اخباراخبار استخراجاخبار بیت کوین

بیت کوین 57% از انرژی تجدید پذیر استفاده میکند/استخراج بیت کوین

بیت کوین ارز دیجیتال برتر که گاها توسط رسانه ها در بحث زیست محیطی وارد چالش میشود. شوری استخراج ارز دیجیتال بیت کوین با انتشار گزارش هایی از عملکرد این دارایی و نو استخراج آن با استفاده از اعداد و ارقام این گونه روایت میکند که 57 درصد از انرژی مورد نیاز شبکه در بخش استخراج از منابع انرژی تجدید پذیر تامین میشود. این موضوع برای دسته ای از کاربران و منتقدان قانع کننده نیست. و همچنان بیت کوین را در بحث زیست محیطی دچار چالش میکنند. آنان مطالب منتشر شده از سمت شوری استخراج را قابل استناد نمیدانند و اعتبار این بخش را زیر سوال میدانند.

کاربران شبکه

طبق گزارش به نشر درآمده از سمت نیوز بی تی سی انرژی مورد نیاز ارز دیجیتال بیت کوین به جهت انجام فرایند استخراج موضوعی است که  بسیاری از کاربران را در مورد انتخاب این دارایی به عنوان پلتفرمی برای سرمایه گذاری درگیر کرده است.  در ادامه چین نیز به عنوان یکی از نقاط دارای بالاترین تراکم جمعیت کاربری ارز های دیجیتال علت مقابله خود با دارایی های دیجیتال همیمن موضوع زیست محیطی و منابع پاک مورد نیاز بیت کوین عنوان کرده است.

چین

تصمیم چین در بخش ممنوع کردن فعالیت های ارز های دیجیتال و جلوگیری از فعالیت های کاربران باعث شده تا مرکز اصلی استخراج ارز دیجیتال بیت کوین فروپاشی شود. عده زیادی از کاربران به سبب ادامه فعالیت خود مجبور به مهاجرت از کشور شده و در نهایت نرخ بالای هش ریت شبکه بیت کوین که از سمت چینی ها در اخیار پلتفرم قرار میگرفت اکنون صفر شده است.

تسلا

از دیگر مجموعه هایی که موضوع انرزی مصرفی بیت کونی مد نظر او است شرکت تسلا موتورز است. این کمپانی سابقا حامی بیت کوین بود اما بعد با انتشار مطالبی مبنی بر مشکلات زیست محیطی این دارایی دست از حمایت گشود. مدیر عامل این شرکت یعنی ایلان ماسک در پیامی شرط لازم برای حمایت مجدد از این دارایی را تامین حداقل 50 درصد از انرژی مورد نیاز استخراج بیت کوین از منابع تجدید پذیر اعلام کرد.

استخراج بیت کوین

عده ای از ماینر های فعال در بخش استخراج بیت کوین در ماه ژوئن سال جاری با برگذاری جلسات رسمی مشغول به استخراج بیت کوین در وضعیت کنترل شده شدند. این گروه با تلاش در بخش ثبت اطلاعات. و انتشار گزارش های لازم از عملکرد ماینر ها در فرایند استخراج تهیه و آن ها را .منتشر کردند.

یکی از این گزارش هایی که از اهمیت بالایی برخوردار بود مقدار انرژی تجدید پذیر در دست کار بیت کوین است. و بعد چه مقدار از آن را صرف انجام فعالیت استخراج میکنند. در ادامه فعالیت های این گروه اولین گزارش در سه ماه دوم سال 2021 منتشر شد. که در آن به حجم بالای 50 درصد از انرژی مصرفی بیت کوین از انرژی های تجدید پذیر عنوان شد.

دومین گزارش از عملکرد بیت کوین در اکتبر همان سال منتشر شد. این بار نیز کارشناسان با خبر هایی مثبت مبنی بر افزایش انرژی تجدید پذیر در فرایند استخراج خبر دادند. این بار این عدد به 57.7 درصد تغییر پیدا کرد.

تسلا و پذیرش بیت کوین

اطلاعاتی که از این مجموعه منتشر شد. از حد مشخص توسط تسلا به سبب شروع دوباره حمایت از این دارایی فراتر است. اما این اعداد و ارقام تا چه حد صحت دارد؟ در حالی که طرفداران ارز دیجیتال بیت کوین منتظر پیام جدیدی از ایلان ماسک به سبب حمایت از دارایی هستند. گروهی دیگر با عنواینی اطلاعات این گروه تحقیقاتی را در خصوص استخراج بیت کوین به وسیله انرژی های تجدید پذیر را باطل میدانند.

یکی از نکاتی که منتقدان بدان اشاره دارند. این است که تنها 33 درصد از جامعه بیت کوین در نظر سنجی مشارکت داشته اند. علاوه بر آن عده ای دیگر در بخش اندازه گیری انرژی عنوان کردند. که هیچ راهی برای به دست آوردن اعداد مفسر حجم مصرفی انرژی به تفکیک انؤی تجدید پذیر در عین حال جدا سازی مقدار مصرفی بیت کوین وجود ندارد.

در ادامه اگر تسلا حمایت از دارای بیت کوین را از سر بگیرد. بدون شک رشد این دارایی دو چندان خواهد شد و تفکر سایر کاربران نسبت به این پلتفرم تغییر پیدا خواهد کرد.

هم اکنون در خصوص پذیرش بیت کوین هیچ پیامی از سمت ایلان ماسک منتشر نشده است.

مطالب بیشتر


اسکوئر با نام جدید “بلاک” با همکاری جک دورسی به فعالیت میپردازد
بررسی عملکرد یکی از نهنگ های سرمایه گذار اتریوم در انتخاب دارایی ها
اشاره به تبعات مسدودسازی درگاه صرافی ارز دیجیتال از سمت نماینده مجلس

نوشته های مشابه

5 1 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx