اخباراخبار جهان

والت دیزنی یکی از شهربازی های خود را در متاورس تاسیس میکند.

شرکت والت دیزنی یکی از توسعه دهندگان و فعالان حوزه ساخت و تولید انیمیشن های کودک و نوجوان توانست. به تازگی مجوز ثبت اختراع در خصوص جذب گردشگر را در بازدید از مجموعه های خود دریافت کند.

کمپانی والت دیزنی با اختراع فناوری جاذبه های واقعیت افزوده بدون داشتن هدست های مخصوص مجاز به دریافت گواهی ثبت اختراع شد. این شهر بازی که از دستاورد های دیزنی است دارای تم های مخصوص متاورسی است.

این کمپانی از طریق ردیابی بازدیدکنندگان به وسیله تلفن های همراهشان. در کنار استفاده از جلوه های سه بعدی شخصی سازی  که در فضا های فیزیکی قرار دارد کار میکند. دیزنی لند با این اختراع توانسته متاورس را به دنیای فیزیکی وارد کند.

این اختراع از سمت کمپانی والت دیزنی در زوز 28 سپتامبر سال 2021 ارائه و گواهی ثبت اختراع خود را دریافت کرد. و بعد از آن به معرفی شبیه ساز دنیای مجازی این بار در فضای حقیقی پرداخت.

والت دیزنی درخواست دریافت گواهی ثبت اختراع خود را در ابتدای سال 2020 در ماه جولای ارسال کرده بود. این درخواست پس از گذشت یک سال توسط نهاد مربوطه بررسی و قبول شد.

 در ادامه

تاکنون این مجموعه موفق و محبوب به دفعات مختلف علاقه خود را به متاورس نشان داده است. باب چاپک (Bob Chapek)، مدیر عامل دیزنی در جلسه ای از ترکیب دارایی های فیزیکی و دیجیتال با یکدیگر در متاورس سخن به میان آورد.

والت دیزنی که از کمپانی های بازی ساز معروف در تمام دنیا است در حال حاضر 12 پارک رسمی با نماد اختصاصی دیزنی در سراسر جهان احداث کرده است. این شهر ها عبارت اند از ایالات متحده، پاریس، هنگ کنگ، ژاپن و چین.

در ادامه با شیوع ویروس کرونا و همه گیری این بیماری والت دیزنی در بازار خاموش خود به اندازه 17 میلیارد دلار درآمد داشت. این درآمد در وضعیت قرنطینه عمومی به دست امد.

هم اکنون نیز سهام این کمپانی به عنوان یکی از محبوب ترین دارایی ها با نرخ ارزشی 157.83 دلار  پس از افزایش ارزش اخیر در دست کاربران معامله میشود.

منبع: cointelegraph


بیت کوین در هفتمین روز متوالی در سیکل افت ارزشی قرار دارد
شبکه مالی ارز های دیجیتال در سال جدید با 10 تغییر مهم بهبود پیدا میکنند
تبلیغ تلویزیونی مت دیمون در خصوص ارز دیجیتال با انتقاد تند کاربران مواجه شد
سرمایه گذاران پاکستانی قربانی یک کلاهبرداری گسترده میشوند
شانگهای تصمیم ادغام متاورس با سایر فناوری ها در 5 سال آینده را دارد

نوشته های مشابه

5 1 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx