اخباراخبار جهان

مردم السالوادور بار دیگر در برابر بیت کوین به عنوان پول رسمی اعتراض کردند

دور دوم اعتراضات مردم السالودور در واکنش به مسائل و سیاست های کشورشان در روز یکشنبه صورت گرفت.

مردم السالودور با عدم پذیرش بیت کوین به عنوان ارز رسمی کشورشان و بروز مخالفت های خود در خصوص سیاست های غلط سیاست مداران نسبت به نجیب بوکله به اعتراض برخاستند.

طبق. گزارش رویترز نجیب بوکله با مشاهده حجم اعتراضات مردم در توییتر خود. خودش را به عنوان “امپراتور السالوادور ” خطاب کرد. در حالی که در ماه گذشته در توییتر لقب دیکتاتور را به خود داد.

با استناد به گزارش های. رسانه های محلی این کشور. حجم اعتراضات گسترده و به اندازه 4 هزار نفر ثبت شد.

معترضان که عده زیادی از افراد کشوری هستند با در دست داشتن پلاکارد هایی خطاب به رییس جمهور مخالف شدید خود را در برابر بیت کوین نشان میدهند.

علاوه بر آن مردم از قضات دادگاه عالی کشور خواهان خلع مقام بوکله هستند. آنان انتصاب مجدد او را در مقام ریاست جمهوری نفی و خواهان خلع مقام وی هستند.

مردم این کشور با بنر های گوناگون و به آتش کشیدن تصویر این فرد اعتراضات خود را در خصوص عدم پذیرش رییس جمهور وقت اعلام میکنند.

این بار دومین دفعه است که مردم السالوادور به اعتراض بر می خیزند. آنان هیچ پذیرشی برای ارز بیت کوین نداشته و از اعتراضات آنان پیدا است که در آینده نیز تمایلی به پذیرش این دارایی به عنوان ارز رسمی کشورشان ندارند.

تظاهرات ماه گذشته عمده تمرکز آن بر روی مقابله با انتخاب بیت کوین به عنوان ارز رسمی بود.

اخراج قضات قانون اساسی دادگاه عالی در السالوادور

 

در ماه قبل کنگره ای از سمت مقامات این کشور که عمده اعضای آن را گروه حامیان بوکله تشکیل داده بود برگذار و در نهایت به اخراج قضات هیئت قانون اساسی دادگاه عالی انجامید.

این در حالی است که دادستان وقت نیز از مقام خود کناره گیری کرده است.

در پی این اقدامات موج جدیدی از اعتراضات از سمت گروهک های حامی حقوق بین المللی و دولت آمریکا صورت گرفت.

در ادامه این روند دادگاه عالی این کشور صلاحیت بوکله را برای کاندیدای ریاست جمهوری تایید کرده و نسب به اعتراضات مردمی کاملا بی توجه کرده اند.  به گفته مقامات آمریکایی این کار نقض قانون اساسی السالوادور است.

به گفته رزا گرانادوس که خود از مشارکت کننده های تظاهرات و تجمعات السالوادور است و از فعالان اتحادیه کارگران به شمار میرود :

حق طبیعی افراد در حال پایمال شدن است. در جایی که به خواسته افراد توجهی نمیشود. و همه چیز بر اساس تصمیم استبدادی نجیب صورت میگیرد.

بوکله نیز از طریق فعالیت در شبکه های مجازی به بیان مواضع خود در این اعتراضات میپردازد. نتیجه تظاهرات را پوچ و ماهیت آن را بی معنا میخواند.

مطالب بیشتر:


نکات مهم برای افزایش ایمنی کیف پول دیجیتال
کیف پول مناسب برای ارزدیجیتال مونرو چیست؟/ معرفی انواع والت ها
همه چیز در مورد کیف پول کاغذی/بررسی جزییات و نحوه عملکرد آن
معرفی بهترین کیف پول نرم افزاری برای بیت کوین/بررسی والت ها
معرفی کیف پول ترزور Trezor Wallet/ بررسی ویژگی ها
کیف پول 26 میلیون دلاری پس از ده سال فعال شده است!

نوشته های مشابه

5 2 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx