اخباراخبار قانون گذاری

مردم السالوادور دلار آمریکا را به بیت کوین ترجیح میدهند

با استناد به جدید ترین تحقیقات از شهروندان دانشگاه فرانسیسکو گاویدیا ساکن در السالوادور در جریان انتخاب بیت کوین به عنوان ارز دیجیتال ملی از سمت نجیب بوکله به عنوان رئیس جمهور وقت این کشور. هم اکنون بیش از نیمی از جمعیت این کشور دلار آمریکا را به بیت کوین ترجیح میدهند. و همچنان 62.3 درصد از جمعیت این کشور رای مخالف بر پذیرش بیت کوین را دارند.

در این نظر سنجی به اندازه 1306 مصاحبه به صورت پراکنده در کشور انجام شد. از این جامعه آماری به اندازه 11 درصد از افراد. در خصوص بیت کوین و پذیرش این دارایی به عنوان ارز ملی ابراز نگرانی و تردید کردند.

نوشته های مشابه

پذیرش بیت کوین در زمان ریاست جمهوری نجیب بوکله یکی از مهم ترین و چالش آفرین ترین مسائلی بوده است. که مردم السالوادور با آن دست و پنجه نرم میکنند.

در ادامه

رئیس جمهور این کشور برای ترویج این دارایی حجم قابل ملاحظه ای از دارایی های کشوری را. به بیت کوین تبدیل و بر روی این پلتفرم سرمایه گذاری کرد. تا بتواند پذیرش آن را برای مردمان آن ساده تر کند. او از زمانی که بیت کوین را به عنوان ارز ملی السالوادور معرفی کرد بالغ بر 2000 واحد بیت کوین را سرمایه گذاری کرده است.

با این که او تلاش میکند. بیت کوین را ارز کاربردی و موثر معرفی کند. اما روند سرمایه گذاری او بر روی این ارزش خیلی هم مناسب نبود. و در همین مسیر در جریان افت پی در پی این دارایی حجم زیادی از ارزش را متضرر شده است.

تا کنون رویس جمهور این کشور در خصوص ضرر هایی که السالوادور متوجه شد گزارش هایی را ارائه نکرده اما شواهد نشان میدهد که این کشور حال و روز خوبی ندارد.

از زمانی که بیت کوین به عنوان ارز دیجیتال معرفی شد تا کنون، سال 2021 میلادی بالا ترین حجم سرمایه گذاری در میان مردم بر روی دارایی های کریپتوکارنسی صورت پذیرفت. السالوادور به عنوان اولین کشور پذیرنده بیت کوین این ارز را جایگرین پول رسمی خود خواند و تلاش کرد تا مردم را مجاب به استفاده از این دارایی کند.

منبعfinancemagnates

مطالب بیشتر:


با ریزش مجدد بیت کوین ارزش دارایی های السالوادور به یک سوم قبل رسید
به گفته رییس جمهور السالوادور در سال 2022 دو کشور دیگر بیت کوین را میپذیرند
رئیس جمهور السالوادور پس از سقوط بازار بیت کوین رابه سبد خرید خود افزود
با کاهش قیمت بیت کوین السالوادور ضرر 15 درصدی را تجربه کرد

نوشته های مشابه

0 0 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx