ارزهای دیجیتال

ارز دیجیتال چیا و ارتباط استخراج آن با کمیاب شدن هارد دیسک

استخراج سودآور ارز دیجیتال چیا

در این مقاله از سایت جامع فیبودکس به معرفی ارز دیجیتال چیا و سودآوری آن، همچنین تاثیری که در تغییر قیمت اقلام کامپیوتری میگذارد صحبت کنیم. با ما همراه باشید تا به نتایج مورد نظر دست یابیم.

معرفی ارز دیجیتال چیا

برام کوهن توسعه دهنده ارز دیجیتال چیا است. وی خالق بیت تورنت هم هست. و اکنون با پروژه جدید یعنی ارز دیجیتال  چیا پا به میدان گذاشته است. بر طبق اطلاعات مندرج در وب سایت چیا این رمز ارز این گونه معرفی میشود:

چیا یک شبکه است که با بلاک چین جدید به رقابت با ارزهای مطرح می‌پردازد. این ارز با هدف رفع نواقص سایر رمز ارز ها به میدان آمده است. کارکرد با این ارز دیجیتال به سهولت امکان پذیر است همچنین کارآمد و امن است.

طرح شرایطی ایده آل برای کار با این رمز ارز در نظر گرفته شده است. با دید پولی ارز چیا این گونه نوید داده است. که استفاده از آن از پول نقد ساده تر است و این ویژگی در کنار از دست دادن سخت تر آن ارائه شده است. همچنین قول سرقت غیر ممکن را به مخاطبان فضای کریپتوکارنسی داده است.

از دیگر اهداف این ارز، حل مشکل اعتبار سنجی در تراکنش ها است. چیا در راستای کاهش هزینه های تحمیلی برای اعتبار سنجی گام برداشته است.

معرفی ارز چیا از زبان خالق آن

بر طبق مصاحبه ای که CNN با برام کوهن در خصوص توسعه ارز جدید انجام شده است. وی این ارز را ساده و حل کننده مشکلات محیط زیستی در زمینه استخراج دانسته و تاثیرات آن بر مصرف انرژی را کاهشی عنوان کرده است. به طوری که وی برای استخراج به جای استفاده از واژه”ماینینگ” کلمه “فارمینگ” را برای درک بیشتر استفاده کرده است. وی فرایند استخراج را عملیاتی بر اساس “ذخیره سازی و زمان” پایه ریزی کرده است. که وابسته به دریافت انرژی زیاد از برق نیست.

ماینر ها و علاقه مندان به استخراج این ارز دیجیتال برای اینکه کار خود را شروع کنند. تنها کافی است که نرم افزار مخصوص را که در سایت رسمی ارز دیجیتال چیا ارائه شده است را در ابتدا دانلود کنند. پس از آن با در اختیار قرار دادن فضای ذخیره سازی به سادگی درآمد کسب کنند.

استخراج

چیا ارز دیجیتالی که تازه پا به میدان رقابت با سایر ارز ها گذاشته است. گویا سود بالایی از استخراج آن نصیب ماینر ها میشود.  برای استخراج آن نیاز به هارد دیسک های کامپیوتری بوده این استخراج سود آور با حمایت ماینر ها مواجه شده است. به طوری که با خرید هارد دیسک مورد نیازشان، در نیاز بازار ابزار کامپیوتری تاثیر گذاشته و منجر به کم شدن هارد در بازار شده اند.

پیش تر نیز ارز های دیجیتال در روند تغییر قیمت و موجودی ابزار های کامپیوتری نیز موثر بوده اند. با افزایش پیدا کردن قیمت رمز ارز ها در بازار یعنی زمانی که تقاضا برای خرید بالا است. و بازار سود آور است. استخراج افزایش پیدا می‌کند. در بررسی عملکرد رمز ارز ها در ابتدای سال گذشته که روند بازار صعودی بود کارت گرافیک، که یکی از ابزار مورد نیاز ماینر ها است. که به طور ناگهانی در بازار کم شد. به طوری که گیمر ها برای تهیه آن به مشکل برخوردند. کارت گرافیک مورد نیاز ماینر ها از ابزار های پر سود برای آنان بوده و در آمدی بالای 200 دلار در فرایند ماینینگ اتریوم برای آنان به ارمغان می‌آورد. با تولد روز افزون رمز ارز ها بسته به نیاز های ماینر ها سایر ابزار های کامپیوتری نیز درگیر خواهند شد. هارد دیسک یکی از همین موارد بوده است.

استخراج چیا و تاثیر آن در قیمت هارد دیسک های داخل بازار

بر اساس توضیحات ارائه شده برای ارز دیجیتال چیا این گونه میتوان گفت که هارد دیسک ها سود آور اند. و با داشتن فضا های ذخیره سازی میتوان درآمد زایی کرد. جادی میرمیرانی که خود از اعضای مطرح و متخصص در زمینه فناوری اطلاعات است این گونه عنوان کرده که هارد دیسک در کشور ایران گران با افزایش قیمت مواجه شده است. فعلا یک ماینر میتواند با هاردی به گنجایش 4 ترا بایت 150 دلار در ماه از استخراج چیا در آمد کسب کند. بدیهی است که این رقم از درآمد منعطف و قابل تغییر باشد.

عده ای دیگر از تامین کنندگان علت کم شدن هارد را کم بودن تراشه آن در بازار را مدعی هستند. عوامل محیطی مثل شیوع کرونا ویروس و طوفان تگزاس باعث ضرر مالی بسیاری از کارخانه ها بود. همچنین آتش سوزی کارخانه ساخت تراشه در ژاپن نیز بر این قضیه دامن زده و باعث کم شدن تراشه ها در بازار شده است.

نوشته های مشابه

0 0 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx