اخباراخبار جهان

ارز رمزنگاری نشان دهنده امید و ناامیدی در میان کشتار افغانستان است .

آیا بیت کوین (BTC) می تواند به آنها در مبارزه با حکومت خشونت آمیز و ظالمانه طالبان کمک کند؟

ارز رمزنگاری نشان دهنده امید و ناامیدی در میان کشتار افغانستان است .

در حالی که خونریزی در افغانستان پس از سقوط کابل تقریباً بدون وقفه ادامه دارد ، مدافعان ارزهای دیجیتال چه در داخل و چه در خارج از کشور به این مسئله که آیا نشانه هایی مانند بیت کوین (BTC) می تواند به آنها در مبارزه با حکومت خشونت آمیز و ظالمانه طالبان کمک کند؟

نوشته های مشابه

جهان در چند هفته گذشته وحشت زده به نظر می رسد ، زیرا وقایع با ظرافت وحشیانه ای پیش می روند.اما در میان قصه های تراژدی و غصه های انسانی ، امیدهایی وجود دارد که توکن های دیجیتالی غیرمتمرکز می توانند به ابزاری برای کسانی که با طالبان می جنگند تبدیل شوند.

CNBC از داستان فرهان هوتک ، معامله گر 22 ساله رمزنگاری افغان با “نمونه کارهای رمزنگاری” که در صرافی بایننس میزبانی شده بود ، خبر داد.

نویسندگان گزارش خاطرنشان کردند ، رمزنگاری همچنین “وعده های بزرگتری را در راه” ارائه می دهد ، در قالب “دسترسی به اقتصاد جهانی از داخل افغانستان” و “محافظت های خاص در برابر تورم مارپیچ”.

داده های Google Trends نشان می دهد که جستجوی عبارت هایی مانند ” ارز رمزنگاری شده ” ، “بیت کوین” و “Binance” در تابستان در نقاط مختلف افزایش یافته است. این امر هم در مورد جستجوهای انگلیسی زبان در کشور صادق است و هم در مورد زبان هایی مانند فارسی؛ در اینجا “بیت کوین” و اصطلاحات مرتبط نیز جهش های مشابهی را مشاهده کرده اند.

اجراییه بانک

فعالیت های ارزی محلی علاوه بر بسته شدن شعب شرکت انتقال پول Western Union ، بسته شده است.همچنین سقوطی در سیستم “centuries old hawala” در ارتباطات شخصی از طریق حواله های مرزی صورت گرفته است. در چنین شرایطی است که رمزنگاری وقتی قابل دسترسی است رشد کرده است.

در کوبا ، کل صنعت از حواله های بیت کوین رشد کرده است ، اغلب توسط کارگزاران مستقل که در ازای دریافت BTC و کارمزد ، پول نقد را در سراسر کشور با دوچرخه منتقل می کنند.

برخی از علاقه مندان به ارزهای دیجیتال چشم به راه دیگری در قاره آمریکا هستند و نگران این هستند که تورم فیات پس انداز آنها را از بین ببرد.

صرف نظر از این ، ممکن است شباهت هایی با کوبا و ونزوئلا به همین جا ختم شود. دومی از رمزنگاری به عنوان وسیله ای برای فرار از تحریم های بین المللی استفاده کرده است. این کشور حتی توکن نفتی خود را با نام “پترو” منتشر کرده است.

و در صورت برخورد کاسترو با سناریوی رمزنگاری شده ، رهبران کوبا اشاره کرده اند که آنها نیز می توانند برای حل مشکلات مالی خود به ارز رمزنگاری روی آورند. با توجه به این واقعیت که بسیاری از رهبران اسلامی ادعا می کنند که در بسیاری از موارد ، توکن های اصلی حلال نیستند ، تصور اینکه طالبان از آنها پیروی کنند سخت است.

اما در دنیایی که ملت های کمونیست ظاهراً آماده روی آوردن به ارزهای رمزپایه هستند ، اتفاقات عجیب تری رخ داده است.

با این حال ، برای اکثر مردم در افغانستان ، فعالیتهای رمزنگاری چیزی است که اکثر مردم می خواهند آن را به خوبی تحت رادار نگه دارند.

اما داده های Chainalysis که شاخص جهانی پذیرش رمزنگاری 2021 را گردآوری کرده است نشان می دهد که افغانستان از هیچ جا صعود نکرده و از بین 154 کشور جهان به رتبه 20 رسیده است. در سال 2020 ، نرخ فرزندخواندگی بسیار اندک بود ، حتی ملت این لیست را نیافت. تحلیلگران گزارش می دهند که بیشتر این تصویب در میان معامله گران همتا به همتا انجام می شود.

از قضا ، برخی اشاره کردند که ایالات متحده می تواند این رمزنگاری “زیرزمینی” را با اقدامات خفه کننده با هدف کنترل جریان سرمایه به طالبان خاتمه دهد.

مقاله اخیر Reason از آندریا اوسالیوان ، مدیر مرکز فناوری و نوآوری در موسسه جیمز مدیسون ، اشاره کرد که “تسلط طالبان می تواند توجیه دیگری برای کنترل بیشتر ارز رمزنگاری شده باشد” ، حرکتی که می تواند به افغان های بی گناه آسیب برساند.

صحبت از افزایش تروریسم و قاچاق مواد مخدر زنگ خطر را فراتر از واشنگتن به صدا درآورده است. رویترز (از طریق یاهو فاینانس) گزارش داده است که ولادیمیر پوتین و شی جین پینگ رهبران روسیه و چین درباره ضرورت “افزایش تلاش ها برای مبارزه با تهدیدهای مواد مخدر و تروریسم” صحبت کرده اند.

از آنجا که بسیاری از رهبران جهان تمایل دارند انگشت خود را به سمت بیت کوین (BTC) و نشانه های دیگر نشان دهند ، سرکوب هماهنگ بین المللی علیه ارزهای دیجیتال غیرقابل تصور نیست.

به هر حال ، یک گزارش بی بی سی این هفته به این واقعیت اشاره کرد که “کشت تریاک در مناطق تحت کنترل طالبان از زمان آخرین گروه در قدرت” افزایش یافته است.

علاوه بر این ، 80 درصد از عرضه تریاک جهان از افغانستان تامین می شود ، اگرچه رهبری طالبان ادعا کرده است که “با وجود این که این محصول در حال حاضر 11 درصد از تولید اقتصادی کشور را در اختیار دارد” کشت تریاک را به صفر می رساند “.

رویاهای ویران

اما برای کارآفرینان احتمالی رمزنگاری ، رژیم طالبان بسیار ترسناک است و باعث شده است که بسیاری از تجار بیت کوین در حال فرار از کشور باشند و “رویاهای” خود را زیر پا بگذارند.

رویترز در مورد فارغ التحصیل علوم کامپیوتر در سن بیست سالگی به نام محمدعلی گزارش داد: یک رمزنگار تازه کار و یوتیوبر با رویاهای استخراج مالی.

یک روز پس از صحبت با این خبرگزاری ، علی که با 50 افغانی دیگر در “تونل زهکشی خارج از منطقه تاتوان در استان بیتلیس ترکیه” مخفی شده بود ، به رویترز پیام داد که “توسط پلیس” به عنوان مهاجران غیرقانونی دستگیر شده است.

با این حال ، صداهای مثبت بسیار کوچک خود را به گوش می رسانند.

رویا محبوب ، مدیرعامل و بنیانگذار توسعه دهنده برنامه های مستقر در هرات ، شرکت نرم افزاری سیتادل افغانستان در مصاحبه ای با مجله بیت کوین مدعی شد که بیت کوین “می توانست در چند هفته گذشته به بسیاری از افغان های دیگر کمک کند ؛ خواه فرار کنند و نیاز به پس انداز خود داشته باشند. یا بمانند و به جایگزینی برای [فیات] افغانی نیاز داشته باشند. ”

محبوب ، در این گزارش می افزاید: “متعهد به آموزش هرچه بیشتر افراد در این زمینه در سالهای آینده است” ، و مدیرعامل قاطعانه مدعی شد که وقتی صحبت از مسائل مالی در مواقع بحرانی می شود:

” بیت کوین این مشکل را برطرف می کند. “

نوشته های مشابه

0 0 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx