اخباراخبار بیت کوین

بیت کوین در هفتمین روز متوالی در سیکل افت ارزشی قرار دارد.

در اوایل هفته جاری بیت کوین برای بار هفتم افت ارزش را تجربه کرد. ارزش بیت کوین تا اندازه شاخص روانی 40 هزار دلار نیز رسید. و پیوستگی افت ارزش را برای نخستین بار در روند نوسانات خود از مدت زمان سال 2018 تا کنن تجربه کند. که میتوان از آن به عنوان طولانی ترین روند منفی در تاریخچه عملکرد بیت کوین یاد کرد.

به عقیده عده از تحلیل گران روند دارایی های دیجیتال یکی از عوامل تاثیر گذار بر ارزش این دارایی تغییر مکرر سیاست گذاری ها از سمت بانک مرکزی آمریکا است. و بعد کاهش تورم در این ایالت نیز بر ارزش بیت کوین کم بی تاثیر نیست.

بر اساس گزارش هایی که کوین دسک منتشر کرده است. بیت کوین در زمان نگارش این مطلب نرخ ارزشی 41800 دلار را تجربه میکند. بیت کوین پس از استقرار در این نرخ فعلا در مدت 24 ساعت گذشته نوسان نداشته و ثابت باقی مانده است.

با نگاهی به عملکرد بیت کوین به این نتیجه دست پیدا میکنیم که آخرین باری که بیت کوین سقوط را تجربه کرد مربوط به سپتامبر سال 2021 است. که پس از آن شاهد افزایش ارزش بیت کوین در نرخ 69000 دلار بودیم.

با این که سال میلادی جدید شروع شده و هفته قبل جشن 13 سالگی بیت کوین بود اما داده ها نشان میدهند که این روز ها بیت کوین حال مساعدی ندارد.

تحلیل گران و اظهارات آنها در خصوص سقوط بیت کوین


با تغییر نرخ ارزشی بیت کوین پیش بینی میشود که عده زیادی از فعالان حوزه مالی کریپتو تصمیم به فروش بیت کوین های خود بگیرند. که این موضوع میتواند مجددا در نرخ ارزشی بیت کوین تاثیر گذار باشد.

با این که بیت کوین در هفته قبل نشانه هایی از تثبیت قیمت را از خود نمایان کرد اما مجددا در روند نزولی قرار گرفت. با نگاهی دقیق تر در عملکرد بیت کوین میفهمیم که این دارایی معمولا در ژانویه هر سال در موضع نزولی است. اما امسال به نسبت سایر سال های گذشته شدید تر از قبل است.

تحلیل گران فعال در این حوزه این افت ارزش را بر گرفته از تصمیمات بانک مرکزی آمریکا میداند. این نهاد مالی در هفته قبل به جهت مبارزه با تورم راهکار هایی را با انتشار صورتجلسه ارائه دادند.

از طرفی از زمان همه گیری ویروس کرونا دولت آمریکا تصمیمات و سایت گذاری های متعددی را اتخاذ کرد که هر یک به نحوی بر ارزش این دارایی موثر بودند. و بیت کوین را شبیه به سهام شرکت ها کردند که سیاست گذاری ها بر روی آن تاثیر گذار است.

از این رو میل سرمایه گذاری را در سرمایه گذاران و فعالان این بخش کم کرده است. و به نوعی بازار این دارایی را به نوعی بازار پر ریسک و خطر تبدیل کند.

یکی دیگر از تحلیل گران در توییتی گفت:

عوامل کلان اقتصادی باعث ایجاد نوعی بلاتکلیفی در بخش سرمایه گذاری بر روی ارز مطرح حوزه مالی دیجیتال شده است.

منبع: coindesk

مطالب بیشتر:


جشن سال نو میلادی در متاورس برگذار شد
دوج کوین ارز مریخ/حمایت مجدد ایلان ماسک از دوج کوین
ماموران اداره مالیات هند به صرافی های ارز دیجیتال یورش بردند.
موضع گیری موزیلا نسبت به دوج کوین با واکنش های منفی مخاطبان رو به رو شد

 

 

 

نوشته های مشابه

0 0 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx