اخباراخبار بلاک چین

تغییر چهره بلاکچین : از cypherpunk تا قراردادهای دولتی

سه مدیر بلاکچین درباره کار خود با دولتها در زمینه های سیاسی گسترده سوالاتی که در مورد ادعای بلاکچین به آگهی آزادیخواهانه مطرح می کند ، بحث می کنند.

تغییر چهره بلاکچین : از cypherpunk تا قراردادهای دولتی

بلاکچین همچنان فضای غیرمعمولی را در حوزه فناوری معاصر اشغال می کند ، با مفاهیمی مانند “تمرکززدایی” ، “شفافیت” و “تغییرناپذیری” که بین معنای کاملاً فنی و معنای کاملاً سیاسی تر کشیده می شوند.

برخی از طرفداران بلاکچین – حداقل کسانی که هنوز در اخلاق آزادیخواهانه جان سالم به در می برند و از ریشه های این فناوری در جنبش cypherpunk جان سالم به در برده اند – همچنان در مورد اجرای این فناوری برای پروژه هایی مانند قراردادهای دفاعی دولت و همچنین جذب گسترده تر آن به سیستم های بانکی مالی سنتی که در آن استفاده می شود ، سوال می کنند. در اصل برای دور زدن طراحی شده است.

در اوایل این هفته ، Cointelegraph با چندین مدیر در بنیاد Fantom تماس گرفت تا در مورد انتخاب ها و رویکردهای شرکت های بلاکچین که در زمینه های دولتی و نهادی کار می کنند ، سوالاتی اساسی در مورد وضعیت بلاکچین از دیدگاه سیاسی-اجتماعی ایجاد کند ، تأمل کند.

Fantom اخیراً از همکاری جدید خصوصی و خصوصی با وزارت صنعت فناوری های جدید تاجیکستان خبر داده است که طیف وسیعی از راه حل های مبتنی بر بلاکچین را در سراسر زیرساخت فناوری اطلاعات در سراسر کشور مشاهده خواهد کرد. این مشارکت بخشی از استراتژی گسترده تجارت Fantom در سراسر آسیای مرکزی و جنوبی را تشکیل می دهد.

با توجه به دولت فعلی تاجیکستان ، شهروندان مدتهاست که توجه خود را به سوuses استفاده از رژیم دیکتاتوری رئیس جمهور رحمان جلب کرده اند ، که در اواسط دهه 1990 پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی از یک جنگ داخلی وحشیانه ناشی شد. انحصار دولت بر رسانه ها ، سرکوب سیستماتیک مخالفت سیاسی و تحریم حزب اصلی مخالف ، و نبود آزادی های مدنی و دموکراتیک بسیاری از تاجیکان را مجبور به پناهندگی سیاسی در خارج از کشور کرده است.

Barek Sekandari ، مسئول روابط دولت Fantom در گفتگو با Cointelegraph اظهار داشت: انتخاب Fantom برای همکاری با رژیم های مختلف ، علیرغم سیاست آنها ، به دلیل اولویت شرکت در تأمین جمعیت کشورهای توسعه یافته در کشورهای توسعه نیافته همان سطح مدرنیزه سازی تکنولوژیکی است که در سرتاسر کره شمالی وجود دارد.

Sekandari استدلال کرد که برای Fantom:

“هدف ما این نیست که به این به اصطلاح رژیمها یا هر چیز دیگری کمک کنیم تا سرکوبگرتر باشند […] هدف ما حل […] مشکلات دنیای واقعی […] افراد زیادی به دلیل سیستم مالی و بهداشت دولتی ، مدیریت زنجیره تامین ، سیستم آموزشی ، سیستم پول کاغذی رنج می برند.اینها مشکلاتی است که عموم مردم روزانه با آن روبرو هستند. اگر شما این طور بگویید ، این دولت به طور کلی نیست. “

همانطور که گفته شد ، بسیاری از شرکتهای بلاکچین وجود دارند که به عنوان مثال تصمیم می گیرند با آژانسهای نظامی فدرال در هسته جهانی شمالی ، ایالات متحده قراردادهایی را که در آن فن آوری های نوآورانه گسترده و در دسترس هستند ، دنبال کنند.

Sekandari در ادامه تأکید کرد که Fantom نه تنها با وزارت تاجیکستان همکاری می کند بلکه کار خود را با سازمان های بین المللی فعال در منطقه مانند بانک توسعه آسیا و سازمان ملل و غیره نیز هماهنگ می کند.

تعاملات قبلی Fantom در آسیای میانه و آسیای جنوبی نیز شامل امضای تفاهم نامه ای با وزارت زندانهای پنجاب پاکستان برای رسمی کردن آغاز پیاده سازی نرم افزارهای مبتنی بر بلاکچین بوده است.

همانند تاجیکستان ، انتخاب Fantom برای همکاری با مقامات یک انتخاب پرحاشیه است: از زمان عمران خان از سال 2018 ، دولت به دلیل سرکوب وحشیانه جنبش های مردمی در میان دانش آموزان ، کشاورزان و معلمان علیه نسخه های ریاضت اقتصادی مورد انتقاد قرار گرفته است. وام صندوق بین المللی پول 2019 مشروط به یک برنامه تعدیل ساختاری است.

Samuel Harcourt ، مدیر عملیات آسیا در Fantom ، در پاسخ به سوالات Cointelegraph در مورد انتخاب Fantom برای کار با مدیریت سیستم های زندان ایالت پاکستان ، گفت که این شرکت همچنان معتقد است که بهبود شفافیت و یکپارچگی داده ها مهم است ، صرف نظر از زمینه نهادی .

به عنوان بخشی از یک پروژه متفاوت در منطقه ، Fantom همچنین به همکاری با وزارت بهداشت افغانستان ادامه می دهد ، از جمله کار بر روی یک محصول مبتنی بر بلاکچین برای جلوگیری از گردش داروهای تقلبی. مایکل کونگ ، مدیر عامل Fantom به Cointelegraph گفت که او معتقد است مزایای سیستم بلاکچین به ویژه در اینجا مشهود است ، با توجه به اینکه 40٪ داروها در افغانستان تقلبی است ، بنابراین اکثر شهروندان نمی توانند به کیفیت آنچه در داروخانه های محلی تهیه می کنند اعتماد کنند. .

نوشته های مشابه

0 0 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx