اخباراخبار بیت کوین

به روز رسانی تپروت بیت کوین با موفقیت انجام شد

فصل جدیدی در پلتفرم بیت کوین آغاز شد. بالاخره تلاش های توسعه دهندگان بیت کوین به پایان رسید. و به روز رسانی تپروت برای این دارایی عملیاتی شد.

بیت کوین با این به روز رسانی ارتقا میابد. و عملکرد آن به شکل مضاعف بهبود پیدا میکند. بر اساس گزارش منتشر شده از سایت کوین تلگراف به روز رسانی تپروت در حالی که موافقیت 90 درصدی کاربران ماینر را در دست داشت. در میان استخر های استخراج بلاک ۷۰۹,۴۸۸ و ۷۰۹,۶۳۲ انجام شد.

بیت کوین برای بهبود عملکرد خود از سال 2017 به روز رسانی تپروت را طراحی کرد که همزمان با طرح سگویت برای رفع مشکلات پلتفرم و لایتنینگ به عنوان راهکار لایه دوم به اجرا درآمد.

با نگاهی جزئی تر هدف به روز رسانی تپروت به عنوان قابلیتی در خصوص بهبود اسکریپت نویسی و حریم خصوصی این ارز دیجیتال است. از این رو ساخت فورک تپروت با عنوان خلاصه ای از “داده های بهبود یافته درخت مرکل” مطرح شد. که درون پلتفرم با نام اختصاری MAST نمایش داده میشود.

هامپوس شوبرگ توسعه دهنده بیت کوین

بر اساس اظهارات یکی از اعضای فعال تیم توسعه دهنده ارز دیجیتال بیت کوین با نام هامپوس شوبرگ MAST طرحی است که پلتفرم را در خصوص اطلاعات پرداخت تکمیل میکند.

بر اساس این طرح عناوین ضروری در زمان پرداخت در دسترس قرار میگیرد. در ادامه صحبت های این توسعه دهنده در خصوص تپروت و حیات بیت کوین این گونه عنوان کرده که ارتقاء بلاک چین بیت کوین یکی از  مهم ترین گام ها برای پلتفرم ارز پرطرفدار بیت کوین است.

با اجرایی شدن تپروت بیت کوین جانی دوباره گرفت. بیت کوین با عنوان دستیابی به یک پیروزی برای بقای بیشتر به عملکرد خود ادامه خواهد داد.

در ادامه صحبت های این توسعه دهنده که خود یکی از فعالان توسعه لایتنینگ والت است در مورد قابلیت های افزوده برای بیت کوین در حالت برون زنجیره ای سخن به میان آورد. او به قابلیت های جدید برا ی کاهش فشار کاری نود های شبکه نوید داد.

شوبرگ با نگاهی خوش بین به شروع فعالیت تپروت به اثرات این به روز رسانی در بخش امنیت اشاره داشت. و عنوان کرد که با پشتیبانی لایتنینگ از تپروت MAST بر روی امنیت شبکه لایه دوم اثر میگذارد. و در وضعیت جدید، امنیت را بالاتر میبرد.

در ادامه این بخش لازم است به جلسات پی در پی تیم توسعه لایتنینگ با توسعه دهندگان نود های شبکه اشاره ای کرد.

شوبرگ در این خصوص توضیح داد

از مسائلی که در این جلسات بررسی میشود ارتقا شبکه لایتنینگ است. که میتواند در چند بخش در حالت کوچک تر انجام شود. و یا بالعکس، به حالت یک جا به روز رسانی انجام شود.

اثر تپروت بر روی لایتنینگ به نمایش گذاشتن اطلاعات تراکنش ها در حالتی مشابه تراکنش های عادی است. شوبرگ در این خصوص گفت :

با اهمیت به موضوع تعویض پذیری و مقاومت بیت کوین در بخش سانسور در حال یکی کردن نوع تراکنش ها از بخش بصری با یکدیگر هستیم.

به این شکل که تراکنش های تپروت و لایتنینگ با هم تفاوتی نداشته باشند.

در ادامه به روز رسانی تپروت:

تمام آزمایش های لازم جهت انجام ساخت فورک تپروت در پلتفرم بیت کوین از طریق Speed Trial انجام شده و بررسی های لازم را به عمل آورده ایم.

لازم به ذکر است. که اجماع توافق 90 درصدی ماینر ها نیز در ژوئن سال جاری به وقوع پیوست.

شوبرگ در توصیه ای خطاب به همکاران خود گفت:

به روز رسانی تپروت گامی مهم برای امکانات جدید در پلتفرم ارز دیجیتال بیت کوین است.

با این خصوص تمایلی خاص به مشاهده تراکنش MuSig2 دارم.

اشاره به این که هیچ رخدادی ضمانتی صد در صد ندارد، مشتاقم که ساخت فورک بعدی بیت کوین “تجمیع امضا های تراکنش های چند امضایی” گزینه روی میز باشد.

MuSig2 طرحی چند امضایی است. که از سمت تیم توسعه بیت کوین. ارائه شده. در این طرح با مشارکت چند نفر به جای یک نفر، و گره خوردن امضا های آن ها امنیت بلاک چین بالاتر میرود. اما حجم امضاها  به طبع بالا تر میرود. در ادامه طبق صحبت های شوبرگ سافت فورک بعدی ارتقا این بخش به جهت سبک شدن حجم امضای حاصل از مشارکت چند امضایی است.

مطالب بیشتر


بیت کوین تا به روزرسانی فاصله ای ندارد+تپروت به مرحله بعدی میرود
شبکه لایتنینگ پلتفرم کاملی برای نجات بیت کوین نیست/بررسی اشکالات ساختاری لایتنینگ
سگویت SegWit چیست؟ بیت کوین چه نیازی به ارائه سافت فورک سگویت داشت
ظرفیت بلاک (Block Size) چیست؟ بررسی چالش های آن برای بیت کوین

 

 

 

نوشته های مشابه

5 1 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx