Crowdloan

Crowdloan چیست؟

در دنیای Crypto ، اکثر پروژه‌ها از Coin Offering (ICO) به عنوان روش تامین مالی در مراحل اولیه خود استفاده می‌کنند. در این سناریو، سرمایه گذاران بر اساس اعتبار تیم، Whitepaper و جامعه تصمیم می گیرند. مشکل مدل ICO ها این است که هیچ تضمینی برای موفقیت ارائه نمی دهد. Polkadot با ارائه ویژگی Crowdloans این مشکل را برطرف کرده است.

Crowdloan بخشی از چارچوب زیرلایه Polkadot هستند و به توسعه Parachain ها اجازه می‌دهند تا $DOT تولید کنند و در حراج‌های Parachain کسب جایگاه کنند.

قبل از اینکه حراج شکاف Parachain انجام شود، یک جدول زمانی خاص به Crowdloan اختصاص داده شده است. اینجاست که تیم‌ها می‌توانند $DOT را از اعضای انجمن برای حراج قرض بگیرند. به عنوان یک کاربر، شما $DOT خود را به تیم نمی دهید، در عوض، آنها را به Relay Chain پروژه می دهید.

پس از جمع آوری وجوه، پروژه پیشنهادی را ارائه می کند که از $DOT دریافتی از Crowdloan استفاده می کند. DOT سرمایه گذاران برای مدتی که توسط اجاره Parachain تعیین می شود (معمولاً شش ماه تا حداکثر دو سال) در صورتی که پروژه شکاف Parachain را دریافت کند، قفل می شود. $DOT ها در پایان اجاره به سرمایه گذاران بازگردانده می شوند. تیم هرگز در این فرآیند $DOTs$/KSMهای سرمایه گذاران را در اختیار نمی گیرد.

برای ICOها، مفهوم Crowdloan یک تغییر دهنده بازی است. سرمایه گذاران باید برای پیوند توکن ها از طرف تیم ها پاداش بگیرند. Coin بومی این پروژه تا کنون ثابت کرده است که محبوب ترین پاداش بوده است. در نتیجه، سرمایه‌گذاران می‌توانند $DOT خود را در یک اجاره Parachain دو ساله از طرف Acala قفل کنند و توکن‌های $ACA کسب کنند.

پروژه‌ها معمولاً انگیزه‌ای برای جستجوی Crowdloan ندارند، مگر اینکه مطمئن باشند که می‌توانند آن را برای ایجاد بازده اقتصادی مهار کنند، زیرا توکن‌های مورد استفاده برای مزایده‌های Parachain  وام‌های جمعی هرگز در اختیار آنها نیست.

برخلاف روش سنتی مبادله توکن‌ها با توکن‌های پروژه جدید، تکنیک Crowdloan از پول سرمایه‌گذاران محافظت می‌کند و در عین حال فرصتی برای آنها برای کسب توکن‌های اضافی در یک پروژه بالقوه فراهم می‌کند.

مهم نیست که چه اتفاقی برای پروژه می افتد، سرمایه گذاران همیشه می توانند پس از انقضای اجاره Parachain  ، دلارهای DOT را بازیابی کنند. در نتیجه، سرمایه‌گذاران می‌توانند با اطمینان خاطر به هر قرضه‌ای ملحق شوند، زیرا می دانند توکن‌های اصلی آن‌ها ایمن هستند و به موفقیت پروژه وابسته نیستند.

Crowdloan افزودنی جدید و جذاب به بخش بلاک چین است که به تیم ها در ایمن سازی فضاهای Parachain  کمک می کند. همچنین، این پلت فرم تضمین می کند که توکن های سرمایه گذاری شده محافظت می شوند زیرا پروژه ها هرگز به آنها دسترسی ندارند. این معیار همچنین به بررسی کیفیت تیم هایی که به دنبال Crowdloan هستند کمک می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا