اخباراخبار جهان

جیم راجرز ارز های دیجیتال را “بستر های سرمایه داری آینده دار” خواند

جیم راجرز (Jim Rogers)، به عنوان یک فعال سرمایه گذار و از شرکای تجاری جورج سورس (George Soros) که سابقا در این مجموعه فعالیت های موثری از خود به جای گذاشت. او به عنوان کهنه کار حوزه سرمایه اظهارات جالبی را در خصوص بستر های پول ساز ارز های دیجیتال را عنوان کرد.

با این که فدرال رزرو و سایر نهاد های واسطه پولی اعلام داشتند که فرایند عادی سازی ارز های دیجیتال انجام خواهند داد اما با این حال راجرز در خصوص پول در گردش گفت که با این که دارایی های دیجیتال هم اکنون در گردش مالی است. و پول های رسمی به صورت پول فیات در جریان است اما باید گفت که که هنوز در سراسر جهان حجم زیادی از پول به صورت کاغذی چاپ میشود.

وی در این خصوص توضیح داد:

درباره دارایی های دیجیتال لزومی ندارد که به حرف دولت و کارپردازان دولت توجهی کرد. چون پیش بین این که آنان نظر واقعی خود را در مورد ارز های دیجیتال بیان کنند دور از انتظار است.

ارز های دیجیتال دارایی هایی برای حذف واسطه ها هستند. و دولت و کارپردازان آن نیز دقیقا همان واسطه هایی هستند که با در دست داشتن پول کاربران و بستر هایی که میتواند برای دولت درآمد آفرینی کند. لزومی به توجه نقطه نظرات آنان وجود ندارد.

جیم راجرز در خصوص دلار آمریکا و چشم اندازی که او برای این دارایی میبیند گفت:

در این خصوص مطلب مناسبی را برای ارائه ندارم. به نظر من ایالت متحده آمریکا یکی از بزرگ ترین بدهکاران در میان سایر ملت ها است.

و بد تر از آن نیز این است که حجم این بدهی در تاریخ جهان نیز بالا است. از این رو بدیهی است که جهان به دنبال دارایی بگردد که بتواند با دلار رقابت و یا حتی جایگزین آن شود.

وی در ادامه افزود که بعد از این که جنگ میان روسیه و اوکراین شکل گرفت، آمریکا از دسته مجموعه هایی بود که با مسدود سازی دارایی های روسیه به اوکراین کمک کرد. این کار یک کار غیر قانون است. و قاطعانه میتوتان گفت که آمریکا پول روسیه را برداشته است! در حالی که حق چنین کاری را نداشت.

وی در این باره هشدار داد:

با توجه به این مطالب بدیهی است که مردم جهان تمایلی به دلار آمریکا نداشته باشند و به دنبال ارزشی برای رقابت با دلار بگردند.

وی در مورد ارز های دیجیتال و این گروه از دارایی های نوین گفت:

برای خود متاسفم که هم اکنون پول دیجیتالی را در والت خود ندارم. اگر زمان به عقب بر میگشت دوست داشتم بیت کوین را در نرخ 1 دلاری اش تهیه کنم. و یا حتی در نرخ 5 دلاری هم برایم ایده آل بود.

وی در ادامه افزود:

در هر حال هرچقدر که به دارایی های دیجیتال خوش بین ام و انتظار دارم که دیر  یا زود با توسعه بیشتر آنها از دلار آمریکا پیشی بگیرد.

اما نسبت به ارز دیجیتال ملی و دولتی خوش بین نیستم. و به آنها هیچ اطمینانی ندارم. به نظر من پول دیجیتال دولتی هیچ ارزشی ندارد.

منبع: news.bitcoin

مطالب بیشتر:


واکنش توییتر به جدید ترین لایحه مصوب توسط دولت روسیه در زمینه ارز دیجیتال
ممنوع شدن ارز دیجیتال غیر قابل ممکن است!/آیا بیت کوین ممنوع میشود؟ تجزیه و تحلیل
لایحه دارایی های دیجیتال در جلسه بودجه هند آماده ارائه نیست.

نوشته های مشابه

5 1 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx