آشنایی با بیت کوین

راهکار های کاهش دادن کارمزد تراکنش های بیت کوین

چهار روش مناسب و کاربردی برای کاهش دادن هزینه کارمزد بیت کوین

کارمز تراکنش های بیت کوین

برای کاهش هزینه کارمزد تراکنش های بیت کوین از چه ترفند هایی میتوان استفاده کرد؟  کارمزد های بیت کوین چگونه محاسبه میشوند؟ و چگونه میتوان کارمزد های مناسب را پیشنهاد داد. پس از مطالعه مطلب بلاک چین از سایت جامع فیبودکس پیشنهاد میکنم همراه ما باشید تا باتفاق به پاسخ سوالات خود دست یابیم.

بر اساس استقبال مخاطبان و بالا رفتن تعدد تراکنش ها، به طبع کارمزد تراکنش ها بالا میرود.

فرض کنید در یک حراج هستید و فروشندگان برای فروش اجناس محدود خود منتظر پیشنهاد از سمت خریداران هستند. اگر کالا کالایی با ارزش باشد و تعداد نفرات بیشتری خواهان خرید آن کالا باشند. طبیعتا بالاترین پیشنهادات در اولویت قرار میگیرند و کالا را برای خود میکنند.

بلاک چین ها مانند فروشندگان هستند. چون فضای محدودی دارند، با افزایش تراکنش ها کند تر انجام میشود.

این امکان وجود دارد که با پرداخت کارمزد بیشتر به انجام تایید تراکنش سرعت داده شود. چرا که دریافت کارمزد از سمت ماینر ها باعث میشود که کار شما در اولویت انجام قرار گیرد. با این تفاسیر بازار کارمزد به یک بازار رقابتی تبدیل میشود. و کاربران با در نظر گرفتن هزینه های بالا تر برای به دست آوردن معاملات خود در حال رقابت هستند.

در نهایت بازار نیز با بیشترین میزان کارمزدی که کاربران مایل به پرداخت هستند به تعادل میرسد. پس از اتمام ازدهام کارمزد ها مجددا به تعادل رسیده و به  کاهش هزینه کارمزد منجر میشود.

آیا کارمزد با مبلغ ارسالی ارتباطی دارد؟

هزینه به مبلغی که ارسال میکنید بستگی ندارد. اما به شرایط شبکه در آن زمان و اندازه داده معاملاتی شما مرتبط است.

تعداد محدودی تراکنش وجود داردکه میتواند در هر بلوک قرار گیرد. یک بلوک در بلاک چین بیت کوین تنها میتواند اندازه1 مگابایت اطلاعات داشته باشد. با توجه به این نکته اندازه معامله ها مورد توجه ماینر ها نیز هست. معاملات کوچک به راحتی تایید میشوند. برای انجام معاملات بزرگ تر نیاز به اشغال فضای بیشتر در یک بلوک است. به همین دلیل ماینر ها ترجیح میدهند که معاملات کوچک تر را در آن فضا بگنجانند و برای معاملات بزرگتر با کسب هزینه بالاتر، آن را در بلوک بعدی لحاظ کنند.

چگونه کارمزد مناسب را تعیین کنیم؟

کیف پول شما به صورت خودکار، کارمز های مناسب را به شما پیشنهاد میدهد. Blockchain.com

برخی کاربران، با انتخاب گزینه هزینه سفازرشی سازی و وارد کردن مبلغی، میتوانند هزینه های سفارشی معامله خود را در واحد ساتوشی بر بایت (sat / b) تعیین کنند

البته توجه به این نکته که تعیین هزینه کم باعث میشود که تایید تراکنش شما در صف انتظار قرار گیرد. و پس از طی مدت زمان طولانی انتظار احتمالا رد شود.

راهکار های کاهش دادن کارمزد بیت کوین

کیف پول مناسب

در ابتدا میتوان به استفاده از کیف پول های مناسب اشاره کرد. برخی کیف پول ها این قابلیت را دارند که داده های تراکنش را قبل از پردازش در شبکه، سایز تراکنش شما را کوچک کنند که این امر باعث کوچک شدن  سایز تراکنش و به طبع بالا رفتن سرعت تراکنش شما میشود.

سگویت یکی از کیف پول های مناسب در این خصوص است.

روش دوم :

استفاده از شبکه لایتنینگ است

میتوان شبکه لایتنینگ نوعی مکمل و یا کمکی برای بلاک چین های بیت کوین تعریف کرد. یک نوع روش کمکی برای از بین بردن و یا کاهش دادن حجم و زمان تایید تراکنش است. با راه اتدازی شبکه لایتنینگ امکان انجام تراکنش های بیشتری را نسبت به حالت عادی پیدا میکنید.

 

روش سوم :

تشخیص پیک زمانی:

تشخیص زمان درست ترید کردن و معامله در سود و ضرر شما تاثیر به سزایی دارد. انتخاب بازه زمانی خلوت تر در کنار تحلیل های تکنیکال یکی از روش هایی است برای پرداخت کارمزد کمتر است.

 

روش چهارم:

استفاده از دیتا های کاربردی:

شما میتوانید با به دست آوردن دیتا های جدید و کاربردی از سایت های گوناگون بالاترین و کمترین میزان کارمزد های پیشنهادی را مشاهده کنید. این امر به شما کمک میکند تا با ریسک کمتری پیشنهادات کارمزد های کمتری را ارائه دهید و نگران رد شدن تراکنش نباشید.

0 0 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx
()
x