Collateral Tokens

Collateral Tokens چیست؟

درست مانند Collateral های مورد استفاده در امور مالی سنتی، Collateral Tokens زمانی که وام گیرندگان می خواهند وام رمزنگاری دریافت کنند به عنوان دارایی کاهش دهنده ریسک برای وام دهندگان عمل می کنند. به طور سنتی، Collateral دارایی است که می تواند حداقل بخشی از وامی که وام گیرنده می گیرد را پوشش دهد. رایج ترین شکل Collateral ملک است. به عنوان مثال، هنگام گرفتن وام مسکن برای خرید خانه جدید، در واقع خانه را به عنوان وثیقه ارائه می کنید، در صورتی که نتوانید آن وام مسکن را بازپرداخت کنید.

در Crypto، فرآیند وثیقه‌سازی (Collateralization)به روشی نسبتاً مشابه عمل می‌کند. وقتی می‌خواهید ارز دیجیتال وام بگیرید و وام‌دهنده می‌خواهد ریسک آن‌ها را کاهش دهد، Collateral می‌خواهد. از آنجایی که ارتباط وام دهنده و وام گیرنده در بلاک چین اتفاق می افتد، Collateral Tokens به وجود آمدند. اساسا، وام گیرندگان مقدار مشخصی از یک Token را به منظور دریافت مقدار مشخصی از یک Token مختلف، به عنوان مثال، BTC یا ETH، واریز می کنند.

امروزه Collateral Tokens زیادی وجود دارد. Collateral Tokens که وام گیرنده باید سپرده کند توسط پلت فرم وام تعیین می شود. برای مثال، یکی از قابل تشخیص‌ترین Collateral Tokens در حال حاضر، COLL یا Collateral Pay است. این Token به طور خاص برای خدمت به عنوان یک Collateral Token طراحی شده است و به دارندگان این امکان را می دهد که برای کالاها و خدمات با فیات که در مقابل دارایی های COLL وام گرفته شده است، پرداخت کنند.

با ظهور امور مالی غیرمتمرکز (DeFi)، نیاز به یک اکوسیستم وام دهی مدرن و مبتنی بر بلاک چین آشکار شده است. به لطف Collateral Tokens، ساخت این اکوسیستم دست یافتنی تر می شود. در حالی که وام دهندگان سنتی برای سرمایه گذاری خود Collateral ای به عنوان بیمه داشتند، در ابتدا این مورد در مورد Crypto صدق نمی کرد. از آنجایی که فضای بلاک چین به طور گسترده در دسترس می شود و ارزهای رمزنگاری شده جذب می شوند، وام دادن با امنیت لازم بود.

Collateral Tokens راهی عالی برای حل مشکل پرخطری است که وام دهندگان Crypto با آن مواجه هستند. با گرفتن سپرده در Collateral Tokens، وام دهندگان این اطمینان را دارند که حتی در سناریوی وام معوق، مقداری سرمایه را پس خواهند گرفت. بسته به نوع وام و Collateral Tokens مورد نیاز، سپرده تضمینی ممکن است بسیار قابل توجه باشد. علاوه بر این، مانند COLL، علاقه مندان به ارزهای دیجیتال می توانند از Collateral Tokens خود برای پرداخت کالاها و خدمات در فیات استفاده کنند. این سطح از انعطاف پذیری برای سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال بسیار سودمند است، زیرا به آنها یک سبد همه کاره می دهد که می تواند به صورت روزانه مورد استفاده قرار گیرد.

Collateral Tokens بخش مهمی از اکوسیستم ارزهای دیجیتال و بلاک چین هستند. آنها پایه و اساس خود را در امور مالی سنتی دارند، اما بر این پایه بنا می‌کنند تا وام‌دهی را به اکوسیستم Crypto وارد کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا