اخباراخبار بیت کوین

سختی استخراج بیت کوین به ATH جدید رسید

طبق گزارش گلس نود آنالیتیکس (Glassnode analytics). پس از ریزش عمده در بازار رمزارزها، سختی استخراج بیت کوین به یک ATH جدید رسیده است.

به دلیل ممنوعیت رمزارزها و استخراج آن ها در چین، هش ریت بیت کوین به مقدار قابل توجهی کاهش پیدا کرده بود. همین امر موجب کاهش شدید سختی آن شد.

به دلیل اقدامات دولت چین،. میتوان گفت صنعت دارایی های دیجیتال در این کشور به طور کامل از بین رفت. به همین دلیل بعضی از صاحبان مزارع استخراج تصمیم گرفتند. بیزینس خود را به سایر کشور ها انتقال دهند و مزارع جدیدی تاسیس کنند.

سختی استخراج و هش ریت چگونه بازار را تحت تاثیر قرار میدهد؟


با توجه به این که سختی استخراج و هش ریت شبکه به طور مستقیم قیمت بیت کوین را تحت تاثیر قرار نمیدهند. اما باید دانست که آن ها به نوعی نشان دهنده حجم قدرت خرید هستند که ممکن است در آینده وارد بازار شوند.

هر دو پارامتر، یعنی هم سختی استخراج و هم هش ریت شبکه. با قیمت بیت کوین همبستگی دارند: پس از افزایش هش ریت در ماه سپتامبر (شهریور 1400)، روند بازار طلای دیجیتال (بیت کوین) صعودی شد و با افزایش 60 درصدی به 66700 دلار رسید.

پس از وقوع تظاهرات سیاسی در قزاقستان که یکی از بزرگترین کشورهای هش ریت است، به هش ریت بیت کوین ضربه دیگری وارد شد که پس از مدت زمان کوتاهی دوباره به حالت اولیه خود بازگشت.

با بررسی تاریخچه تغییرات هش ریت و قیمت بیت کوین، این درست نیست که بگوییم با افزایش هش ریت، فشار بسیار زیادی به بازار وارد میشود. اما با این حال همبستگی واضحی بین هش ریت بیت کوین و روند اصلاحی فعلی وجود دارد.

در زمان انتشار این مقاله، بیت کوین پس از افت 9 درصدی از دیروز، باعث لیکویید شدن بیش از 350 میلیون دلار پوزیشن معاملاتی شده است و با قیمت 39100 دلار معامله می شود.

منبع : U.today

مطالب بیشتر:


اجرای ممنوعیت کامل ارز های دیجیتال امکان پذیر نیست/اقتصاددان هند توضیح داد
بیت فارمز از گلکسی دیجیتال به پشتوانه بیت کوین 100 میلیون دلار وام میگیرد
شیبا بهتر است یا دوج کوین یا سیفمون؟چاک لیدل و رقابت میم کوین ها
شرکت صنعتی استخراج Canaan فعالیت های خود را در قزاقستان توسعه میدهد
سونی در مورد هدست های واقعیت مجازی خود توضیح میدهد

نوشته های مشابه

0 0 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx