اخباراخبار قانون گذاری

ویرجیل گریفیث توسعه دهنده سابق اتریوم به 5 سال حبس محکوم شد

خبر دستگیری ویرجیل گریفیث (Virgil Griffith) که سابقا به عنوان توسعه دهنده ارز دیجیتال اتریوم در شبکه مالی دارایی های دیجیتال فعال بود از رسانه های خبری منتشر شد.

به موجب این خبر این توسعه دهنده در پی دستگیری خود و اعترافاتش در دادگاه نیویورک اعلام کرد که به کره شمالی در خصوص دور زدن تحریم ها کمک کرده است. از این رو پس از محاکمه در دادگاه نیویورک به 63 ماه حبس محکوم شد. علاوه بر این او مجبور به پرداخت جریمه ۱۰۰،۰۰۰ دلاری نیز شد.

در حالی که ویرجیل گریفیث از چند ماه قبل تصمیم به برکناری از جریانات سیاسی و فعالیت های مارکتینگ شد. (در ماه 99) توسط پلیس ایالت متحده دستگیر و پرونده آن در جریان قرار گرفت. تا در نهایت در ماه سپتامبر سال میلادی جاری (شهریور ماه 1400) به یکی از اتهامات خود اعتراف کرد. او در این اعتراف گفت که برای نقض قوانین و دور زدن تحریم های کره شمالی توطئه چینی کرد.

ماجرا از این قرار بود که این توسعه دهنده در سال 2019 پس از سفر خود به کره شمالی و اجرای کنفرانس محلی در ماه نوامبر همان سال در خصوص ارز های دیجیتال با حضور هیئت دولت کره شمالی تشکیل شد حضور پیدا کرد. و پس از سخرانی خود. که بر دور زدن. تحریم ها در مدت زمان ریاست جمهوری کیم جونگ اون دلالت داشت. در این همایش توسط مقامات ایالت متحده آمریکا دستگیر و به مقامات قضایی سپرده شد.

در ادامه

پس از دستگیری او، گروه همراه ویرجیل گریفیث که در همایش فوق حضور داشتند تلاش کردند. در خصوص جزئیات سخنرانی و شرایط حاکم توضیحات لازم را به دادگاه برای نجات ویرجیل گریفیث ارائه دهند.

تیم دفاعی تلاش کردند تا به دادگاه بفهماند که او در سخنرانی خود با سران کره شمالی سعی کرد. مطالب عمومی و در دسترس را ارائه دهد. و تمام سخن ها و مطالب او به واسطه اصلاحیه اول محافظت و در ادامه تلاش های این گروه بر نظر دادگه تاثیر گذار نبود و کمک شایانی به ویرجیل گریفیث نکرد.

در جریان این پرونده گویا برای ارائه این کنفرانس شرایط سفر به کره شمالی راحت نبود. چون ایالت متحده در سال 2017 بازدید از کره شمالی را به طور کلی ممنوع کرد.

و وزارت امور خارجه مجوز لازم را برای حضور در این کنفرانس صادر نکرد. اما ویرجیل گریفیث پس از مذاکرات پی در پی و اسرار وی نخست سعی کرد مجوز لازم را از وزارت امور خارجه دریافت کند اما این درخواست برای چندمین بار رد شد و او با سفر به چین و در ادامه پرواز به کره شمالی در این همایش شرکت و مطالب خود را عنوان کرد.

هم اکنون نیز به جرم به خطر انداختن امنیت ایالت متحده آمریکا مجرم و به صورت قانونی محاکمه خواهد شد.

ویتالیک بوترین نیز به عنوان توسطه دهنده اتریوم تلاش کرد با تحریر نامه ای بلند بالا به دعوت کره شمالی و سلب مسئولیت از ویرجیل گریفیث به دفاع از او بپردازد. اما متاسفانه این دفاعیه نیز موثر نبود.

منبع: U.today

مطالب بیشتر:


مردم السالوادور بار دیگر در برابر بیت کوین به عنوان پول رسمی اعتراض کردند
خالق بیت کوین مشخص شد/ هویت ساتوشی ناکاموتو فاش شد
بانک کره به دنبال شریک فناوری برای ساخت ارز دیجیتال بانک مرکزی است.
20 درصد مالیات بر سود معاملات ارزهای دیجیتال در کره جنوبی

0 0 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx