Bug Exploit

Bug Exploit چیست؟

Bug Exploit به حملاتی در قالب برنامه‌ها، بلوک‌های داده یا مجموعه‌ای از دستورات اشاره دارد که از آسیب‌پذیری‌های سیستم به منظور کسب سود یا افشای هر سیستم خاصی استفاده می‌کنند. Bug Exploit ممکن است توسط عوامل مخرب انجام شود تا رفتارهای پیش‌بینی‌نشده‌ای را در برنامه‌ها یا شبکه‌های کامپیوتری ایجاد کنند و آنها را قادر می‌سازد به چنین سیستم‌هایی دسترسی پیدا کنند یا حملات denial-of-service (DDoS) را اجرا کنند.

به گفته برخی نشریات، هنوز بسیاری از Bug های پنهان در پلتفرم های بلاکچین و ارزهای دیجیتال وجود دارد که هکرها در تلاش برای کشف آنها هستند. اخیراً گزارشی درباره یک Bug بیت‌کوین منتشر شده است که سال‌ها پیش به نام باگ «INVDoS» کشف شده بود که در صورت بهره‌برداری، گره‌های بیت‌کوین را از بین می‌برد. این توسط برایدون فولر در سال 2018 کشف شد و اطلاعات را عمومی کرد. به نظر می رسد که یک هکر به راحتی می توانسته یک تراکنش نادرست بیت کوین ایجاد کند که به طور غیرقابل کنترلی منابع حافظه شبکه را مصرف کند.

از اشکالات این چنینی می توان برای از دست دادن هنگفت سرمایه از طریق اختلال گسترده در خدمات و قراردادهای حساس به زمان که در سراسر بازارها و صرافی های ارزهای دیجیتال تحت تأثیر اجرا می شود، سوء استفاده کرد. بنابراین، برای توسعه دهندگان مهم است که همیشه پروژه های خود را قبل از اینکه برای استفاده عمومی در شبکه اصلی خود عرضه کنند، در معرض ممیزی های امنیتی گسترده و روش های سخت شبکه آزمایشی قرار دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا