اخباراخبار جهاناخبار قانون گذاری

مخاطبان ارز دیجیتال در روسیه باید شناسایی شوند

مخاطبان ارز دیجیتال در روسیه باید شناسایی شوند/طبق اظهارات الکساندر باستریکین در سمت ریاست کمیته تحقیقات سایبری روسیه در مصاحبه خود با نشریه روسییسکایاگازتا گفت که برای جلوگیری از خطرات و ایجاد امنیت در فضای مالی دیجیتال شناسایی و تایید هویت این افراد لازم و ضروری است. در ادامه این مصاحبه معاون دادستانی کل کشور نیز تاکید کرد:

ماه جولای سال 2020 پس از تصویب قانون فدرال در خصوص ارز دیجیتال موکدانه عنوان کردم که عدم تایید هویت افراد فعال در شبکه مالی کریپتوکارنسی میتواند بهترین زمینه برای انجام فعالیت های مجرمانه باشد.

و همین موضوع میتواند عاملی مهم در افزایش تامین مالی تروریسم و افراط گرایی شود.

با این تفاسیر میتوان این گونه نتیجه گیری کرد که کارپردازان معتقد اند. برای استفاده از این دست از دارایی ها نیاز به قوانین داریم. که یکی از مهم ترین آنها لزوم تایید هویت و شناسایی کاربران. قبل از شروع فعالیت در بستر مالی کریپتوکارنسی است.

در ادامه

این مقام مسئول در خصوص دارایی های دیجیتال افزود. که اکنون به دلیل عدم تایید هویت کاربران و وجود تراکنش های ناشناس. باعث ایجاد مشکلات و چالش های گوناگون برای قوه قضائیه در رسیدگی به این دست از پرونده ها شد.

ترید و خرید و فروش ارز های دیجیتال که در این بستر مالی به عنوان یکی از پر مخاطب ترین بخش ها است از اصلی ترین شاخه هایی است. که دولت روسیه به ان توجه ویژه نشان داد. و هم اکنون در حال آماده سازی بستر های نظارتی به جهت رسیدگی به تراکنش ها و ایجاد امنیت در این بخش است.

این کار به عهده کارگروه ویژه حوزه مالی ارز های دیجیتال است. این گروه که اصلی ترین مرجع فدرال تحقیق و مبارزه با کلیه فعالیت های فساد است. به علاوه این نهاد وظیفه تحقیق و تجسس در نهاد های دولتی فدرال را بر عهده دارد.

ماه آگوست سال گذشته رئیس جمهور روسیه با امضای دستوری ویژه در خصوص برنامه های تدوین شده به جهت مبارزه علیه فساد و توسعه فعالیت های مجرمانه صادر کرد.

در این فرمان رییس دولت روسیه به وزارت خانه های مرتبط و همچنین بانک مرکزی دستور داد تا آماده بازرسی از مقاماتی که ملزم به ارائه دارایی های دیجیتال خود هستند شوند.

دسامبر سال 2020 الکساندر باستریکین در جلسه ای که با ریا نووستی داشت. تلاش های فراوانی برای تایید هویت فعالان دارایی های دیجیتال انجام داد. او سعی کرد در این جلسه دلایل خود را به طور کامل بیان کند. وی در این جلسات تاکید داشت. که یکی از شروط اصلی و لازم به جهت رسیدگی به پرونده های کلاه برداری در شاخه مالی دیجیتال همین موضوع است. که عدم وجود آن باعث ایجاد زمینه لازم برای انجام فعالیت هایی نظیر اختلاس، رشوه و… است.

سال بعد در نوامبر 2021 به پیشنهاد دفتر کل دادستان روسیه ارز های دیجیتال به عنوان دارایی در قانون کشور معرفی شد.

منبع: news.bitcoin

مطالب بیشتر:


تسلا به طور رسمی دوج کوین را پذیرفت/رشد قیمت دوج کوین
در سال میلادی جدید 100 دستگاه خودپرداز بیت کوین در اسپانیا نصب میشود.
رکورد جدید از هش ریت بیت کوین
عکس های سلفی NFT یک دانشجو او را میلیونر کرد/

نوشته های مشابه

0 0 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx