آشنایی با ارز دیجیتالارزهای دیجیتال

5 روش موثر برای کاهش ریسک سرمایه گذاری در بازار پر نوسال ارز های دیجیتال

امروزه بسیاری از افراد برای فرار از تورم تلاش میکنند دارایی های خود را به ارزش های متفاوتی تبدیل کنند تا ارزش آنها بسته به تغییرات و تشنج های اقتصادی حفظ شود. بازر مالی کریپتوکارنسی و بازار سرمایه یکی از بستر هایی است که همه روزه نظر تعداد زیادی از کاربران را به خود جلب میکند. به طوری که خانواده مالی این گروه از دارایی های نوین به حالت انحصاری در دست معامله گران و کاربران متخصص نیست.

در این مقاله تلاش میکنیم که برای افرادی که به تازگی به این فضای مالی پیوستند. 5 روش یا تکنیک سرمایه گذاری را معرفی کنیم. تا کاربران مبتدی بتوانند. با استفاده از آن دارایی های خود را، به ویژه در زمانی که بازار مالی کریپتوکارنسی حال و روز خوشی ندارد حفظ کنند.

اگر شما نیز پا به دنیای مالی کریپتوکارنسی گذاشته اید. و نوسانات غیر منتظره بازار شما را نگران کرده است. تا پایان این مقاله همراه ما باشید تا در ادامه با ارائه چند روش به کاهش ریسک سرمایه گذاری کمک کنیم.

1. دارایی های امن گزینه مناسب تری برای کاهش ریسک سرمایه گذاری:


یکی از ساده ترین روش هایی که میتوانید به عنوان یک گزینه برای سرمایه گذاری با ریسک کمتر باشد. انتخاب ارز هایی است که نوسانات کمتری در زمان تلاطم بازار از خود نشان میدهند است.

اگر به عنوان یک سرمایه گذار در بازار مالی وارد شده اید. مبیایست دلیل نوسانات پی در پی و افت دارایی ها را به روشنی بدانید. از این رو میتوانید در صورت تمایل به معامله با ریسک پایین تر ارز هایی را انتخاب کنید که در علت و رخداد سیاسی دخالت کمتری دارند.

با این کار ریسک پایین تر آمده اما صفر نمیشود. علاوه بر این تاریخچه عملکرد دارایی ها در زمان های گوناگون که بازار حالت های مختلفی را به خود گرفته است. نیز خود عاملی کمک کننده در شناسایی دارایی ها برای شخص سرمایه گذار است. تاریخچه عملکرد ارز ها خود شبیه به رزومه ای است که هر دارایی در زمان های گوناگون از چالش های بازار ارائه میدهد.

لازم به ذکر است که این کار یک نوع تصمیم در انتخاب دارایی های دیجیتال است. که سرمایه گذار  ریسک معاملاتی خود را پایین می آورد. با این حال اگر این حد نیز برای شما راضی کننده نیست. و همچنان به دنبال کاهش ریسک سرمایه گذاری در معاملات دیجیتال خود هستید. میتوانید سرمایه گذاری بر روی استیبل کوین ها را مد نظر قرار دهید.

این گروه از دارایی ها به واسطه پشتیبانی که به واسطه طلا و یا دیگر دارایی ها میشوند. نوسانات کمتری را در قیاس با سایر ارز های مطرح فضای مالی دیجیتال به همراه دارند.

اگر در خصوص استیبل کوین ها نیاز به اطلاعات بیشتری دارید به مقاله آن از سایت جامع فیبودکس سر بزنید. استیبل کوین ها در زمان اصلاح بازار نوسانات ناگهانی از خود نشان نمیدهند. از این رو میتواند گزینه ای مناسب برای سرمایه گذاری با ریسک پایین تر باشد.

2. تشخیص فرصت سرمایه گذاری برای ارز ها در موقعیت کف قیمت


یکی از روش هایی که عده زیادی از سرمایه گذاران بر پایه آن معامله میکنند. تشخیص ارز هایی است که در پایین ترین حد ارزش خود هستند. این تصمیم سرمایه گذاری بر پایه اطمینان کاربران از صعود ارز است.

در زمان افت قیمت بیت کوین قبل از جنگ روسیه و اوکراین عده زیادی از سرمابه گذاران بیت کوین را در پایین ترین حد ارزشی خود پبش بینی کردند و سرمایه های کلانی را به بازار تزریق کردند.

این سبک از معامله نوعی معامله با ریسک پایین است. و احتمال سود در آن بالا است. تنها با صرف زمان این موفقیت مالی حاصل میشود. در حالی که یک ارز به طور پی در پی گریبان گیر نوسانات میشود. و این نوسانات به طور مدام ارزش یک دارایی را کاسته احتمالا آن ارز در پایین ترین حد ارزشی خود قرار دارد.

البته علت افت ارزش از مهم ترین عواملی است که بر تصمیم گیری سرمایه گذار موثر است. اما اگر آگاه و هشیارانه عمل کنید میتواند یک موضع مهم برای سرمایه گذاران در بازار مالی ضعیف است.

بهترین نقطه ورود سرمایه بر روی یک دارایی زمانی است که آن ارز در پایین ترین نرخ خود به بازار رائه شود. از طرفی زمانی که بازار سرمایه افت های ناگهانی را تجربه میکنند. در گام صعود خود سرمایه ها و سود های کلانی را عاید سرمایه گذاران خود میکنند و همچنین به کاهش ریسک سرمایه گذاری کمک میکند.

3. استراتژی میانگین سازی هزینه دلاری :


از دیگر روش هایی که کارشناسان حوزه مالی دیجیتال برای سرمایه گذاری در زمان افت بازار استفاده میکنند. روش میانگین سازی هزینه دلاری است.

در این روش کاربر تلاش میکند ارز مورد نظر خود را در فواصل زمانی خاص بخرد. در این بازه ارز مورد نظر طبق معمول نوسان میکند.و ارزش آن جابجا میشود. اما سرمایه گذار به قیمت ارز توجهی نمیکند. و تنها سفارش های خرید را با رعایت فاصله زمانی به صورت پی در پی ثبت میکند. با این کار افت و صعود دارایی به صورت جزئی بر روی سفارزش های خرید تاثیر میگذارد. و کاربر را از ضرر مالی حفظ میکند. روش میانگین سازی یک روش برای کاربران حرفه ای است. و باید با تکنیک انجام شود. تا بتواند کاربر را در زمان افت بازار به سود برساند.

4. قرارداد فیوچر و قرارداد اختیار


در بازار مالی دیجیتال روش های متعددی برای کاربران وجود دارد. که بسته به تخصص و علاقه شان از آنها استفاده میکنند. تا به سود دسترسی پیدا کنند. یکی از این روش ها استفاده از قرارداد های فیوچر است. اول از همه باید بدانید که این دست از قرارداد ها مناسب کاربرانی است که  در ترید و تشخیص روند ها تسلط دارد. و به نوعی در این کار حرفه ای هستند. در واقع  قرارداد های فیوچر کاربر کاهش ریسک سرمایه گذاری خود را تجربه نمیکند. بلکه میتواند با این روش در زمان افت و نزول بازار به سود دست پیدا کند.

با این حال این نوع معاملات که وابستگی زیادی به تشخیص درست است. بر مبنای شخص سرمایه گذار سوددهی دارد. اگر تریدر تشخیص دهد که گام بعدی دارایی مورد نظر او افت خواهد کرد. میتواند قرارداد فیوچر را بر مبنای تشخیص خود ثبت کند. به این شکل که اگر دارایی مطابق تشخیص تریدر پیش رود کاربر را به سوددهی میرساند.

اما ریسک آن دسته از قراردادها بالا است. و عده زیادی از افراد عادی مجموعه را لیکویید کرده است. اما اگر کاربر دانش و تجربه زیادی در این بخش داشته باشد میتواند سود دهی قابل ملاحظه ای را تجربه کند.

5. هولد کردن


یکی دیگر از روش هایی که کاربران در فضای مالی ارز های دیجیتال متوجه آن هستند. هولد کردن دارایی است. برای آن گروه از افرادی که مدت سرمایه گذاری آنها کوتاه نیست. و در زمان بی ثباتی بازار قصد ورود به بازار مالی و یا ادامه حضور در این فضا را دارند. میتواند گزینه مناسبی باشد.

باید توجه داشته باشید که کاربرانی که این نوع فعالیت را می پسندند. نسبت به نوسانات کوتاه مدت بی اعتنا هستند. و برای رشد سرمایه خود به پلتفرم انتخابی خود زمان برای رشد تخصیص میدهند.

علاوه بر آن باید توجه داشته باشید که دارایی که برای هودل کردن انتخاب میکنید که ارزی است. آیا ارزش سرمایه گذاری طولانی مدت را دارد یا خیر. با کسب اطلاعات درست در این بخش و انتخاب یک دارایی درست میتوانید کاهش ریسک سرمایه گذاری داشته باشید و در مدت زمان طولانی تر صاحب سود شوید. و هم از بی ثباتی بازار مالی دیجیتال فرار کنید.

مطالب بیشتر:


قرارداد اختیار چه نوع قراردادی است؟ بررسی مفاهیم+مزایا و معایب(در یک برگه جدید مرورگر باز میکند)
قرارداد هوشمند Smart contract چیست؟ کاربردهای اصلی آن(در یک برگه جدید مرورگر باز میکند)
ارز های دیجیتال چه مشکلاتی دارند؟/بررسی مشکلات و موانع رشد این بازار سرمایه(در یک برگه جدید مرورگر باز میکند)
یک سرمایه گذار با خرید توکن شیبا اینو در یک سال گذشته میلیاردر شد!(در یک برگه جدید مرورگر باز میکند)
چرا سرمایه گذاران در بازار های سرمایه مثل ارز دیجیتال شکست می‌خورند؟(در یک برگه جدید مرورگر باز میکند)

5 1 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx