انواع ارز دیجیتال

بیت کوین کر Bitcoin Core چیست؟

بیت کوین کر Bitcoin Core چیست؟

 

در سال 2008 مقاله ای منتشر شد که نوعی پول الکتریکی با نام بیت کوین در آن معرفی شد.فردی با نام ساتوشی ناکاموتو satoshi nakamoto آغازگر این انقلاب بود. بیت کوین به صورت غیر متمرکز در شبکه بلاک چین  فعالیت دارد. ارز بیت کوین با محاسبات پیچیده و سخت ریاضی به دست می آید. برای استخراج این رمز ارزها از دستگاه های ویژه و خاصی استفاده می شود.

بیت کوین کر یک بخش از شبکه ی بیت کوین است که به نام Bitcoin Core شناخته شده است.

بیت کوین کر وظیفه ی تشخیص بلاک های معتبر برای تایید تراکنش ها را برعهده دارد. به علاوه این برنامه کارایی کیف پول امن نیز در شبکه دارد.

بیت کوین کرBitcoin Core بر بلاک چین تاثیر گذار است. Bitcoin Core به بلاک چین در راستای غیر متمرکز بودن شبکه کمک شایانی  میکند. علاوه بر آن فول نود ها هستند که به طور مستقیم از این شبکه بهره میبرند.

با ارائه هارد فورک های گوناگون برای بیت کوین در جهت تکمیل شدن این رمز ارز همچنین رفع نواقص آن، فورک ها شبکه ای بر اساس بیت کوین دارند. اغلب در شبکه تفاوت چشمگیری در میان بیت کوین و هارد فورک ارائه شده وجود ندارد. به همین دلیل  ارز های جدید در واقع بیت کوین به شمار نمی آید.

منشاء اصلی هارد فورک های بیت کوین خود بیت کوین است. پس با این حساب، Bitcoin Core بیت کوین کر، در تشخیص بلاک های اصلی از دیگر بلاک ها کمک کننده خواهد بود.

بیت کوین کر از برنامه های محبوب، برای اجرای فول نود ها است. یکی دیگر از ویژگی های مثبت Bitcoin Core قابلیت کاربری عمومی آن است. به طوری که کاربران عادی امکان دسترسی و استفاده از آن را برای تایید تراکنش های خود را دارند.

اقدامات امنیتی مانند اخذ تاییدیه های مورد نیاز برای ثبت تراکنش ها، از دیگر مزایای این شبکه به شمار می آید.

برنامه بیت کوین کر با نام “Bitcoin-Qt” به دست شخصی به نام Wladimir van der Laan با اتکا به منابع منتشر شده از سمت ساتوشی، تدوین شد.

 

نوشته های مشابه

0 0 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx