اخباراخبار جهان

عروسی دیجیتالی با هویت مجازی به میزبانی دیسنترالند

هفته گذشته در دنیای متاورس یک زوج با هویت مجازی خود ازدواج کردند.  این عروسی در دیسنترالند و با حضور شاهدان، کلینت بولیک(Clint Bolick)، مقام قضایی دادگاه عالی و مهمانان مجازی  که تعداد آنها حدود 2000 نفر بود برگزار گردید.

زوج جوان با نام های رایان و کندیس هرلی(Ryan و Candice Hurley) برای رسمی کردن ازدواج خود از گروه حقوقی رزا دعوت کردند تا با حضورشان در مراسم عملیات قانونی را به انجام برسانند.

این جشن عروسی در املاک Rose Law Group در Decentraland برگزار شد. در جریان برگزاری این مراسم مشکلات متعددی رخ داد. به دلیل حجم بالای مهمانان دیسنترالند با مشکل مواجه شد.

هدایای ویژه ای که به حالت NFT برای مهمانان در نظر گرفته شده بود در کمتر از 20 دقیقه بعد از شروع مراسم توزیع شد. در جریان برگزاری ایم مراسم یکی از شرکت کننده ها پیشنهاد داد تا زوج عروس و داماد به صورت لایو از طریق پیج اینستاگرام گروه حقوقی رزا عهد نامه خود را بیان کنند.

مواد قانونی ازدواج


رئیس این گروه حقوقی مدعی است که این نخستین جشن عروسی است که در متاورس انجام میشود.

در مصاحبه او با کوین تلگرام رئیس گروه حقوقی رزا گفت:

متاورس یک دنیای مجازی جدید است. و ما هم اکنون الگوی قانونی درست و تصویب شده ای برای قانونی اعلام کردن ازدواج نداریم.

گروه حقوقی رزا برای این ازدواج تلاش کرد تا با ایجادقرارداد پیش از ازدواج مجازی هویت های مجازی و دارایی های دیجیتالی این دو زوج را در بلاک چین شناسایی کند. و آن را در دفتر ثبتی به نام “ازدواج متا” کلایات و جزییات این ازدواج را به عنوان یک NFT ثبت و ضبط کند.

رئیس این گروه حقوقی در توضیحات خود ادامه داد:

ما برای این مدل ازدواح مجازی قانون مصوبی نداریم. و این ازدواج بیشتر شبیه به یک قرارداد است.

علیرغم اظهارات گروه رزا برای قانونی بودن این ازدواج گروه زیادی از کارشناسان حقوقی این عروسی را به رسمیت نمی شناسند. به عقیده آنها هر دو فرد برای قبول تعهد ازدواجشان میبایست با هویت واقعی خود ظاهر شوند.

علاوه بر این بر اساس قوانین نکاح ایالت متحده آمریکا زوج برای ازدواج میبایست کنار هم باشند. و قرارداشتن آنها در دو مکان مختلف و اتصال با یک کنفرانس ویدئویی کافی نیست.

منبع:cointelegraph

مطالب بیشتر:


بلاک چین در موارد حقوقی و قضایی(در تب جدید مرورگر باز می شود )
ابزار ویژه مالی یا SPV چیست؟ و چه کاربردی دارد؟(در تب جدید مرورگر باز می شود )
تایید هویت دو عاملی 2FA+بررسی روش های رایج(در تب جدید مرورگر باز می شود )
Block.one رایگان است که پس از تسویه حساب های حقوقی به تجارت رمزنگاری 10 میلیارد دلاری بپردازد.(در تب جدید مرورگر باز می شود )

نوشته های مشابه

0 0 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx