اخباراخبار اتریوم

بانک فدرال رزرو در مقاله ای می گوید: “DeFi ممکن است به تغییر پارادایم منجر شود”

اتریوم موجی از نوآوری مالی را به راه انداخته است.

بانک فدرال رزرو در مقاله ای می گوید: “DeFi ممکن است به تغییر پارادایم منجر شود”

مقاله منتشر شده توسط بانک فدرال رزرو سنت لوئیس به گسترش امور مالی غیرمتمرکز و نقش Ethereum در آن پرداخته است.

این تحقیق که توسط دکتر فابیان شر نوشته شده و در تاریخ 2 مه منتشر شده است امور مالی غیرمتمرکز ، به دنیای DeFi فرو رفته است و اشاره می کند که در صورت رفع مشکلات و نگرانی های امنیتی ، ممکن است منجر به تغییرات عظیم در صنعت مالی شود.

دکتر فابیان شور نوشت ، “همچنین از کارآیی ، قابلیت دسترسی و ترکیب پذیری آن استقبال کرد” DeFi از قراردادهای هوشمند برای ایجاد پروتکل هایی استفاده می کند که خدمات مالی موجود را به روشی بازتر ، قابل همکاری و شفاف تکرار می کند.

DeFi ممکن است منجر به تغییر پارادایم در صنعت مالی شود و به طور بالقوه به زیرساخت های مالی قوی تر ، بازتر و شفاف تری کمک کند.”

رشد DeFi طی سال گذشته بسیار چشمگیر بوده است ، با افزایش 700 درصدی ارزش کل در اکوسیستم قفل شده است. در زمان نوشتن مقاله ، طبق آمار DefiLlama ، این رقم در بالاترین حد 134 میلیارد دلار در کل بلاکچین متفاوت است.

دکتر شور توضیح داد که ستون فقرات کل اکوسیستم DeFi قراردادهای هوشمند است که اکثر آنها در Ethereum اجرا می شوند. در این گزارش تعدادی از توکن های معروف مرتبط با DeFi ذکر شده است اما اشاره شده که اکثر قریب به اتفاق توکن ها از شبکه Ethereum صادر می شوند.

ETH همچنین به عنوان وثیقه برای تعداد زیادی از پروتکل های DeFi استفاده می شود و 10.5 میلیون ETH ، یا 9٪ از کل منبع ، مطابق با Defipulse قفل شده است.

شور ، استاد فناوری توزیع شده لجر در دانشگاه بازل در سوئیس ، اظهار داشت که Ethereum موجی از نوآوری را ایجاد کرده است که بر اساس فناوری بلاکچین ساخته شده است.

وی افزود که رشد دارایی های دیجیتال مانند ETH و پتانسیل DeFi به معنای مقصد این بخش برای کارهای بزرگتر است:

“رشد چشمگیر این دارایی ها در کنار برخی از پروتکل های کاملاً نوآورانه نشان می دهد که DeFi ممکن است در زمینه ای بسیار گسترده تر مورد توجه قرار گیرد و موجب جلب توجه سیاست گذاران ، محققان و موسسات مالی شود.”

طبق گزارش ConsenSys Q1 DeFi ، پس از رشد 10X از ابتدای سال 2020 ، تعداد آدرسهای Ethereum در تعامل با پروتکل های DeFi در بالاترین سطح 1.75 میلیون است.

این تحقیق به شتاب صعودی Ethereum اضافه می کند که این محصول امسال عملکرد بهتری از بیت کوین داشته و دارایی را به بالاترین رقم بیش از 3500 دلار در 4 مه افزایش می دهد.

نوشته های مشابه

0 0 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx