اخباراخبار استخراجاخبار ایران

مقررات شیوه تامین برق مراکز استخراج از منابع انرژی تجدید پذیر تدوین شد

به تازگی از طرف معاون امور برق و انرژی وزارت نیرو کشور نامه ای برای سازمان برق صنایع تدوین شد. که در آن به نحوه تامین برق مراکز استخراج ارز های دیجیتال اشاره شده است.

همایون حایری در این نامه تلاش کرد تا با استفاده از روش های تامین نیروی الکتریکی از منابع انرژی تجدید پذیر شرح دهد.

در ادامه با اشاره به منابع پاک برای تولید برق و سهام صنعتی فرایند استخراج ارز دیجیتال  طرح تامین برق مراکز استخراج از منابع پاک در حضور کارشناسان متخصص این حوزه مطرح شد.

این نامه که با اتفاق نظر کارشناسان این حوزه و نمایندگان مجلس به قلم همایون حایری مطرح شد. و قوانین استفاده از آن به دست قانون گذاران این حوزه تدوین و در نهایت به نهاد های ذی ربط ابلاغ شد.

در این نامه به دست دو نهاد مسئول یعنی معاون وزیر کشور و ریاست سازمان انرژی های تجدید پذیر به امضا در آمد و در ادامه به جهت قرارگیری در فرایند کار برای شرکت مادر تخصصی توانیر شرکت مدیریت شبکه برق ایران، شرکت‌های برق منطقه‌ای و توزیع نیروی برق فرستاده شد.

مواد ابلاغیه تامین برق مراکز استخراج از منابع پاک


مجموعه استخراج ارز دیجیتال برای تامین انرژی مورد نیاز خود از منابع تجدید پذیر موظف است که با سازمان انرژی های تجدید پذیر و بهره وری برق کشور (ساتبا) قرارداد امضا کرده باشد. تا بتواند زیر نظر این مرکز فعالیت استخراج ارز دیجیتال را از طریق منابع پاک به انجام برساند.

که در این قرارداد نهاد توزیع برق منطقه موافقت خود را برای تخصیص بخشی از برق مورد نیاز پایگاه استخراج ارز دیجیتال اعلام میدارد. اگر این بخش در قرارداد ذکر نشده باشد قاعدتا نهاد تخصیص برق نمیتواند به پایگاه استخراج ارز دیجیتال برق رسانی کند.

پس از امضای این قرارداد نهاد تامین کننده برق موظف است که بر اساس حجم و زمان مورد نیاز برق پایگاه استخراج دارایی را تهیه و تامین کند.

در ادامه این قرارداد با خوش قولی نهاد توزیع برق مراکز این قرار داد در حالت دو جانبه اجرا خواهد شد. و پایگاه استخراج نیز به تامین مالی و تفاهم های درون قرارداد میپردازد. و در نهایت با محاسبه تعرفه ها کار به اتمام میرسد.

در ادامه فعالیت در صورت رضایت طرفین از قرارداد فی مابین با تمدید قرارداد فعالیت این دو با هم ادامه دار خواهد بود. با کلیک بر روی این بخش میتوانید متن مقررات را مطالعه کنید.

منبع: راه پرداخت

مطالب بیشتر:


ماینر ها از ماه مهر شروع به کار میکنند/تامین برق ماینر ها در ماه مهر
استخراج ارز دیجیتال باعث حل مشکل برق ایران خواهد شد!
کاهش مصرف برق بیت کوین در ماه گذشته/ تاثیر نوسانات قیمت بر مصرف برق

 

نوشته های مشابه

5 1 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx