اخباراخبار جهان

نماینده مجلس میگوید : بانک مرکزی روسیه در مورد رمزنگاری “کوته بینانه” است.

یکی از اعضای دیرین Duma دولتی روسیه از رویکرد بانک مرکزی در مورد دارایی های دیجیتال انتقاد کرده است.

نماینده مجلس میگوید : بانک مرکزی روسیه در مورد رمزنگاری “کوته بینانه” است.

یک عضو Duma دولتی روسیه مواضع سخت بانک مرکزی در مورد صنعت ارز رمزنگاری شده را به دلیل نادیده گرفتن تقاضای فزاینده رمزنگاری در این کشور مورد انتقاد قرار داده است.

نوشته های مشابه

Fedot Tumusov ، عضو حزب “روسیه ای عادل” نماینده مجلس منطقه Yakutsk در سیبری ، پس از نشست عمومی سه شنبه Duma دولتی ، از رویكرد بانك روسیه در تنظیم صنعت رمزنگاری انتقاد كرد.

Tumusov در یک پست سه شنبه در تلگرام ، نیاز فزاینده به ایجاد یک اکوسیستم را توصیف کرد که به ساکنان روسیه اجازه می دهد ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین (BTC) را در میان افزایش تقاضا خریداری کنند. این مقام استدلال کرد که علی رغم اجرای قوانین رمزنگاری روسیه در اوایل سال جاری ، بانک روسیه سهل انگاری کرده و از مجوز دادن به بانک های محلی برای ارائه خدمات سرمایه گذاری رمزنگاری امتناع ورزیده است.

Tumusov نماینده مجلس گفت که Elvira Nabiullina ، رئیس کل بانک مرکزی صریحاً در مورد تمایل بانک به معامله با ارزهای رمزپایه غیرمتمرکز صحبت کرده و در عوض روی یک روبل دیجیتال تحت کنترل دولت تمرکز کرده است. “اکراه یا نه ، این وضعیت را تغییر نخواهد داد. برای پاسخگویی به چالشهای آن زمان لازم نیست که با واقعیت مبارزه کنیم بلکه باید با آن سازگار شویم. ”

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: بسیاری از کشورهای جهان قوانین و سیاست های مالیاتی روشنی را ارائه می دهند که امکان توسعه صنعت را فراهم می کند. وی اظهار داشت که روسیه به روشهایی برای مقابله با رمزنگاری نیاز دارد که فقط ممنوعیت نیست:

“کوته بینی می تواند برای روسیه پرهزینه باشد. ارزهای رمزپایه واقعیت است. یا آن را خواهیم پذیرفت ، یا ضرر خواهیم کرد. “

اخبار مرتبط: منتقد روسی بیت کوین می گوید که او BTC را به قیمت 100 روبل خریداری می کرد.

اظهارات توموسوف در مورد رمزنگاری اندکی پس از آن منتشر می شود که گزارش ها تأیید کردند که بانک های بزرگ روسی مانند بانک خصوصی Tinkoff به دلیل موضع سخت بانک روسیه در مورد دارایی های دیجیتال قادر به ارائه خدمات رمزنگاری نشده اند. در همین حال ، بانک های تجاری تحت حمایت دولت مانند Sberbank و VTB تا حد زیادی از صنعت انتقاد می کنند و ادعا می کنند که آنها Bitcoin را دوست ندارند زیرا بسیار خطرناک است.

در حالی که بانک های روسی در غوطه وری در دارایی های دیجیتال مردد هستند ، شرکت های بزرگ رمزنگاری مانند Binance حضور خود را در این کشور تثبیت کرده اند. براساس گزارش ژوئن توسط شرکت اطلاعات رمزنگاری Chainalysis ، روسیه با توجه به برآورد سودهای بیت کوین در سال 2020 ، پس از ایالات متحده ، چین ، ژاپن و انگلستان ، در رتبه پنجم بزرگترین کشور در جهان قرار دارد.

نوشته های مشابه

0 0 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx