اخباراخبار ایران

نماینده های مجلس: اینماد و قوانین سخت گیرانه صرافی های داخلی را میترساند

در مورد اجباری شدن دریافت اینماد که به تازگی از سمت بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران منتشر شده است. دو تن از نمایندگان مجلس در واکنش به این دستور اعتراض کردند. یکی از نماینده های مردم با عنوان ترس در مقابل جلب اطمینان مردم به بانک مرکزی و سایر نهاد های مرتبط تذکر داد.

به نقل از ایسنا علی بابایی نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شوری اسلامی در صفحه مجازی خود این گونه توییت کرد:

ضابطه مند کردن فعالیت های اینترنتی. به ویژه فعالیت های مرتبط با ارز های دیجیتال و صرافی ها به نوعی ایجاد انسداد و محدودیت برای کارپردازان این حوزه تلقی میشود.

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران می بایست. دستوراتی بر مبنای اعتماد سازی کاربران صادر کند نه ترساندن آن ها.

از دیگر سخنان این نماینده اشاره به موضوع درگاه پرداخت صرافی های ارز دیجیتال بود. وی در انتقاد دیگری از عملکرد بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران گفت. که موضوع لغو دریافت رسمی درگاه پرداخت برای صرافی های عرضه کننده. خدمات مالی ارز های دیجیتال خود موضوعی دیگر و چالش ساز برای فعالان این حوزه مالی  است.

طاهری این دست تصمیمات را مانند نوعی پلمپ کسب و کار اینترنتی به ویژه حوزه مالی ارز های دیجیتال دانست. و در ادامه گفت که این دست از تصمیمات توقف نو آوری را به همراه دارد. که منجر به ایحجاد اختلال در حوزه اقتصاد دیجیتال خواهد شد.

 در ادامه

طولانی شدن سیکل کاری و تداوم سخت گیری ها از سمت دولت و نهاد های مرتبط باعث تغییر نظر کاربران و انتخاب صرافی های خارجی به منظور انجام فعالیت های مالی خود میشود.

الزام کسب‌و‌کار‌های اینترنتی به دریافت نماد اعتماد الکترونیکی از سوی بانک مرکزی. با وجود فرصت اخذ مجوز از وزارت صمت،. موجب انتقاد فعالان  این  دست از کسب‌و‌کارهای  را به دنبال دارد.

در ادامه این اعتراضات نشست علنی مجلس شوری اسلامی دهنوی از دیگر اعضای این نشست گفت. که دریافت اینماد و مدارکی از این دست 1350 هزار کسب و کار اینترنتی که اغلب فعالان این حوزه متعلق به قشر جوان مملکت است را تحت تاثیر خود قرار میدهد. از طرفی دیگر سخت گیری های این چنین دید کارپردازان جوان را تحت تاثیر قرار داده. و موجب بی اعتمادی ان ها به دستگاه های دولتی خواهد شد.

مطالب بیشتر:


قالیباف: دریافت اینماد نباید برای صرافی ها چالش ساز شود
حکم زندان برای هندی هایی که در حوزه ارزدیجیتال فعال اند
به روز رسانی ارو گلیسیر Arrow Glacier اتریوم امروز انجام میشود

 

نوشته های مشابه

5 1 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx