اخباراخبار بلاک چین

ایلان ماسک دیگر ثروتمندترین فرد جهان نیست!

سقوط تسلا و بیت کوین جایگاه ایلان ماسک را در جهان تغییر داد.

ایلان ماسک بعد از سقوط تسلا و بیت کوین دیگر ثروتمندترین فرد جهان نیست و جایگاه خود را در صدر ثروتمندترین فرد جهان از دست داد.

سهام تسلا در اواخر ژانویه شروع به ریزش کرد و پس از اعلام خرید بیت کوین شتاب بیش‌تری گرفت.

مدیر عامل تسلا، ایلان ماسک پس از اصلاح قیمت بیت کوین و سقوط سهام شرکت تسلا جایگاه خود را در صدر ثروتمندترین فرد جهان از دست داد. تحلیلگران معتقد هستند که بین کاهش قیمت بیت کوین و سقوط سهام تسلا ارتباط وجود دارد.

سهام تسلا در 26 ژانویه 890 دلار ارزش داشت، طی دو روز گذشته سقوط سهام تسلا به اوج خود رسید و با 21% کاهش به 698 دلار رسید. در روز سه شنبه سهام شرکت خودروسازی تسلا 13% کاهش یافت و این بدترین روز تسلا از اوایل سال 2020 بود.

فکس بیزینس کاهش قیمت بیت کوین را عامل اصلی سقوط سهام تسلا دانست.

سرمایه‌گذاران شاهد ارتباط نزدیک بین سقوط تسلا و بیت کوین هستند. اگرچه شرکت تسلا در یک ماه گذشته تقریباً یک میلیارد دلار بیت کوین درآمد داشت که این مبلغ بیش‌تر از سود حاصل از ارزش شرکت در سال ۲۰۲۰ بود، اما ریزش قیمت بیت کوین در ۴۸ ساعت گذشته و افزایش نوسانات موجب شد تا برخی سرمایه‌گذاران به سمت خروج از بازار سوق پیدا کنند.

در تاریخ 8 فوریه زمانی که ماسک اعلام کرد 1.5 میلیارد دلار بیت کوین خریداری کرده است، سهام تسلا حدوداً 865 دلار معامله شد. طبق گزارش یاهو فاینانس، قیمت سهام در روز سه شنبه به 681 دلار رسید. هرچند ممکن است گزارش‌های مربوط به کنترل کیفیت در چین نیز بر قیمت تأثیر گذاشته باشد.

تسلا حدوداً 48000 بیت کوین دارد؛ یعنی زمانی که دارایی به بیش‌ترین قیمت روز یک شنبه، کمی بیش‌تر از 58000 دلار رسید، تقریباً سود کاغذی 1 میلیارد دلار بود. با وجود افت قیمت در طول این هفته، شرکت تسلا هنوز از خرید بیت کوین در حال سود است.

با سقوط سهام تسلا، ماسک جایگاه خود را در صدر میلیاردهای بلومبرگ از دست داد که زیان‌های اخیر 3.56 میلیارد دلار گزارش شده است. طبق گزارش بلومبرگ، جف بیزوس با ثروت خالص 187 میلیارد دلار دوباره در صدر جدول میلیاردرهای جهان قرار گرفت درحالیکه ثروت ماسک 180 میلیارد دلار است.

در زمان نوشتن این گزارش، قیمت بیت کوین به 48000 دلار رسید و تنها در سه روز قیمت آن 10000 دلار سقوط کرد. بازارها از نظر بازپرداخت به بازارهای بسیار بزرگ‌تر مثل عقب نشینی اواسط ژانویه عادت کرده‌اند که منجر به اصلاح قیمت 30 درصدی بیت کوین شد.

منبع: وبسایت cointelegraph

تاریخ انتشار خبر: 24 فوریه 2021

 

نوشته های مشابه

0 0 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx