اخباراخبار آلت کوین هااخبار جهان

حمله یکی از سرمایه گذاران به منزل شخصی بنیان گذار ترا

بر اساس اطلاعات جدید از سایت خبری Yonhap، گزارش هایی از ورود غیر قانونی یکی از مال باختگان به منزل شخصی دوکوان. یکی از بنیان گذار های ترا و مدیر عامل شرکت Terraform Labs خبر داد. بر اساس این گزارش گویا فرد متهم پس از اطلاع از سقوط دارایی لونا با ورود به مجتمع آپارتمانی شخصی خانواده دوکوان، در جستجوی بنیان گذار ترا و توسعه دهنده آن بوده است. و در نهایت میتواند همسر این توسعه دهنده را بیابد.

که بعد با تماس تلفنی همسر دوکوان و اطلاع رسانی به پلیس. این متهم تحت پیگرد قانونی قرار میگیرد. در نهایت با دستگیری این متهم توسط پلیس او در خصوص انگیزه اش توضیح داد. که در این جریان او به اندازه ای معادل 2 میلیون دلار از سرمایه ترا خود را از دست داد.

وی در اعترافات خود گفت. که قصد داشته که شخصا در مقابل دوکوان قرار بگیرد. تا به او بفهماند که نسبت به شرکت خود و دارایی در دست خود متعهد باش و مسئولیت مشکلاتی که در نظام مالی دیجیتالی ایجاد کرده است را تماما بر عهده بگیرد.

در ادامه

فعالان حوزه مالی دیجیتال با روی کار آمدن استیبل کوین ها از آنها به عنوان واسطه های تبدیل استفاده میکنند. که به واسطه آن کاربران بتوانند برای تبدیل دارایی از پول فیات به دارایی دیجیتال استفاده کنند. اما با عملکرد ترا و افت ارزش این دارایی علاوه بر ضرر مالی تعداد زیادی از سرمایه گذاران این حوزه بدنامی و ترس و عدم اطمینان گریبان گیر دیگر دارایی ها شد.

افت ارزشی USD غالبا بر اساس خروج بالای نقدینگی اتفاق می افتد. که برای ترا قبل از افت اخیر بیت کوین، نقدینگی آن کمتر از 35000 دلار بود. بعد از این که TerraUSD به زیر ۰/۹۸ دلار سقوط کرد با فروش زود هنگام سرمایه گذاران و خروج آنها از TerraUSD حجم و فشار مضاعف بر این دارایی وارد شد.

در نهایت با افت قیمت بیت کوین به عنوان پشتوانه لونا و درگیری بیشتر این دارایی با کاهش عرضه این دارایی، افسار کنترل از دست توسعه دهندگان خارج شد. و در نهایت لونا سقوط کرد.

منبع: u.today

مطالب بیشتر:


الون ماسک : “من هیچ یک از بیت کوین های خود را نفروخته ام”
مشاغل رمزنگاری ایرلند تحت مقررات قانونی قرار گرفته اند
الون ماسک ، سازنده بازار DOGE؟
لایحه نیویورک : استخراج رمزنگاری به دلیل نگرانی از کربن به مدت 3 سال ممنوع شود.
Uniswap v3 باعث رونق جدید DeFi خواهد شد؟
بانک فدرال رزرو در مقاله ای می گوید: “DeFi ممکن است به تغییر پارادایم منجر شود”

نوشته های مشابه

5 1 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx