اخبار

کاهش مصرف برق بیت کوین در ماه گذشته/ تاثیر نوسانات قیمت بر مصرف برق

بیت کوین به حد پایین مصرف برق خود نزدیک میشود.

بر اساس گزارش ارائه شده در کوین تلگراف در خصوص مصرف برق بیت کوین اطلاعاتی مبنی بر کاهش مصرف برق بیت کوین گزارش شده است.

بیت کوین به دلیل مصرف بالای برق که برای استخراج نیاز دارد دائما از سمت سازمان محیط زیست به چالش کشیده میشود. آنان مضرات بیت کوین را به محیط زیست جدی دانسته و با توسعه رمز ارز ها به مقابله می‌پردازند.

بر همین اساس با رصد کردن عملکرد این ارز و ثبت اطلاعات آماری در خصوص مصرف برق مشاهده شده است. که بیت کوین در سال 2021 در دو ماه مه و ژوئیه دو تفاوت چشمگیر در مصرف خود داشته است. و هم اکنون در کمترین زمان مصرف خود به سر می‌برد. این داده ها بر اساس شاخص های ارائه شده از سمت دانشگاه کمبریج برای مصرف برق ثبت شده است. و نتیجه کاهش 60 در صدی بر همین اصول استنباط شده است.

میزان مصرف برق در دو ماه گذشته

با مشاهده ارقام آماری در ماه گذشته (اردیبهشت) چیزی به اندازه 143 تراوات بر ساعت مصرف برق داشته است. و هم اکنون که در ماه ژوئیه (تیر) به سر می‌بریم62 ترا وات بر ساعت گزارش شده است.  که نشان میدهد در کمترین زمان خود است. حد بالایی که استاندارد برای بیت کوین تعیین کرده است. به مقدار 162 تراوات بر ساعت در نظر گرفته شده است. که در ماه گذشته یعنی اردیبهشت ماه  مصرف بیت کوین 520 ترا وات بر ساعت بوده است. حد پایین تعیین شده نیز 47 ترا وات بر ساعت است.

قانون گذاران و سازمان محیط زیست با این حجم از مصرف در تضاد هستند. و دائما در حال زیر سوال بردن این ارز می‌باشند. عدد 520 تراوات بر ساعت برای ماه گذشته بسیار بالا و خطر آفرین برای محیط زیست بوده است. این مصرف انرژی کاملا مرتبط با نوسانات بازار و افزایش قیمت بیت کوین بوده است. در ماه اردیبهشت بیت کوین با افزایش قیمت مواجه بوده و این خود عاملی برای افزایش فعالیت ماینر ها بوده است. همین موضوع باعث روی میز قرار گرفتن پرونده های زیست محیطی برای بیت کوین و درگیر شدن  رمز ارز ها با چالش های قانونی برای جلوگیری از آسیب های وارد شده بر محیط زیست شده است.

عوامل موثر بر بازار

در پی آن ایلان ماسک که خود از تاثیر گذاران بازار بیت کوین است. با توییت های گوناگون تاثیر های زیادی بر نوسانات نرخ این ارز داشته است. وی با انتشار خبری مبنی بر متوقف کردن خرید ماشین از تسلا با استفاده از بیت کوین مجددا بر بازار این ارز تاثیر گذاشته و باعث افت قیمتی بیت کوین به مقدار قابل توجه شده است. همچنین تصمیم گیری های اخیر کشور چین در مورد ارز های دیجیتال بر این بازار بی تاثیر نبوده و باعث افت قیمت در بیت‌کوین شده است. با این تفاسیر حجم ماینینگ در این ماه کاهش یافته و به ر47 ترا بایت بر ساعت رسیده است.

نوشته های مشابه

0 0 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx