اخباراخبار جهان

با ریزش مجدد بیت کوین ارزش دارایی های السالوادور به یک سوم قبل رسید

وال استریت ژورنال در جدید ترین السالوادور به عنوان یک کشور سرمایه گذار در دارایی های دیجیتال که مردم خود را به خرید بیت کوین هدایت میکرد. اکنون با افت شدید قیمت بیت کوین از مرز 67 هزار دلاری به ارزش حدودی 30 هزار دلار تقریبا به اندزاه یک سوم از سرمایه خود را در بازار مالی کریپتوکارنسی باخت. همین موضوع برای السالوادور چالش بسیاری را ایجاد کرد و باعث شد حجم بدهی های این کشور به نسبت قبل دو چندان شود.

بر اساس گزارش های منتشر شده از این مجله آماری السالوادور نخست به اندازه 100 میلیون دلار دارایی را با هدف ثروت آفرینی برای کشور خود به فضای مالی دیجیتال تزریق کرد.

هم اکنون این حجم از دارایی به مقدار 38 میلیون دلار کاهش یافت. و متوجه ضرر قابل ملاحظه ای شد. از زمانی که کارشناسان اقتصادی السالوادور نرخ بیت کوین را در پایین ترین حد خود تفسیر کردند بیت کوین در نرخ 63 هزار دلاری بود. اما هم اکنون بیت کوین در نرخ ۳۰,۰۰۵ دلار قرار دارد. و از زمان سرمایه گذاری السالوادور تا کنون چندین افت ارزش پی در پی اساسی را از سر گذراند. با این حساب بیت کوین هم اکنون در پایین ترین نرخ ارزشی خود قرار دارد.

در ادامه

جالب است که السالوادور که خود یک کشور فقیر است. و منابع خاصی در بستر خود ندارد. در اقدامی تصمیم گرفت که بیت کوین را به عنوان ارز قانونی خود بپذیرد. و با خرید خود پرداز های بیت کوین و اجباری کردن برخی پرداخت ها در کشور خود تلاش کرد تا بیت کوین را در جریان مالی قرار دهد. اما باز از این دارایی استقبال نشد. و مورد توجه مردم این کشور قرار نگرفت.

فعلا السالوادور به سبب رویکرد های سرمایه گذاری بی پروا و قمار بیت کوین در صدد دریافت بودجه از صندوق بین المللی پول است. اما پیش بینی میشود که در این بخش نا موفق میشود. علاوه بر آن قرار است که چیزی به اندزاه 800 میلیون دلار اوراق قرضه را در ژانویه بپردازد. هم اکنون نیز به دلیل حجم بالای بدهی ها السالوادور در مودیز در رتبه “کم اعتبار ها” قرار گرفته است.

هم اکنون نیز نجیب بوکله که در سمت ریاست جمهوری السالوادور فعالیت میکند مورد تمسخر بسیاری از فعالان اقتصادی قرار گرفت. او که در ابتدای ورود خود به جایگاه ریاست جمهوری خود را رییس جمهور “باحال” خطاب کرد. هم اکنون با رویکرد های اشتباه خود کشور فقیر خود را فقیر تر کرد.

با این حال او همچنان بر مواضع خود پا فشاری میکندو و با خرید مجدد 500 واحد بیت کوین دیگر علاقه خود را به بیت کوین ابراز و فقر کشور خود را تشدید میکند.

منبع:utoday

مطالب بیشتر:


رئیس جمهور السالوادور پس از سقوط بازار بیت کوین رابه سبد خرید خود افزود
به گفته رییس جمهور السالوادور در سال 2022 دو کشور دیگر بیت کوین را میپذیرند
توسعه کیف پول Chivo و راه اندازی 1500 دستگاه خودپرداز بیت کوین در السالوادور
مردم السالوادور بار دیگر در برابر بیت کوین به عنوان پول رسمی اعتراض کردند
با کاهش قیمت بیت کوین السالوادور ضرر 15 درصدی را تجربه کرد

نوشته های مشابه

5 1 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx