اخباراخبار بیت کویندسته‌بندی نشده

بیت کوین 13 ساله میشود/13 سال از ورود ارز های دیجیتال به فضای مالی میگذرد

در تارخ سوم ژانویه سال 2009 میلادی اولین بلاک از زنجیره بلوکی ایجاد شد و ساتوشی ناکاموتو اوین بلاک بیت کوین را استخراج کرد. امروز سوم ژانویه 2022 سیزده سال از  فعالیت بیت کوین میگذرد. و به عبارت دیگر بیت کوین 13 ساله میشود. این دارایی در کنار چالش هایی که تا کنون سپری کرده ست رشد قابل توجهی به دست اورد.

از روزی که بیت کوین به عنوان دارایی معرفی شد. افراد با توجه علاقه و موقعیت شان در بخش های گوناگون این فضای مالی به فعالیت پرداختند. عده ای در بخش پژوهش و توسعه عده ای در بخش معاملات و سرمایه گذاری و در آخر عده ای در بخش استخراج و ماینینگ شروع به کار کردند.

بیت کوین برای فعالیت استخراج دارایی ها و پرداخت کارمزد با تعیین رویداد هاوینگ. به سبب محدودیت بیت کوین تلاش میکند تا در هر سیکل معین فرایند استخراج را دشوار کند. اکنون شبکه بیت کوین به 6.25 واحد رسیده است. و این مقدار در ادامه روند استخراج باز هم کمتر خواهد شد.

توان پردازشی (نرخ هش ریت) شبکه بیت کوین


توان پردازشی شبکه که با نرخ هش ریت مشخص میشود. زمانی که بیت کوین 13 ساله میشود هم اکنون نرخ هش ریت شبکه به اندازه 207.53 میلیون تراهش بر ثانیه است. و پس از گذشت یک دهه تغییری در این رقم به جهت کم شدن آن دیده نشد.

لازم به ذکر است که در کنار تمامی چالش هایی که بیت کوین تا کنون تجربه کرده است یکی از مسائل سیاست گذاری ها قانون گذاری های چینی ها بود.

از آنجا که تعداد بالایی از ماینر های شبکه بیت کوین مقیم چین بودند با ممنوعیت فعالیت در حوزه کریپتوکارنسی در چین نرخ هش ریت شبکه در مدت کوتاهی به برای جابجایی چینی ها و نقل مکان به سایر ایالت ها و در ادامه شروع مجدد فعالیتشان مدتی گذشت تا هش ریت شبکه به حالت قبل بازگردد.

این  چالش در اواسط سال 2021 میلادی برای خانواده بیت کوین رقم خورد و سطح توان را به  58.46 میلیون ترا هش بر ثانیه  رساند. که در مدت زمان کوتاهی یعنی قبل از آغاز سال 2022 هش ریت شبکه بالا رفت و سطح کاهشی جبران شد.

نمودار ها روایت میکند که از زمان که ماینر های چینی از وطن خود مهاجرت کردند. تا کنون با استقرار در کشور جدید نرخ هش ریت شبکه بیت کوین پیوسته صعودی بوده است.

این عدد در اولین روز از سال میلادی جدید 2022 با گزارش عدد ۲۰۷.۵۳ میلیون ترا هش بر ثانیه به خانواده فعال پلتفرم بیت کوین هدیه داد. در ادامه روند تغییر سختی استخراج امنیت شبکه بالاتر و پلتفرم در بهینه میشود.

هم اکنون نرخ هش شبکه بیت کوین به 190.64 میلیون ترا هش در ثانیه است.

منبع:cointelegraph

مطالب بیشتر:


نرخ هش ریت بیت کوین افزایش پیدا میکند/بهبود هش ریت بیت کوین
نظر ایلان ماسک در مورد کد اولین زنجیره بلاک چین در جهان/سالگرد استخراج بیت کوین
امارات مجرمان سایبری را 1 میلیون درهم جریمه میکند
کوین مارکت کپ شیبا اینو را پر بازدید ترین ارز خود در سال 2021 معرفی میکند.
توسعه دوج کوین با اثبات سهام 2022/نقشه راه دوج کوین با ردپای ویتالیک بوترین
سازمان سیاسی و فرهنگی هند خواستار ممنوعیت ارزدیجیتال در این کشور است

نوشته های مشابه

5 1 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx