منتخب سردبیر

ICO چیست و چگونه کار میکند؟بررسی مفاهیم ارز دیجیتال

دراین مقاله از سایت جامع فیبودکس به بررسی مفهوم ICO میپردازیم. با ما باشید تا باتفاق در مورد کارکرد این ایده در رمز ارزها بیشتر اطلاعات کسب کنیم و با فواید آن آشنا شویم. قبل از ارائه مطلب جهت درک بیشتر آن اشاره کوچکی به مفهوم توکن خواهیم داشت.

توکن چیست؟

توکن یک نماد در یک سیستم است. که در آن سیستم به واسطه کاری که در حال انجام است ارزشمند است. توکن میتواند یک سهام باشد و سهام ها میتوانند انواع و اقسام چیز ها مثل: حق رای، ارزش های مالی، سهم و… را شامل شود.

ICO چیست؟

ICO یک کلمه اختصاری بر گرفته از سه واژه Initial Coin Offering است. ICO اشاره به این مفهوم دارد. که برای انجام پروژه ای با استفاده از ارزهای دیجیتال به جذب سرمایه مورد نیاز پرداخت. تا به کمک آن بتوان پروژه را عملیاتی کرد. ایده ICO ایده ای کابردی است. و یک نوع انقلاب در صنایع به حساب می آید.

هدف :

این روش، روشی از سرمایه گذاری است. در این روش هر فرد بسته به علاقه خود حوزه سرمایه گذاری خود را انتخاب می‌کند. پس از آن با خرید توکن مربوط به آن پروژه وی به یکی از عوامل پروژه تبدیل میشود.

نحوه کار ICO

برای انجام کار به روش ICO شخص توسعه دهنده باید نسبت به صدور توکن مربوط به خود اقدام کند. این توکن زمانی ارزشمند است که به مقدار محدود از آن وجود داشته باشد. افزایش و کاهش توکن ها نیز می‌تواند وابسته به عوامل گوناگون باشد. مثلا می‌تواند وابسته به استراتژی فروش و یا مقدار تقاضا در فرایند جمع سپاری باشد. به طوری که با افزایش این عوامل توکن ها نیز افزایش پیدا کنند.

برای تهیه توکن ها به سهولت می‌توان به  مقدار تعیین شده، اتر به حساب شخص مورد نظر واریز کرد. بدیهی است که برای انجام تراکنش قرارداد هوشمند از صحت انجام آن اطمینان حاصل کند.

پس از بررسی و تایید تراکنش شخص سرمایه گذار توکن های خود را دریافت میکند.

نکته اینجاست که اتریوم ارزی است که به صورت ذاتی غیر متمرکز است. و کنترل آن در دست سیستم و ارگان خاصی نیست. با این حساب ICO که سیستمی است که بر بستر اتریوم  توسعه داده شده است. قاعدتا آن هم غیر متمرکز است. و تحت کنترل افراد است.

ارز دیجیتال ایاس بزرگ ترین ICO را در مدت زمان یک ساله با جذب چهار میلیارد دلار سرمایه را به خود اختصاص داده است. این ارز که مدت زمان طولانی نیست که متولد شده است. قبل از اینکه پلتفرم خود را ارائه دهد به پیش فروش کردن آن پرداخت.

نتیجه:

ICO از ایده های کاربردی برای توسعه دهندگان محسوب می‌شود. در بستر آن بسیاری از فعالیت های اقتصادی انجام می‌شود. رمز ارز ایاس در این خصوص عملکرد فوق العاده ای را در تاریخچه عملکردی ICO ثبت کرده است. چهار میلیارد دلار در مدت زمان یک ساله یک شروع قوی و جنجالی را برای این رمز ارز رقم زد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ارز اتریوم و سایر مباحت رمز ارز ها به سایت جامع فیبودکس سر بزنید.

نوشته های مشابه

0 0 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx