اخباراخبار جهان

گروه باج افزار Revil توسط پلیس امنیت فدرال روسیه دستگیر شدند

پلیس امنیت فدرال روسیه با نماد اختصاری FSB به تازگی توانست گروه هکری Revil که جنایات سایبری را در فضای مجازی مرتکب میشدند را دستگیر کند.

چند روز قبل پلیس امنیت فدرال یا همان FSB با همکاری وزارت امور داخلی با نماد اختصاری MVB عملیات دستگیری گروه هکری Revil را به انجام برسانند. این عملیات در مسکو، سن پترزبورگ، لنینگراد و مناطق لیپتسک انجام شد.

نوشته های مشابه

که در این عملیات با بررسی و تحقیقات گسترده پلیس توانست پس از شناسایی 25 آدرس قریب به 14 نفر از اعضای این گروه تخلف سایبری را دستگیر و بازداشت کنند. 

جرایم گروه هکری Revil


گروه خلاف کار سایبری با نام Revil تا کنون با استفاده از ترفند ها و روش های خود توانستند وجوهی به ارزش 426 میلیون روبل معادل 5.6 میلیون دلار از بستر دارایی های دیجیتال. و در ادامه دو فقره سرقت سایبری دیگر به ارزش 600000 دلار و 500000 یورو را به واسطه والت های طراحی شده خاص با رمز نگاری های خاص به انجام رسید.

این گروه پول های حاصل را تبدیل به وسایل گران قیمت کردند. این وسایل شامل 20 وسیله نقلیه گراتن قیمت بود که هم اکنون توسط پلیس امنیت فدرال ضبط شد. 

FSB در بیانیه مطبوعاتی خود در در خصوص این عملیات گفت:

با استفاده از تلاش های پلیس امنیت فدارال روسیه. و با همکاری پر رنگ MVB توانستیم. به عملیات مجرمانه سایبری Revil پایان دهیم. و تمامی زیر ساخت های در دسترس این گروه هکری را نابود سازیم.

و در ادامه افزود:

این گروه با داشتن زیر ساخت های مناسب در دسترسشان. توانایی انجام سرقت های سایبری و دسترس به حساب های بانکی را به دست آورده بودند.

آنان از طریق دانش کامپیوتری و ابزار ها علاوه بر سرقت های مالی اختلال های در سازمان ها ایجاد میکردند.

آمریکا از فعالیت پلیس فدرال روسیه استقبال کرد


پلیس امنیت فدرال روسیه در خصوص اقدامات خود و دستگیری این تیم جنایی گفت که این اقدام در نتیجه در خواست آمریکا برای دستگیری این گروه مخرب سایبری انجام شد.

مقامات آمریکایی با در اختیار قرار دادن سر نخ هایی نظیر اطلاعاتی از رهبر تیم Revil آغاز شد. رهبر این گروه با حمله سایبری به کمپانی های بزرگ و شرکت های مطرح سعی در مسدود سازی پلتفرم آنان میکرد. و در ادامه با دریافت پول مجددا دسترس را برای آنان فعال میکرد.

متهمان ردیف اول:

بر اساس گزارش ها از خبرگذاری محلی روسیه دادگاه تورسکوی مسکو. رومن مورومسکی(Roman Muromsky)، کارآفرین و توسعه‌دهنده وب را به عنوان یکی از مجرمان تراز اول معرفی کرد. او  33 ساله بدون سوء پیشینه است. و آندری بسونوف(Andrei Bessonov)، هکر ادعایی Revil از دیگر مجرمان است. او تا تاریخ  13 مارس(23 اسفند 1399) در بازداشت به سر برد.

این دو مجرم سایبری هم اکنون به اتهام به ارتکاب جرایم طبق بخش 2 ماده 187، “گردش غیرقانونی وسایل پرداخت” قانون کیفری روسیه، در زندان به سر میبرند. MVD از دادگاه خواسته است تا اقدامات مشابهی را علیه سه زندانی دیگر انجام دهد.

منبع: news.bitcoin

مطالب بیشتر:


ویتالیک بوترین در مورد ارز جایگزین اتریوم نظر سنجی میکند/
کوین بیس به مدت 4 هفته تعطیل میشود/توضیحات مدیر منابع انسانی این صرافی
کلیتن با برگذار کنندگان کنسرت در متاورس در جشن سال نو همکاری میکند
کمیسیون فدارال از نوعی کلاه برداری با دستگاه های خودپرداز ارز دیجیتال میگوید
بیل میلر تقریبا نیمی از دارایی هایش را بر روی بیت کوین سرمایه گذاری کرده است

نوشته های مشابه

0 0 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx