امنیت بازار ارزهای دیجیتالامنیت بلاک چینی

آیا با وجود بلاک چین ضرورتی برای قانون گذاری رمز ارزی مانند بیت کوین وجود دارد؟

علم و تکنولوژی دو موتور سرعتی هستند که هر روز با سرعت بیشتری به صعود خود ادامه میدهند. بلاک چین تکنولوژی کاربردی است که دست خوش فناوری است. بر بستر بلاک چین بسیاری از پلتفرم ها توسعه داده میشود. چیزی شبیه به اینترنت، که با تولد آن کمپانی هایی مانند فیسبوک و… بر پایه آن مستقر شده اند.

امروز نیز با معرفی بلاک چین از مهم ترین امور مانند امور مالی بر این بستر بنا شده و با ایجاد آن ها بسیاری از امور برای بشر راحت گشته است. همان طور که میدانید امنیت شبکه های مالی غیر متمرکز به دست بلاک چین است. و مسئولیت امنیت آن به صورت تمام و کمال بر عهده این پلتفرم میباشد.

در این مقاله میخواهیم بررسی کنیم که ایا با وجود بلاک چین ضرورتی برای قانون گذاری در استفاده از بیت کوین دیده میشود یا خیر. با ما باشید تا چالش های گریبان گیر ارز های دیجیتال را بررسی کنیم.

بلاک چین و قانون گذاری


پیدا کردن هویت از روی بلاک چین بیت کوین برای شناسایی مجرم در صورت رخداد جرم، درون پلتفرم بلاک چین بر اساس اطلاعات ذخیره سازی شده درون هر بلاک ip  و آدرس MAC  هر فرستنده یا گیرنده قابل دست یابی است. اما دسترسی مخرب ها به ابزار های جدید بیشتر است.

یعنی آن ها میتوانند با اتصال به یک نرم افزار تغییر ip فعالیت خود را انجام دهند. که در این صورت دسترسی به کاربر دشوار خواهد بود. ار طرفی برای ورود به پلتفرم های ارز دیجیتال تنها ایمیل کاربر مورد استفاده قرار میگیرد. که آن هم درون ساختار ایمیل تایید هویت شخص به درستی صورت نمیگیرد و افراد میتوانند. با اطلاعات فیک نسبت به ساخت اکانت اقدام کنند.

نگهداری داده ها


برای اینکه مجریان قانون بتوانند یک سارق را ردیابی کنند. نیاز به داده های مرتبط دارند. در عملکرد بسیاری از شرکت ها، عدم هماهنگی میان پلیس و اداره  مخابرات و اینترنت است. اداره هایی مثل مخابرات و… مسئولبیت امنیت را برای کاربران را عهده دار نیستند. و این موضوع تنها بر دوش پلیس است.

در این شرایط این سازمان ها در هر شرایطی به صورت خودکار ممکن است داده ها را پاک کرده و مسئولیتی برای نگهداری آنها بر گردن نمیگیرند. از این رو این عدم هماهنگی، همیشه برای پلیس دردسر ساز بوده است. اما بیت کوین به دلیل اینکه امنیت شبکه را بلاک چین تضمین میکند. این مشکل را ندارد.

بلاک چین یک بایگانی برای ذخیره سازی اطلاعات است. و هیچ شخص و یا اورگان توانایی حذف و یا ایجاد تغییر در آن ها را ندارد. با این حساب پیگیری تراکنش تا حد بالایی ممکن و در صورت بروز اتفاقاتی مانند سرقت، قابل پیگیری خواهد بود.

حریم خصوصی بیت کوین


تراکنش های بیت کوین متن باز است. و تصور عمومی در خصوص پنهان بودن و ناشناس بودن افراد در شبکه اشتباه است. برای اجرا کردن ضوابط قانونی در تراکنش ها، هر تراکنش به حالت جزء به جزء قابل شناسایی و پیگیری است. بیت کوین از این نظر موفق عمل کرده و فضا را برای پیدا کردن سر نخ برای جست جوی مجرمان باز گذاشته است. آدرس ها در فرمت هایی ( به حالت شماره حساب) قابل مشاهده و پیگیری است.

بیت کوین به قانون گذاری نیاز دارد یا نه؟


یکی از اهداف مهم ارز های دیجیتال ایجاد تراکنش ها در وضعیت متن باز است. تا کاربران برای همیشه با وقوع اتفاقاتی نظیر اختلاس و… خداحافظی کنند. بلاک چین فناوری خاص و کاربردی است که به این آرزو تا حد بالایی جامه عمل پوشانده است.

با این حساب انتظار نمیرود که توسعه دهندگان ارتقال پلتفرم را به تعویق بیاندازند. این بستر مالی باید هر روز به امن شدن شبکه بلاک چین کمک کند. وجود قانون و قانون گذاری برای بیت کوین تا حد بالایی به امنیت شبکه کمک میکند. با بالا رفتن امنیت شبکه از طریق اتحاد قانون و بلاک چین تا حد بسیار زیادی از این بستر مالی امن و قابل اطمینان خواهد شد.

مطالب بیشتر:


دش چیست؟ و با چه هدفی به فضای مالی کریپتوکارنسی پاگذاشته است؟
تزوس (TEZOS) چیست؟/ بررسی عملکرد و روش های کارکرد آن
ارز دیجیتال چیا و ارتباط استخراج آن با کمیاب شدن هارد دیسک
فلو flow چیست؟چگونه میتوان بر روی فلو سرمایه گذاری کرد؟
هایپرلجر چیست؟ و چگونه اجرا می‌شود؟/بررسی مفهوم و نحوه اجرایی آن

نوشته های مشابه

5 1 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx