اخباراخبار جهان

کاخ سفید تصمیمات جدیدی را برای دارایی های دیجیتال اتخاذ میکند

بیت کوین دارایی مطرح و صدر نشین جدول کریپتوکارنسی این روز ها وضعیت خوبی را سپری نمیکند. از آخرین نرخ 69000 دلاری اش تا کنون که زیر 43000دلار قرار دارد مدت ها است که فاصله گرفت. یکی از مهم ترین دلایل افت ارزش بیت کوین خروج نقدینگی توسط فدرال رزرو بازار است. اما اکنون مقررات و قانون گذاری های گوناگون تبدیل به ترس و واهمه ای برای سرمایه گذاران این حوزه مالی شده است.

سرکوب دارایی های دیجیتال توسط روسیه:


سیاست گذاری جدید روسیه منع فعالیت ارز های دیجیتال است. که هم اکنون نهاد هایی مانند بانک مرکزی پیگیرانه به دنبال اجرایی کردن آن به وسیله وضع مجازات است.

علاوه بر آن بریتانیا با ایجاد مواضع سخت گیرانه در خصوص تبلیغات سرمایه گذاری دیگر فعالان این حوزه را به شدت نگران کرده است. در کنار این مسائل ایالت متحده سعی میکند تا با ایجاد امنیت بیشتر این دارایی های را امن تر و فضای معاملاتی شایسته ای را ارائه دهند.

دولت جو بایدن:


گزارش های منتشر شده از دولت جو بایدن در خصوص دارایی های دیجیتال این گونه روایت میکند که هم اکنون ایالت متحده در حال تحریر استراتژی جدید برای تعیین تکلیف دارایی های دیجیتال است. که پیش بینی میشود. این طرح با مد نظر قرار دادن خطرات مالی دارایی های دیجیتال و فرصت های مالی این دسته از ارز ها تدوین شود.

قرار است موضع گیری آمریکا در این باره تا آخر ماه فوریه سال میلادی جدید منتشر شود. که خود میتواند تا حد بالایی جامعه مالی کریپتوکارنسی را متوجه خود سازد.

این مقررات و تحریریه جدید با کمک نهاد تنظیم کننده اوراق بهادار یعنی SEC، تنظیم کننده کالاها CFTC و وزارت خزانه داری ایالات متحده انجام می شود.

قانون گذاری ها و عملکرد


گری گنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا من قبل از این در خصوص صرافی های فعال در ارائه خدمات مالی دیجیتال گفت که روند کاری صرافی ها با مقررات جدید چارچوب گذاری میشود. و این قوانین و نظارت نسبت به قبل پیچیده تر و سخت تر خواهد بود. دلیل این کار حمایت از حقوق سرمایه گذاران در این بخش خواهد بود.

علاوه بر آن اخیرا گزارش هایی از تعطیلی دو صندوق قابل معامله بیت کوین با پشتوانه فیزیکی در رسانه ها منتشر شد.

با این تفاسیر میتوان این گونه گفت که احتمالا جو بایدن در موضع مخالفت با دارایی های دیجیتل و توسعه این دسته از ارز ها است. و شاید نباید نسبت به قانون گذاری اخیر خوش بین بود.

با این که بیت کوین هم اکنون در پایین ترین نرخ تاریخی خود است. اما با رویکرد مخالفت از سمت ایالت متحده شاید بیت کوین باز هم در روند افت ارزشی قرار گیرد. و بلعکس حمایت امریکا از این دارایی میتواند آغاز دوران صعودی برای این دارایی به شمار آید.

منبع: ambcrypto

مطالب بیشتر:


تسلا به طور رسمی دوج کوین را پذیرفت/رشد قیمت دوج کوین
در سال میلادی جدید 100 دستگاه خودپرداز بیت کوین در اسپانیا نصب میشود.
رکورد جدید از هش ریت بیت کوین
عکس های سلفی NFT یک دانشجو او را میلیونر کرد/

نوشته های مشابه

0 0 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx