Confirmations

Confirmations چیست؟

از آنجایی که هیچ مرجع مرکزی برای تسهیل تراکنش ها در ارزهای دیجیتال وجود ندارد، در عوض توسط شبکه به طور کلی پردازش می شوند، یا به طور خاص، توسط ماینرها، که تراکنش های جدید را در بلوک ها جمع آوری می کنند، آنها را از طریق الگوریتم POW ایمن می کنند و اضافه می کنند. آنها را به بلاک چین رساند.

قبل از اینکه یک تراکنش (TX) در بلاک چین ثبت شود، باید به شبکه سیگنال داده شود. تراکنش‌هایی که توسط کاربران درخواست شده‌اند، اما هنوز توسط هیچ استخراج‌کننده‌ای انتخاب نشده و در یک بلوک جدید قرار نگرفته‌اند، Unconfirmed (تایید نشده) در نظر گرفته می‌شوند و در Mempool همه TX‌های Unconfirmed در حال حاضر جمع‌آوری می‌شوند.

به محض اینکه یک تراکنش Unconfirmed به یک بلوک تازه استخراج شده تبدیل شود، یک Confirmation دریافت می کند، یا به عبارت دیگر، تایید می شود. پس از آن، هر بلوک جدیدی که به زنجیره اضافه می شود، یک Confirmation اضافی برای تراکنش مذکور می شود. بنابراین، برای مثال، اگر یک TX در بلوک شماره 656307 تأیید شده باشد و ارتفاع بلوک فعلی 656312 باشد، دارای شش Confirmations است.

تعداد Confirmations به دلایل امنیتی مهم است: اگر هکری بخواهد با تغذیه داده‌های تراکنش نادرست به بلاک چین حمله کند، باید امنیت هر بلوک را به ترتیب دقیق، از آخرین بلوک در زنجیره، بشکند. هر چه بلوک های بیشتری از زمان انجام یک تراکنش خاص استخراج شده باشد، برای هکر سخت تر می شود که همه آنها را شکسته و آن تراکنش را معکوس کند.

به همین دلیل، اکثر مشاغل ارزهای دیجیتال که تراکنش‌های مشتری را پردازش می‌کنند، مانند کیف پول و صرافی، قبل از پذیرش TX به عنوان واقعی معتبر و غیرقابل برگشت، حداقل به سه Confirmations (یا بیشتر، بسته به خط مشی‌شان) نیاز دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا