اخباراخبار جهان

جامائیکا در حال آزمایش نسخه اولیه ارز دیجیتال ملی خود است.

بانک مرکزی جامائیکا در اطلاعیه ای عنوان کرد. که ارز دیجیتال انحصاری جامائیکا به عنوان دارایی دیجیتال ملی هم اکنون مراحل توسعه را به پایان رساند و در حال انجام آزمایش های ابتدایی است.

بر اساس گزارش های سایت خبری کوین دسک تست اولیه این دارایی در 8 ماه گذشته میبایست به انجام میرسید. اما بنا به دلایلی مبهم این موضوع به تعویق افتاد.

در مطالب منتشر شده از بانک مرکزی جامائیکا این نهاد مالی به طور کلی از اتمام پروژه خبر داد و گفت که این پروژه در سه ماه نخست سال 2022 آزمایش میشود. و در مجموع سخنی در مورد تعویق پروژه و همچنین مشکلات زده نشد.

قبل از آن بانک مرکزی جامائیکا با همکاری با کمپانی فناوری اطلاعات eCurrency Mint که پایگاه آن در ایرلند است بر روی پروژه های سند باکس متمرکز شد. و توانست در مدت زمان کوتاهی کیف پول هایی را ارائه دهند. تا افراد با مشارکت در این بخش بتوانند آن را در مدت محدودی تست کنند.

آزمایش ارز دیجیتال ملی:

هم اکنون بانک مرکزی جامائیکا از راه حل های CBDC  برای تست سری اول خدمات استفاده میکنند.

این نهاد برای آزمایش نسخه دارایی سعی کرد تا حجم 230 میلیون دلار جائیکا را به واسطه این کیف پول جا به جا کند. این مبلغ تقریبا به اندازه 1.5 میلیون دلار میباشد. که در میان کارکنان این بخش توزیع شد.

علاوه بر آن اولین صدور CBDC برای یک مجموعه مالی به ارزش 5 میلیون دلار جامائیکا نیز توسط این بانک به انجام رسید.

و در گام بعد این بانک با در گیر کردن مبادلات 57 نفر از مشتریان خود در خصوص وجه نقد و پرداخت های نقدی بخشی دیگر از آزمایش های خود را به انجام رسانید.

هم اکنون بانک مرکزی جامائیکا با راه اندازی آزمایشی ارز دیجیتال ملی خود گفت که این دارایی در مراحل ابتدایی شاهد ادامه حضور مشتریان فعلی و مشتریان جدید خواهد بود. فعلا صبر میکنیم تا با گذشت زمان حجم ترانش ها بالا رود. تا بتوان این دارایی را به صورت رسمی در اختیار کاربران قرار دهیم.

منبع: Coindesk

مطالب بیشتر:


در زمان افت بازار ارز های دیجیتال مک دونالد سرمایه گذاران را مسخره میکند
استخر نقدینگی تایم چین راه اندازی میشود.
Shiberse پروژه متاورسی شیبا اینو/ شیبا اینو در دنیای متاورس وارد میشود

نوشته های مشابه

0 0 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx