Algorithmic Market Operations (AMOs)

Algorithmic Market Operations (AMOs) چیست؟

درک ما از stablecoine های سنتی نسبتا ساده است. رایج‌ترین انواع، stablecoine ها توسط توکن‌های fiat ، crypto یا on-chain پشتیبانی می‌شوند که می‌توان آنها را بازخرید یا مبادله کرد. نمونه ای از stablecoine های دارای پشتوانه Tether (USDT) است که بیشترین استفاده را دارد با ارزش بیش از 60 میلیارد دلار تا جولای 2021.

برخلاف Tether که به صورت دستی ضرب یا می سوزاند تا عرضه خود را افزایش یا کاهش دهد، stablecoine های الگوریتمی به طور خودکار به ماژول های algorithmic market operation (AMO) برای کنترل عرضه متکی هستند. اینها برای سیستم مفید هستند، زیرا علاوه بر افزایش تمرکززدایی و شفافیت مقیاس پذیری را امکان پذیر می کنند.

با ارائه راه حل AMO، یک استیبل کوین به احتمال بیشتری به رشد و اندازه مورد نیاز برای پذیرش دست می یابد. AMOها همچنین نیاز به یک تیم متمرکز برای تصمیم گیری داخلی را از بین می برند، زیرا این وظیفه در درجه اول بر عهده قراردادهای هوشمند است. این به نوبه خود خطر خطای انسانی و دستکاری را کاهش می دهد.

هر AMO دارای چهار ویژگی است:

  1. پشتوانه زدایی: کاهش نسبت پشتوانه
  2. عملیات بازار: این بخش از استراتژی نسبت پشتوانه را تغییر نمی دهد
  3. تثبیت مجدد: افزایش نسبت پشتوانه
  4. FXS1559: مقدار دقیق FXS که می تواند سوزانده شود و همچنان سودی بالاتر از نسبت پشتوانه مورد نظر داشته باشد

به منظور ثابت نگه داشتن استیبل کوین، اگر قیمت آن بالاتر از میخ ثابت آن باشد، نسبت پشتوانه کاهش می یابد، عرضه طبق معمول گسترش می یابد و کنترلرهای Algorithmic Market Operations (AMOs) به کار خود ادامه می دهند.

از سوی دیگر، اگر نسبت پشتوانه آنقدر کم شود که stablecoin پیوند خود را از دست بدهد، AMO قادر خواهد بود از عملیات پشتوانه مجدد از پیش تعریف شده برای افزایش مجدد نسبت پشتوانه استفاده کند.

از آنجایی که Algorithmic Market Operations (AMOs) ها را می توان به عنوان یک “mechanism-in-a-box” توصیف کرد، این امکان برای هر کسی وجود دارد که یک AMO بسازد، به شرطی که از مشخصات پیروی کند.

این نوع از استیبل کوین ها با استفاده از الگوریتم های پیچیده در قراردادهای هوشمند خود یا کنترلرهای Algorithmic Market Operations (AMOs) می توانند عرضه توکن در گردش خود را افزایش یا کاهش دهند. این باعث می شود سرمایه استیبل کوین کارآمد باشد زیرا در هنگام افزایش قیمت coin های اضافی صادر می کند و در صورت کاهش ارزش آن ها را می سوزاند. همچنین نیاز به پشتوانه را برطرف می کند. نمونه هایی از algorithmic stablecoin  عبارتند از Basis Cash و Empty Set Dollar.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا