اخباراخبار قانون گذاری

آرژانتین برای فرار از تورم بیت کوین را ترجیح میدهند

از سال 2016 میلادی تا کنون آرژانتین با چالش های تورم دست و پنجه نرم میکند. و به نوعی مردمان آن به دنبال راهی برای پیروزی در جنگ اقتصادی هستند. ارزش پزو بسته به عوامل متعدد کاهش پیدا میکند. و مردم رفته رفته اعتبار بانک مرکزی را زیر سوال میبرند. یا به بیانی بهتر اعتماد به این نهاد مالی واسطه در میان مردم هر روز کمتر و کمتر میشود.

پزو یک دارایی ملی اما وابسته به عوامل بسیاری است. که با افت ارزش خود،و عدم کنترل هزینه ها از سمت دولت، قدرت خرید مردم آرژانتین را کم میکند. و خود را از چشم مردمان این کشور می اندازد.

هم اکنون به اندازه 37.3 درصد از جمعیت این کشور زندگی زیر خط فقر را تجربه میکنند. و عده زیادی از مردم نیز در جریا تورم ارز ملی دارایی های  خود را هر یک به نحوی در کسب و کار هایشان از دست دادند. با این که بیت کوین به عنوان ارز برتر جدول رده بندی کمالی خانواده کریپتوکارنسی این روز ها حال و روز خوشی را سپری نمیکند. و افت های پی در پ این دارایی خانواده سرمایه گذاری را شاکی کرده است.

آرژانتین

در ادامه

اما بسیاری از مردم آرژانتین تمایل به تبدیل دارایی های خود به بیت کوین را پیدا کردند. تورم در کشور آرژانتین به اندازه 60 درصد است. این در حالی است که ارز های دیجیتال در آرژانتین دارایی های غیر قانونی معرفی شد. و این گروه از دارایی ها از سمت نهاد های دولتی مرتبط منع شد. اما فعلا اعتبار آن در میان مردم آرژانتین بالا تر از ارز ملی آنها است.

با استناد به گزارش های اخیر رویترز هم اکنون نرخ سرمایه گذاری بر روی دارایی های دیجیتال و تبدیل پزو به بیت کوین به نسبت سالهای قبل 12 درصد رشد را تجربه کرده است. مردم آرژانتین در مقابل مکزیک حجم سرمایه بیشتری را به بازار مالی دیجیتال وارد کرده اند.

سرمایه گذاری آرژانتینی ها محدود به ارز دبجبتال بیت کوین نیست. و آنها نگاهی مثبت به استیبل کوین ها در چند وقت اخیر از خود نشان دادند. آنان عقیده دارند. که استیبل کوین ها میتوانند بستر های مناسبی برای ذخیرا ارزش باشند. با این که قوانین سخت گیرانه ای برای ارز های دیجیتال از سمت دولت برای مردم گذاشته شد. اما فعلا آنها برای فرار از تورم به بیت کوین و ارز های دیجیتال روی آوردند.

در ماه دسامبر سال میلادی گذشته ویتالیک بوترین به میزبانی آرژانتین به این کشور سفر کرد. و با مشاهده روند پذیرش ارز های دیجیتال و سرمایه گذاری دیجیتالی مردم گفت که پذیرش دارایی های دیجیتال در این کشور به صورت تصاعدی در حال افزایش است. علاوه بر آن رشد استیبل کوین ها نیز کم نیست. و روز افزون است.

منبع:cointelegraph

مطالب بیشتر:


تاثیر عرضه و تقاضا در بازار ارز های دیجیتال/بررسی دارایی ضد تورمی
تا کنون 90 درصد از دارایی بیت کوین استخراج شده است.
علت رشد قیمت بیت کوین چه بود؟چرا نمودار بیت کوین صعودی شد؟
ارزش پول فیات و ارزش بیت کوین در این بازار شام

5 1 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx