت در بررسی عملکرد دارایی های دیجیتال و فراید سرمایه گذاری بر روی آنها


کروناویروس و تاثیرات آن:

کارشناسان حوزه مالی کریپتوکارنسی ضمن توجه به ویروس کرونا و شیوع آن در تمام دنیا، عملکرد دارایی ها را با وجود این شرایط، مثبت و نرخ سرمایه گذاری بر روی آن ها را صعودی پیش بینی کرده بودند. این پیش بینی در سال 2020 در خصوص رفتار سرمایه گذاران و تمایل بیشتر آن ها به سرمایه گذاری کریپتوکارنسی در سال 2021 منتشر شد.

آلت کوین ها و وضعیت آن ها

از دیگر بخش ها مورد انتظار کارشناسان، آلت کوین ها و بهبود شرایط آن ها بود. آنان نرخ افزایش سرمایه گذاری بر روی آلت کوین ها را نیز مثبت و توقع بالاترین حد ارزشی خود را در تاریخ عملکردشان داشتند.

با مشاهده نظرات مکتوب از سمت کارشناسان این حوزه و عملکرد دارایی ها و سرمایه گذاران این بخش پیدا است که پیش بینی ها تطابق زیادی با واقعیات دارد.

در ادامه اطلاعات ثبت شده و نمودار های این دسته از ارزش ها همین موضوع را به تصویر میکشند و بر صحت پیش بینی ها مهم تایید میزنند.

موسسات و کمپانی های بزرگ

از دیگر پیش بینی های کارشناسان رفتار کمپانی ها و موسسات در توسعه دارایی های دیجیتال بود. پیش بینی ها بر روی پذیرش بیشتر معطوف بود. و از سمت موسسات انتظار می رفت که همکاری بیشتری در خصوص معرفی و توسعه این دارایی ها از خود نشان دهند.

به گفته تحلیل گران بیت کوین دارایی است که به زودی به تزارنامه شرکت ها میپیوندد. با مشاهده عملکرد کمپانی ها فعلا این بخش از پیش بینی ها در مقیاس بزرگ اتفاق نیوفتاد و جامعه کریپتوکارنسی مورد کم لطفی مجموعه ها قرار گرفته است.

با این وجود نمیتوان حمایت موسسات از دارایی ها را صفر و ناچیز دانست چرا که در بخش صندوق های قابل معامله در بورس بیت کوین در ایالت متحده آمریکا پیشرفت هایی حاصل شده است.

در سال 2022 سرمایه گذاران خرد برای سرمایه گذاری بهتر به بلوغ میرسند


کارشناسان مالی سیر تغییرات سرمایه گذاری بر روی ارز های دیجیتال را درسال 2022 به نسبت سال قبل افزایشی پیش بینی کرده اند. و انتظار دارند این رقم در سال جدید به نسبت سال گذشته بیشتر شود.

الکساندر لوتسکویچ به عنوان مدیر موسس صرافی ارز دیجیتال CEX.IO است بر تاثیر موسسات در فرایند سرمایه گذاری کاربران بر روی این دسته از دارایی ها تاکید میکند. و آن را عاملی موثر بر تغییر احساسات کاربران برای سرمایه گذاری میداند.

به گفته این توسعه دهنده موسساتی مانند مایکرواستراتژی و بانک نیویورک ملون از دسته شرکت هایی هستند که با سرعت بالا از موسساتی که من قبل از این کار خود را آغاز کرده بودند پیشی بگیرند و بر آن ها غالب شوند.

این در سریع و موفقیت کسب شده به سبب زیرساخت قوی در بخش توسعه سرمایه گذاری بر روی دارایی های دیجیتال بود. که باعث شد به نسبت سایر استارتاپ ها در زمان خود سریع تر رشد کند.

در ادامه سایر کارشناسان حوزه مالی کریپتوکارنسی در تایید نظر الکساندر لوتسکویچ موضوع اثر گذاری موسسات را مهم و موثر دانستند. در ادامه بر طبق اظهارات سخنگوی صرافی بیت مکس عناوینی مبنی بر تاثیر مستقیم موسسات بر سرمایه گذاران خرد عنوان شد.

به گفته سختگوی صرافی بیت مکس:

اگر موسسات در حمایت از دارایی های دیجیتال گام بردارند. احتمالا مواضع قانونی در راستای پیشبرد این دست از فعالیت های مالی قرار میگیرد. که خود موجب رشد چشمگیر سرمایه گذاری و در نهایت کسب منبع بزرگی از سرمایه خواهد شد.

 

به احتمال زیاد قوانین ارز های دیجیتال در سال 2022 مطابق با سهولت توسعه دارایی های دیجیتال در پلتفرم موسسات وضع خواهد شد. تا آنان بتوانند به حمایت از دارایی های دیجتال در بستر خود بپردازند.

به گفته اندرو لیلارتاپین که مدیریت صرافی بیت استمپ را در بخش آسیا و اقیانوسیه را بر عهده دارد

هم اکنون از سمت موسسات اطمینان لازم برای حمایت از دارایی های دیجیتال مشاهده شده است.

اگر توسعه در این بخش با هماهنگی های قانونی مطابق باشد میتوان انتظار داشت که  اطلاعات، تحقیقات، رتبه‌بندی‌ها و خدمات مشاوره‌ای شکل خواهد گرفت.

که خود میتواند تاثیر بسزایی در استراتژی ها و سیاست کاری همه گروه های سرمایه گذاران دارایی های دیجیتال داشته باشد.

در ادامه بِن کازلین از مدیران بخش پژوهشی صرافی AAX است با معطوف بودن بر تاثیر نهاد های و موسسات در بخش سرمایه گذاری دارایی ها گفت:

هم اکنون موسسات در حال تزریق دارایی به بخش های مختلف این حورزه مالی هستند. که در ادامه منجر به افزایش تعامل در میان کابران، موسسات و حتی افراد در مرز های جغرافیایی گوناگون خواهد شد.

سرمایه گذاری موسسات در بخش ارز های دیجیتال خود تاثیر بسزایی در گفت‌وگوها، حمایت گسترده‌تر و مشروعیت‌بخشیدن به این دسته از دارایی ها خواهد داشت.

اندرو لیلارتاپین  من قبل از این نظر خود را در خصوص موسسات و تاثیر آن ها بر روی سرمایه گذاری را در حداقل میزان خود بر سرمایه گذاران خرد موثر دانسته بود.

 مدیر  صرافی ارز دیحینتال بیت‌استمپ در بخش آسیا و اقیانوسیه:

در آغاز ماه قبل اولین بانک شروع کننده یعنی بنک آو آمریکا رسما فعالیت خود را در حوزه تحقیقات موثر بر دارایی های دیجیتال آغاز کرد.

این حرکت یک گام برای رشد اکوسیستم اطلاعاتی ات که به سرمایه‌گذاران خرد و سازمانی منتقل خواهد شد. و منجر به افزایش  آگاهی آنها و تغییر استراتژی‌های معاملاتی شان  کمک خواهد کرد.

میم کوین ها و تاثیرات آن ها بر روی سرمایه گذاران خرد


براساس اظهارات دسته ای دیگر از کارشناسان آنان در خصوص بلوغ سرمایه گذاران خرد و تغییر استراتژی های آنها نظری مثبت به ادامه سرمایه گذاری بر روی آلت کوین های پر خطر دارند.

کازلین گفت:

یکی از ویژگی های سرمایه گذاران خرد عدم صبر و تصمیمات عجولانه این دسته از کاربران است.

آنان عموما با مشارکت در معاملات اهرم دار تلاش به کسب سود در مدت زمان کوتاه تر خواند کرد. در حالی که با این کار ریسک معاملات را به طرز وحشتناکی بالا میبرند.

این گروه از سرمایه گذاران میبایست با خرج زمان به تجربه خود بی افزایند. تا در ادامه بتوانند در حالت پایدار در این فضای مالی به حیات خود ادامه دهند.

بر همین مبنا این کارشناس بر این باور است که با بلوغ استراتژی های سرمایه گذاران خرد نیز همچنان تمرکز بر روی میم کوین ها و انجام معاملات با ریسک بالا ادامه دار خواهد بود.

او می‌گوید:

یکی از مهم ترین اثر پذیری های بازار مالی کریپتوکارنسی تاثیرات رفتاری سرمایه گذاران خرد بر روی دارایی ها است. و برای تشخیص روند بازار نباید آن را نادیده گرفت.

چرا که این دسته از سرمایه گذاران با تصمیمات خود میتواند تغییرات بازار را دگرگون کنند.

هم اکنون تمایل سرمایه گذاری برای این قشر بر روی میم کوین‌ها منحرف شده است.

لوتسکویچ،  اهمیت تمایل سرمایه‌گذاران خرد به سرمایه گذاری بر روی میم کوین‌ها، می‌تواند بیشتر حد تصور باشد.

وی عنوان کرد:

وقتی که دوج کوین و شیبا اینو در اوج قیمتی خود بودند، مجموع ارزش در دست  بازاراین دو دارایی قریب به ۸۰ میلیارد دلار بود.

این مقدار روایت گر ارزش   ۱۰ درصد از بازار در اختیار اتریوم در قیمت ۴,۴۰۰ دلار و حدودا برابر با ۷ درصد از ارزش بازار بیت کوین در قیمت ۶۳,۰۰۰ دلار است.

از دیگر واگرایی احتمالی که ممکن است در سال 2022 کاربران را غافل گیر کند تمایل مجدد سرمایه گذاران خرد به سمت میم کوین ها است. تا با ریسک پذیری بالاتر مجددا بر روی این دسته از دارایی ها معطوف شوند. تا از این طریق زمان سرمایه گذاری خود را کوتاه تر و سوددهی را بالاتر ببرند.

سخنگوی صرافی بیت مکسدر این خصوص میگوید:

سرمایه گذاران خرد به دلیل حجم کمتری از سرمایه که در اختیار خود دارند تمایل بیشتری به سرمایه گذاری بر روی میم کوین ها از خود نشان میدهند.

با این حساب میتوان توقع داشت که توسعه این دسته از دارایی ها و حجم سرمایه گذاری آن ها بالاتر رود.

در ادامه بن کازلین با اشاره به موسسات بزرگ و سبک سرمایه گذاری این دسته از سرمایه گذاران اشاره کرد که آنان بر روی دارایی های دیجیتال باثبات و با سابقه تر متمرکز اند.

وی در ادامه گفت:

موسسات مالی و مجموعه هایی که سرمایه گذاری کلان را بر این حوزه انجام میدهند گزینه اول سرمایه گذاری شان بیت کوین و بعد از آن اتریوم است.

هم اکنون بیت کوین سابقه عملکرد درخشان را از خود به جای گذاشته است و عملکرد آن تا کنون تمام فاکتور های یک دارایی ایمن را برای سرمایه گذاری مناسب به همراه دارد.

با این حساب میتوان پیش بینی کرد که بیت کوین در ادامه محبوبیت بیشتری را کسب و افزایش نرخ بالاتری را تجربه کند.

 

در ادامه با توجه به تمایل سرمایه گذاران کلان در بخش سرمایه گذاری با ریسک پایین تر، کازلین بر این باور است که دارایی های دیجیتال در بخش صندوق سرمایه گذاری ریسک بالاتری را متحمل میشوند.

به گفته او:

سرمایه گذاری بر روی پروتکل های پایه ای بری سرمایه گذاران منطقی تر و نفع بالاتری به همراه دارد.

این توکن ها به نسبت میم کوین ها سوددهی بالاتر و ارزش بیشتری را به سرمایه گذاران میدهد.

سولانا، کاردانو، اولنچ و ترا، پالیگان و استکس  از نمونه این دسته دارایی ها هستند.

از دیگر  وجوه تمایز در میان سرمایه‌گذاران خرد و کلان در سال ۲۰۲۲، این موضوع است که مؤسسات و کمپانی ها قادر نیستند تنها بر روی خود دارایی‌های دیجیتال سرمایه‌گذاری را انجام دهند. و بایستی توجهی هم به شرکت‌های فعال در این حوزه داشته باشند.

مدیرعامل صرافی CEX.IO گفت:

بر اساس مدارک و مندرجات بازار های سرمایه آمریکا از مهم ترین عوامل برای مهاجرت ماینر های ارز دیجیتال بیت کوین به شمار میروند.

چرا که کمپانی هایی مثل استرانگ هولد  و ماراتون از این طریق سهامی عام شده اند. و یا در حالتی دیگر به واسطه تزریق دارایی بیشتر بر حجم فعالیت های خود افزوده اند.

در ادامه سرمایه گذاری های کلان را میتوان متعلق به سرمایه گذاران نهادی دانست. که اغلب دارایی ها را بر پروتکل های بالغ تزریق میکنند.

که در ادامه این موضوع تاثیر بسزایی بر روند تغییرات دارایی دیجیتال خواهد داشت.

مطالب بیشتر:


غلامرضا مرحبا:ارز دیجیتال ملی گزینه ای برای سرمایه گذاری
شروع سرمایه گذاری بر روی ارز دیجیتال/اصول اولیه
تجربه سرمایه گذاری که 60 هزار دلار را در یک معامله از دست داد
استیکینگ (Staking) یا سهام گذاری چیست؟/بررسی روش های سرمایه گذاری
سرمایه گذاری افزایشی چیست و چگونه انجام می‌شود؟/بررسی روش ارزیابی دارایی

 

 

نوشته های مشابه

5 1 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx