اخباراخبار بیت کوین

خالق بیت کوین مشخص شد/ هویت ساتوشی ناکاموتو فاش شد

در دسامبر 2015 نشریه “وایرد” و وب سایت “گیزمودو” در مقاله هایی جداگانه بیان کردند که خالق بیت کوین را یافته اند. و این شخص درواقع همان آقای رایت است. “کریگ استیون رایت” یک مدیر حوزه IT است که استرالیایی تبار است. که هم اکنون ادعا کرده است که خود خالق بیت کوین و یا همان ارز دیجیتال مجازی است.

پیش از این نیز پیش بینی میشد که این شخص به احتمال قوی ساتوشی ناکاموتو است. هم اکنون وی در دادگاه این نسبت را تایید کرده است و اداعا داشت که خود خالق بیت کوین است.

جزئیات دادگاه خالق بیت کوین

کریگ رایت که چندی قبل توسط شخصی به نام آیرا کلیمان که نماینده املاک و W&K Info Defense است برای پاسخگویی به دادگاه خوانده شده بود. دلیل این شکایت اتهام کلاه برداری وی از مجموعه کلیمان است.

قبل از انجام این شکایت دیو کلیمان یکی از برادران مجموعه نماینده املاک کلیمان با کریگ رایت همکاری میکرد. وی در سال 2013 از دنیا رفت و هم اکنون کریگ رایت به جرم کلاهبرداری از شریک تجاری اش متهم و در دادگاه قضایی پاسخگو است.

شاکی پس از طی مراحل شکایت از کریگ رایت برای جلب رضایت خواهان 50 درصد از ثروت رایت است.

هیئت منصفه در این دادگاه بر این نظر اند که کریگ رایت به احتمال بالای 90 درصد همان ساتوشی ناکاموتو معروف و یا خالق ارز دیجیتال بیت کوین است.

حکم دادگاه:

بر اساس حکم دادگاه دکتر کریگ رایت تنها نیروی پشت ساتوشی ناکاموتو بود و دیو کلیمان شریک وی بوده است. او بجز دیو کلیمان هیچ شریک دیگری نداشته و در دارایی های او هیچ اثری از ثروت چند میلیاردی دیده نمیشود.

هدف محاکمه :

این محاکمه به دلیل ادعای این دانشمند حوزه فناوری اطلاعات مبنی بر تعیین تکلیف دارایی های عظیم و میلیاری است. که به ساتوشی ناکاموتو منتسب است. صورت پذیرفت.

منبع:خبر گذاری ایمنا

مطالب بیشتر:


جک دورسی با توییتر خداحافظی میکند/کناره گیری جک دورسی
متاورس Metaverse چیست؟ و چه ارتباطی با دنیای ارزدیجیتال دارد؟
رئیس جمهور السالوادور پس از سقوط بازار بیت کوین رابه سبد خرید خود افزود
تاثیر توسعه دهندگان در تمرکز و عدم تمرکز متاورس
بررسی عملکرد یکی از نهنگ های سرمایه گذار اتریوم در انتخاب دارایی ها

نوشته های مشابه

5 1 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx