اخبار

استخراج ممنوع است اما مجوز ها صادر خواهند شد/به خارجی ها مجوز استخراج ندادیم

هیچ شرکت خارجی در ایران مجوز فعالیت استخراج را ندارد

هیچ شرکت خارجی در ایران مجوز فعالیت استخراج را ندارد!

علیرضا هادی مدیر کل دفتر امور طرح های وزارت صمت بر اساس پرسش و پاسخ خبرگذاری ایلنا بر اساس مصوبه ممنوعیت فعالیت استخراج تا اوایل مهر ماه عنوان کرد:

نوشته های مشابه

کشورهای خارجی به صورت مستقیم در استخراج رمزارز در ایران فعالیت ندارند. اینها در قالب بنگاه‌های ایرانی هستند که سرمایه‌گذاری خارجی دارند. هیچ شرکت خارجی از ما مجوز نگرفته است.

و در مقابل برخورد انجام فعالیت های استخراج در ایران این طور عنوان کرد:

ما تابع دستور برای توقف فعالیت‌ها هستیم. مجوزهای ما جواز تاسیس و پروانه بهره‌برداری هستند؛ وقتی بنگاهی پروانه بهره‌برداری کسب می‌کند مجوز فعالیت دارد اما الان که بنا به مصالح کشور دستوری آمده که بنگاه‌های دارای مجوز هم اجازه فعالیت نداشته باشد. پس این بنگاه هم باید کار خود را متوقف کند.

همچنین اظهار داشت که اگر از سمت ما مجوزی در خصوص انجام فعالیت های استخراج صادر شود. حتما برای زمان منع استخراج نیست و برای سایر زمان های کاری است. همچنین در بیانیه و موضع گیری های دولت چیزی مبنی بر عدم دور مجوز نداریم. و ما بر طبق قانون مجوز استخراج برای زمان های قانونی را صادر خواهیم کرد. تا برنامه ریزی های لازم، ورود تجهیزات مورد نیاز و انجام زیر ساخت های لازم برای فعالیت های آینده انجام شود.

همچنین اظهار داشت در صورت واجد شرایط بودن برای انجام فعالیت های استخراج رمز ارز ها مجور امر صادر خواهد شد. و اجازه فعالیت در فصل مناسب در کشور ایران صادر خواهد شد.

هادی در خصوص مراحل کسب مجوز از این سازمان گفت:

همه پروسه دریافت مجوز در سامانه بهین‌یاب و به صورت الکترونیکی انجام می‌شود. بعد از بازدید در صورتی که مطابق دستور‌العمل‌ها بوده باشد. جواز صادر می‌شود.

 

وی افزود تقاضا نامه های دریافت مجوز برای استخراج هیچ کدام جدید نیست و همگی قبل ممنوعیت فعالیت در روند اداری قرار گرفته بوده اند.

وی تاکید کرد که صدور مجوز به منزله اجازه برای فعالیت استخراج نیست. تنها با مجوز اجازه فراهم کردن زیرساخت ها را به دست آورده اید.

هادی در پاسخ به پرسش مطرح شده در خصوص میزان حضور و فعالیت افراد غیر ایرانی برای انجام فعالیت ماینینگ این طور پاسخ داد:

کشورهای خارجی به صورت مستقیم در استخراج رمزارز در ایران فعالیت ندارند. اینها در قالب بنگاه‌های ایرانی هستند. که سرمایه‌گذاری خارجی دارند.

همچنین با تاکید براینکه هیچ شرکت خارجی مجوز استخراج در ایران ندارد. در توضیح به سه بنگاه استخراج خارجی در ایران گفت:

در این مورد اسم سه بنگاه را به ما اعلام کردند که اطلاعات یکی غلط است. یکی از آنها هم شرکت سرمایه‌گذاری ایران و چین است. که بخشی از سرمایه آن که فکر می‌کنم حدود 50 درصد باشد. برای یک چینی و 50 درصد هم برای یک ایرانی است. که در رفسنجان مشغول به کار هستند. اطلاعات شرکت دیگر هم معتبر نبود و به پروانه منجر نشد.

 

 

نوشته های مشابه

0 0 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx