تجزیه و تحلیل بازار

تحلیل تکنیکال و فاندامنتال + بررسی مزایا و معایب

بررسی مزایا و معایب و مقایسه دو تحلیل تکنیکال و فاندامنتال

تحلیل تکنیکال و فاندامنتال

شاید نام تکنیکال و فاندامنتال در فضای رمز ارز ها زیاد به گوشتان خورده باشد. این تحلیل ها بر چه اساس تقسیم بندی شده اند؟ فهمیدن این تحلیل ها تا چه حد مهم است؟ آیا تمامی تحلیل ها بایستی در این چارچوب قرار گیرد؟

تحلیل چیست:

اگر پا به عرصه سرمایه گذاری و خرید و فروش گذاشته اید. بایست با مفهوم تحلیل آشنا باشید که با سرمایه گذاری پیوند عمیقی دارد.

نوشته های مشابه

برندگان حوزه تجارت تحلیل گران خبره ای هستند. اگر میخواهید که فرد تاثیر گذار در حوزه سرمایه گذاری بخصوص سرمایه گذاری ارز های دیجیتال باشید بایستی به یک تحلیلگر حرفه ای تبدیل شوید. با ما باشید تا باتفاق به بررسی دو تحلیل تکنیکال و فاندامنتال بپردازیم و به نتایج مورد نیاز دست یابیم.

تحلیل فاندامنتال:

تحلیل فاندامنتال یا بیسیک یا بنیادی از نامش پیداست. روشی با تجزیه تحلیل است. از این نگاه که یک سهام را از نظر داده های مالی، بدهی و دارایی ها شرایط اقتصادی و حتی سیاسی موثر بر هر سهم در ارزش گذاری آن سهام تاثیر دارند. و فرد تحلیل گر با استفاده از این عوامل ارزش سهام را می‌سنجد. و سرمایه گذار یا تریدر بر اساس قیمت تعیین شده تعیین میکند. که آیا این سهام نسبت به قیمت مشخص شده ارزشمند است یا خیر. تعیین درست این ارزش به سرمایه گذار کمک میکند. که در بازار رمز ارز ها موفق و با سود از میدان بیرون رود.

تحلیل تکنیکال:

برای انجام تحلیل تکنیکال به یک سری ابزار نیاز داریم. چرا که این سبک از تحلیل بدون ابزارهایی مثل نمودار و.. انجام پذیر نیست. سیاست تحلیل گران تکنیکال بر این اصول است که روندها، صعود و نزول ها بر اساس الگوریتم های خاصی جابجا میشوند.

با تحلیل نمودارها و سابقه افت و خیز ارزها به معامله می‌پردازند. به نوعی تحلیل‌گران تکنیکال براین باورند که خرید و فروش بازار به سهام ارزش میدهند و تشخیص درست زمان خرید و فروش، باعث سودآوری آنان میشود. هر سهام با توجه به تاریخچه تغییر قیمتی که برای خود رقم زده میتواند تعیین کننده زمان ترید برای این دسته از معامله گران باشد.

کدام تحلیل بهتر است؟

تحلیل تکنیکال یا فاندامنتال؟ از مزایا تحلیل تکنیکال اطلاع پیدا کردن از حجم عرضه و تقاضا است. که خود عاملی موثر برای مشاهده رغبت تریدر ها برای آن سهام است. بدیهی است که عرضه و تقاضا خود عاملی تعیین کننده است. هرچه تقاضا بالا رود قیمت های سهام بالاتر رفته و هرچه عرضه بالا رود قیمت ها نزولی خواهد شد.

از دیگر مزایا تشخیص زمان ورود و خروج است. که با الگو های قیمتی که در دسترس است. در کنار یک تحلیل تکنیکال درست، این مهم فراهم میشود.

و در تحلیل های فاندامنتال محاسبات ارزش ذاتی دارایی با اطلاعات دقیق تری می‌تواند برای تصمیم گیری موثر باشد. از طرفی نادیده گرفتن فاکتورهای بنیادی خود باعث افزایش ریسک در دنیای سرمایه گذاری می‌شود.

نتیجه:

در نتیجه بایستی سیاست معامله گری بر طبق میزان سرمایه و استرانژی های هر فرد نوع تحلیل ها متفاوت است. و شما در این خصوص نباید دید تک‌بعدی داشته باشید. و تلاش کنید که با پیدا کردن روش مناسب تحلیل تکنیکال و فاندامنتال سود آوری خود به موفقیت هایتان در زمینه سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال بی‌افزایید.

5 1 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx