Blockchain Explorer

Blockchain Explorer چیست؟

Blockchain Explorer یکی از مهم ترین ویژگی های فناوری بلاکچین را در مرور سوابق distributed ledger تسهیل می کنند. شفافیت یکی از ویژگی های اصلی ارزهای دیجیتال است و Blockchain Explorer به کاربران اجازه می دهند از آن بهره مند شوند. اکثر ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH) دارای public ledger هستند، جایی که تمام تراکنش های تایید شده توسط اپراتورهای node ثبت می شوند. با این حال، با پذیرش رو به رشد این توکن‌ها، هزاران تراکنش در هر دقیقه پردازش می‌شوند و استخراج اطلاعات از بلاکچین را دشوار می‌کند.

اینجاست که Blockchain Explorer نقشی حیاتی دارند.آنها به کاربران اجازه می دهند تا یک آدرس عمومی یا خصوصی را تایپ کنند و اطلاعات مربوط به تمام تراکنش هایی که به این آدرس ارسال و از آن دریافت میشوند را دریافت کنند. Blockchain Explorer همچنین اطلاعاتی در مورد تمام بلوک های اضافه شده به زنجیره و نرخ پردازش تراکنش ها ارائه می دهند.

روش کار یک Blockchain Explorer ساده است. هنگامی که کاربر یک عبارت جستجو را در رابطه Explorer تایپ می کند، نرم افزار آن را ارسال می کند. از طریق یک رابط برنامه نویسی کاربردی (API)، کاوشگر بلاک چین به یک گره متصل می شود و شروع به استخراج اطلاعات درخواستی می کند. هنگامی که تمام داده‌های مرتبط استخراج شد، Blockchain Explorer آن‌ها را سفارش داده و فهرست می‌کند و در قالبی قابل جستجو به کاربر ارائه می‌کند. بسته به Explorer که تصمیم به استفاده از آن دارید، ممکن است بتوانید وضعیت فعلی اعتبار سنجی تراکنش، تعداد درخواست های معوق و فهرست تراکنش های تایید نشده را بررسی کنید.

در حالی که Blockchain Explorer برای تسهیل و ارتقای شفافیت فناوری دفتر کل توزیع شده (distributed ledger technology(DLT)) طراحی شده‌اند، ابزارهایی وجود دارند که می‌توانند ناشناس بودن آدرس‌هایی را که در حال انجام تراکنش‌ها در زنجیره بلوکی هستند محافظت کنند. Coin mixer ها محبوب ترین ابزاری هستند که برای پنهان کردن مبدأ یک تراکنش استفاده می شود. هنگامی که کاربر وجوه خود را به یک Coin mixer می فرستد، نرم افزار چندین تراکنش ورودی دیگر را ترکیب می کند و آدرس نهایی مجموعه کاملا جدیدی از توکن ها را ارسال می کند که قابل ردیابی نیست. این بدان معناست که در حالی که تراکنش در بلاکچین ثبت می شود، آدرس مقصد آن در قسمت ثبت نشان داده نمی شود، زیرا به عنوان آدرس Coin mixer نشان داده می شود.

با این حال، Blockchain Explorer ها یک سرویس ضروری هستند، زیرا دسترسی مهم به داده های ثبت شده در دفتر را تسهیل می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا