استخراج

انتخاب رمز ارز مناسب برای استخراج+بررسی فاکتور های لازم برای انتخاب

چه رمز ارزی را برای استخراج انتخاب کنیم؟

با تولد رمز ارز ها و شروع فعالیت های اقتصادیشان. پس از ارزش گرفتن آنها هر روز اخبار گوناگون از فضای رقابتی و ارزشی آنان به گوش میخورد.

کسب سود آوری بالا و همچنین غیرمتمرکز بودن آنان دلایلی است. که باعث جذب سرمایه گذاران مختلف و بزرگ شدن خانواده کریپتو شده است.

سوال اینجا است که چه رمز ارزی مناسب سرمایه گذاری است؟ اگر به دنبال انجام فعالیت استخراج هستید کدام رمزارز برای استخراج مناسب است؟

با ما باشید تا بررسی کنیم که از چه جهاتی باید رمز ارز مناسب را انتخاب کنیم.

فاکتور های استخراج

مدت زمان طولانی است که بیت کوین همواره به عنوان ارز برتر برای استخراج معروف بود. با تکثر تعداد رمز ارز ها و ویژگی های منحصر به فردشان، در صورتی که ماینر هستید و فعالیت های ماینینگ را برای سودآوری انتخاب کرده اید. پس از مطالعه مقاله آشنایی با آلت کوین ها و کسب دانش در مورد ویژگی های آنان. باید به فاکتور های زیر توجه کنید. و با مقایسه یکدیگر ارز مورد نظرتان را انتخاب کنید.

سختی کار

یکی از مهم ترین نکاتی که بایستی برای انتخاب رمز ارز مورد نظرتان در نظر بگیرید سختی کار است. شبکه بلاک چین بیت کوین، انجام تراکنش ها بر اساس اثبات کار Proof Of Work می باشد. به این معنی که برای تائید شدن انجام یک تراکنش، ماینر ها قدرت محاسباتی خود برای حل یک معادله پیچیده ریاضی استفاده می کنند. هر ماینری که زودتر به جواب آن معادله ریاضی برسد به عنوان پاداش از شبکه بیت کوین دریافت می کند. مهم ترین مورد در استخراج بلاک چین این است که نیاز به برق زیادی دارد.

اما در بلاک چین برخی از ارز ها مانند کاردانو از سیستم اثبات سهام Proof Of Stake استفاده می شود. در این روش به افرادی که قرار است به تائید کردن معاملات و تراکنش ها کمک کنند اعتبار سنج می گویند. در ابتدا اعتبار سنج ها تعدادی سکه کاردانو ADA را با عنوان سهام مسدود می کنند. بعد از تائید نهایی معامله هر کدام از اعتبار سنج ها نسبت به مقدار سهام خود، مقداری توکن ADA به عنوان پاداش دریافت می کنند. چند ماینر با کمک هم معادلات را حل می کنند و به این ترتیب از برق کمتری استفاده می شود. نسبت پاداش دریافتی نیز بسته به سهام آن اعتبار سنج می باشد. هرچه میزان سهام بالاتر باشد مقدار دریافتی سهام نیز بالاتر خواهد بود.

نوسانات قیمتی اخیر رمز ارز مورد نظر

با بررسی نوسانات قیمت و تخمین ارزشی آن کمک شایانی به سودآوری خود در زمینه ماینینگ خواهید کرد. هرچقدر که نوسانات بازار بالا باشد، نرخ عرضه و تقاضا بالارفته و ارز از حالت رکود دور تر میشود. همچنین روند رشد آن نیز بالا رفته که این خود تاثیر بسزایی در درآمد ماینر ها خواهد داشت.

با یک مثال به روشن شدن موضوع خواهیم پرداخت. فرض کنید مقداری طلا و نقره استخراج کرده اید. ارزش این دو دارایی با یکدیگر متفاوت است. طلا بازاری پر نوسان دارد. نرخ هر واحد طلا با نقره متفاوت است. هر یک گرم طلا ارزشی چند برابر نقره دارد. پس اگر یک ماینر هستید و قرار است که زحمت استخراج را بر عهده بگیرید طبیعی است که به دنبال دارایی ارزشمند تر بگردید. با تحلیل و بررسی نوسانات قیمت یک رمز ارز تا حدودی ارزش ذاتی آن برایتان روشن خواهد شد.

حجم بازار سرمایه

یکی دیگر از فاکتور هایی که در انتخاب رمز ارز مناسب برای ماینینگ بایستی در نظر گرفت حجم بازار سرمایه است. همه روزه افراد زیادی به بازار کریپتوکارنسی میپیوندند که عده زیادی از آنان سرمایه گذار و عده زیادی از آنان ماینر اند. حجم بازار سرمایه اگر بالا باشد. یعنی بازار شما پر مخاطب و شلوغ است. و کسب سود آوری از از آن بالا است.

از طرفی ترافیک تراکنش ها خود موضوعی است که باعث اخذ پیشنهادات کارمزدهای بالا از سمت معامله گر ها و تریدر ها است. وقتی حجم بازار بالا باشد تعداد تراکنش ها بالا رفته و طبیعتا کارمزد ها افزایش پیدا میکند.

مقبولیت و کاربرد پذیری

در ابتدا بیت کوین به تنهایی یکه تاز دنیای کریپتو بود. پس از آن دیگر رمز ارز ها به هدف برطرف کردن نواقص بیت کوین متولد شدند. و آن ها در دسته کلی به نام آلت کوین ها جا گرفتند. اما تعداد زیادی از آلت کوین ها هستند که اعتبارشان کم است و جزو دسته شت کوین ها قرار میگیرند. که در نهایت میتوان آنان را نوعی پروژه های کلاه برداری هم در نظر گرفت. برای یک ماینر که قصد انجام فعالیت پر چالش استخراج را دارد. انتخاب رمز ارز معتبر در سرنوشت کاری او تاثیر بسزایی خواهد داشت. مقبولیت و کاربرد پذیری یک ارز جزو مواد اصلی و نکات مهم برای انتخاب رمز ارز چه با هدف استخراج و یا با هدف سرمایه گذاری به حساب می آید.

پیشینه توسعه دهندگان

با تحلیل و بررسی سوابق کاری همکاران در حوزه رمز ارز مورد نظرتان، تا حدود زیادی به ذهنیت شما جهت دهی خواهد شد. چون با بررسی عملکرد آنان تاثیر نوسانات قیمت، حجم بازار و سایر فاکتور ها قابل بررسی و تحلیل خواهد شد.

 

در نتیجه

فضای کریپتو کارنسی فضای مالی است. در فضا های مالی ریسک و تحلیل اساس بازار سرمایه است. کسب اطلاعات و دانش لازم کمک میکند که در وهله اول متضرر نشوید و در گام بعدی به سودآوری برسید.

نوشته های مشابه

0 0 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx