اخباراخبار بیت کوین

علت افت ارزش بیت کوین در چند ماه گذشته در فضای ارزدیجیتال

چه دلایلی باعث افت ارزش بیت کوین شد؟/تجزیه و تحلیل

اخیرا شاهد افت شدید ارزش بیت کوین در فضای کریپتوکارنسی بوده ایم. در این مقاله برگرفته از گزارش منتشرشده از سایت کوین تلگراف به سه عامل مهم و تاثیرگذار در افت شدید این بازار اشاره خواهیم کرد. با ما همراه باشید تا به نتایج مورد نظر دست یابیم.

با بررسی کارشناسان یکی از مهم ترین عوامل ورود زیاد سرمایه گذاران به قرارداد لانگ در بازار ارز دیجیتال بیت کوین بوده است. اکثریت این قرارداد ها در پلتفرم بیت کوین بوده و عکس العمل این ارز دیجیتال در مقابل مقاومتی که در چند سال گذشته از خود نشان داده است. در قیمت 10500 دلار و کاهش قیمت و دامپ از سوی نهنگ های سرمای گذار بوده است.

تمایل کثیری از تریدر ها و سرمایه گذاران به قرارداد های لانگ

با بررسی نمودار دو ارز برتر یعنی و اتریوم قبل از رخداد افت قیمت نرخ تامین سرمایه بیت کوین 0.16 % و اتریوم 0.19% را روایت میکرد.

  • نرخ تامین سرمایه مقدار کارمزدی است که برای سرمایه گذارانی که مایل به امضای قرارداد های لانگ و شورت در معاملاتشان است. طرفین قرارداد این مقدار کارمزد را پرداخت میکنند. و به واسطه این هزینه ها به تعادل بازار ارز کمک میکنند. با این سیستم توانایی قرارگیری در وضعیت لانگ و شورت محدود شده و تحت کنترل قرارمیگیرد.

حال موضوعی که مطرح بود توجه سرمایه گذاران بر روی نرخ تامین سرمایه بیت کوین است. در حالی که این نرخ اعداد بالایی را گزارش میکرد. غفلت از این موضوع سیر عظیمی از سرمایه داران را به همراه داشت. یعنی چیزی حدود 70 درصد آنان سیکل بازار را اشتباه پیش بینی کردند. آنان با ورود به قرارداد لانگ در انتظار صعودی شدن نمودار قیمت بیت کوین بودند. که به طور ناگهانی بازار وارد وضعیت معکوس شد. و در مدت زمان 15 دقیقه ای چیزی به اندازه 120 میلون دلار لیکویید شد.

در این حین با افت نرخ بیت کوین باز شدن بازار آمریکا رقم خورد. که این موضوع نیز تامل بر انگیز است. و میتوان آن را به عنوان یکی از عوامل موثر دانست. به گفته یکی از کارشناسان حوزه کریپتوکارنسی به نام پلن بی:

لحظه سقوط قیمت بیت کوین با لحظه گشوده شدن بازار آمریکا یکی بوده است. با در نظر داشتن تداخل زمانی و میزان حجم معاملاتی (که هردو مشابه و یکسان بوده) احتمالا بازار بیت کوین از این موضوع تاثیر پذیرفته است.

تلاش بیت کوین برای برگشت

با بررسی عملکرد ارز دیجیتال بت کوین مشاهده میشود که این ارز پس از تحمل افت قیمت در سه ماه گذشته تا کنون سه مرتبه برای عبور از 10500 دلار تلاش کرده است. و فعلا این تلاش ها موفق آمیز نبود است.

در تاریخچه دنیای پر تلاطم کریپتوکارنسی، بیت کوین به عنوان ارزدیجیتال برتر در آبان ماه سال 1398 تا کف 6400 دلار افت ارزشی را تجربه کرد. این نزول قیمتی تا شش هفته ادامه پیدا کرد.

نهنگ های سرمایه گذار

نهنگ ها و تاثیرات آنان موضوع روی میز پرونده های ارزهای دیجیتال است. با بررسی کارشناسان این حوزه ساعاتی قبل از افت ارزش بیت کوین نهنگ های سرمایه گذار به انتقال دارایی های دیجیتال خود به بیتمکس و بایننس بودند.

براساس اظهارات کی جونگ جو:

چندی قبل از افت ارزشی ارز دیجیتال بیت کوین انتقال حجم بالایی از بیت کوین به بایننس و بیتمکس رخ داد

 

در نهایت

سه عامل مهم در افت ارزش بیت کوین و پیدا کردن روندی نزولی برای این ارز نامی شناسایی شد.
پس از تجربه درخشش چند ساله بیت کوین با درگیر شدن سه عامل “قرارداد های لانگ” “بالا بودن نرخ تامین سرمایه” و در نهایت “تاثیر نهنگ ها” بازار بر خلاف انتظار تریدر ها معکوس شد و افت شدیدی را تجربه کرد.

مطالب بیشتر


چرا سرمایه گذاران در بازار های سرمایه مثل ارز دیجیتال شکست می‌خورند؟
استخر نقدینگی چیست و چگونه به انجام تراکنش های ارزدیجیتال کمک میکند؟
ردپای بانک های بزرگ دنیا در سرمایه گذاری بر روی ارز های دیجیتال

نوشته های مشابه

0 0 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx