Shielded Transaction

Shielded Transaction چیست ؟

آدرس های Shielded مواردی هستند که از شواهد دانش صفر استفاده می کنند تا اجازه دهند داده های تراکنش رمزگذاری شوند و توسط گره های شبکه قابل تأیید باقی بمانند.

Shielded Transaction اساساً تراکنشی است که بین دو آدرس محافظت شده است. این اساساً آدرس ها، مبلغ تراکنش و فیلد یادداشت را از عموم محافظت می کند، به استثنای انتقال وجوه بین آدرس های محافظت شده Sprout و Sapling.

فرستنده های یک آدرس Shielded می توانند یا نمی توانند یک یادداشت رمزگذاری شده اضافه کنند، و گیرندگان یک Shielded Transaction یا  Deshielding Transaction  از آدرس فرستنده از طریق رسید تراکنش در کیف پول خود مطلع نمی شوند.گیرنده ها فقط می توانند مقداری را که به آدرس آنها ارسال می شود و در صورت دریافت به آدرس های Shielded ، هر یادداشت رمزگذاری شده ای را که توسط عضو اضافه شده است، یاد بگیرند.

مسلماً بهترین پیاده‌سازی از نظر Shielded Transaction که تاکنون دیده‌ایم در Zcash است. در Zcash دو نوع آدرس وجود دارد، آدرس های Transparent و آدرس های Shielded. آدرس‌های Transparent در پروتکل Zcash معادل آدرس‌های عمومی در پروتکل بیت‌کوین هستند و در نتیجه عملکرد مشابهی دارند. همه آدرس‌های Transparent با Transparent Value Pool تعامل دارند و این همان چیزی است که داده‌های تراکنش را به صورت عمومی نشان می‌دهد و به هر کسی اجازه می‌دهد آن‌ها را در بلاک چین Zcash مشاهده کند.

از طرف دیگر، آدرس‌های Shielded داده‌های تراکنش را رمزگذاری می‌کنند و برای تأیید اعتبار تراکنش به تولید zkSNARK نیاز دارند.این آدرس‌های Shielded زمانی که آنها را با آدرس‌های Transparent مقایسه می‌کنیم، سطح جدیدی از حریم خصوصی و همچنین امنیت را به ارمغان می‌آورند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا