اخباراخبار جهان

امارات مجرمان سایبری را 1 میلیون درهم جریمه میکند

امارات مجرمان سایبری را 1 میلیون درهم جریمه میکند.
با ظهور اینترنت بسیاری از فعالیت ها در بستر فضای مجازی شکل گرفت. دارایی های دیجیتال نیز از مهم ترین فعالیت هایی است که در آن بشر تلاش کرده تا با استفاده از ایجاد بستر نامتمرکز و متن باز به انجام فعالیت های مالی در بستر دنیای مجازی در وضعیت امن و در کوتاه ترن زمان ممکن بپردازد. همین موضوع عاملی شده تا سودجویان این حوزه تلاش کنند تا از بستر موجود سرقت های مجازی انجام دهند.

از این رو کشور های حامی توسعه ارز های دیجیتال تلاش میکنند تا با استفاده از وضع فوانین گوناگون جلوی فعالیت مجرمان سایبری را بگیرند. تا بستر مجازی دارایی های دیجیتال را امن نگه دارند.

امارات متحده عربی از دسته کشور هایی است که با حمایت خود از دارایی های دیجیتال تلاش میکند تا جلوی فعالیت مجرمان سایبری را گرفته و با تعیین حکم های سنگین برای این گروهک های مخرب بتواند امنیت شبکه را در وضعیت بالا حفظ کند.

و تلاش کند نظر کاربران نسبت به ایمنی شبکه سایبری بالا باشد تا به راحتی در این فضا فعالیت های مالی خود اعم از خرید و فروش و انواع و اقسام سرمایه گذاری ها را انجام دهند.

دکتر حسن الهیس (Hassan Elhais)، در این باره میگوید:

بر اساس ماده 48 مصوب در قانون اساسی. تمامی آگهی های تبلیغاتی که به صورت تله سایبری در فضای مجازی منتشر میشود.

و یا به نحوی با آلوده سازی. اطلاعات آنلاین محصولات مشخص. تلاش به فریب کاربران کنند.

مجازات حبس و یا جرائمی به اندازه 20000 تا 50000 درهم به آنها تعلق میگیرد.

او ادامه داد.

که این مجازات میتواند خود تا حد بالایی از بروز این دست از حملات سایبری جلوگیری کند و به مراتب حجم آن را پایین آورد. در ادامه این مصوبه برای کاربرانی که با استفاده از ارز های دیجیتال از روش های گوناگون مانند ایجاد دارایی قلابی و پیش فروش آن و ارائه محصول ارز دیجیتال بدون تاییدیه های لازم در دنیای مجازی فعالیت میکنند از مجازات پنج سال زندان تا جرائم نقدی 250000 تا یک میلون درهم شامل حالشان خواهد شد.

وی به کاربران توصیه کرد

برای افراد فعال در فضای اینترنت احتیاط را شرط عقل توصیه میکنم. چرا که بروز این اتفاق ها و وجود تله های سایبری امر جدیدی نیست. و وظیفه افراد این است که در گام اول خود مراقب اموال دیجیتال خود و اطلاعات محرمانه خود باشند.

این موضوع. با تولد ارز های دیجیتال و ورود پول در فضای سایبری از اهمیت بیشتری برخوردار است. از این رو تحقیقات و کنترل بستر های مالی قبل از اطمینان از مهم ترین مسائل محسوب میشود.

منبع: Coinquora

مطالب بیشتر:


وزیر امور خارجه هند:با فعالیت غیر قانونی ارزدیجیتال مقابله میشود
جلسات توجیهی در خصوص مشکلات ارز دیجیتال از سمت بانک های چینی
10 میلیارد دلار سرقت مالی از حوزه مالی دیفای در سال 2021

نوشته های مشابه

5 1 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx